bugün

eve girip kapılarınızı kapatın haberidir.

http://mobil.hurriyet.com...-mahkuma-tahliye-40197376
bu tip suçların değersiz, önemsiz görüldüğü doluluk yada farklı sebeplerden ilk önce salıverildiği bir ülkede refahtan, huzurdan bilmem neden bahsetmek ancak aptallıktır.
ulan aşırı doluluktan dolayı cezaevleri boşaltılıyor. aşırı doluluk bak dolmuş dolmuş ulan taşıyor işte. bu konuda bir sıkıntı yokmu gerçekten ?

Bir saçmalık.
2016 yılında haziran bitmeden suç işleyenler çok şanslı.
adalet mülkün temelidir sözünde bahsolan mülkün bir kez daha yıkılmasını seyredeceğimiz olaydır.
Güvensiz ortam sebebidir.

Halk panik olmasın diye bu salıverilmeyi denetimli serbestlik telaffuzuyla piyasaya sürmek içeriği değiştirmiyor.

Halkın güvenliği tehlikede.
içeride namaz kılıp oruçta tuttularsa kurbanlarını yerlerine içeri ataralar bugünkü zihniyetle.
bi suçluyu içeri atıyorsun bir başka suçluyu dışarı çıkarıyorsun. Ne anladın bu işten.

Vatana ihanet, darbe girişiminde bulunmak çok büyük suç fakat şuan mapushanelerde olanlar olsa olsa onların bir tık altı. Cinayet, tecavüz, hırsızlık birçok suçtan yatan adamlar var içerde. Neye göre çıkarcaksın? Toplumun güvenliğini nasıl sağlayacaksın? 38 bin insandan bahsediliyor neredeyse bir ilçe nüfusundaki mahkumu salacaksın. Akıl işi değil ben olumsuz bakıyorum olaya.
(bkz: kop kop)
çok saçma ve makul sebepleri yok. çoğu geri girecek.
güzel olay.
bırakın felek gülsün biraz adamlara. tamam bir kaç puşt da çıkacak ama en azından namus davası ve nefs i müdafa sonucu yatanlarda çıkacak. sonuç olarak içerdekilerin en az 10 katı rahatsız zaten dışarıda o yüzden fazla kafaya takmayın.
hah rahşan affıyla çıkıp geri kodese tıkılanlar tekrar serbest bırakılıyorlar kollayın götü hacı.
yer kalmadığı içindir. adalet sistemimiz batı hukukundan alındığı içindir. ayrıca son 2 yılı kalanları kapsamaktadır. iyi hal indirimi gibidir. gerekli mi dir ? gereklidir.
normal şartlarda bu tip suçlarda polisin tavrı işe yokuşa sürüp, yakalamamak zaten. ne kadar zorluk varsa çıkarıyorlar ki kendilerine iş çıkmasın. halihazırda yakalanmış ve mahkum olmuş olanlar heralde bu tarz suç işleyenlerin en salakları falan.
(bkz: cekirgeyi saliverdim)
(bkz: çekirge bir zıplar iki zıplar)
Yenilerine yer açmak için,
Yeni hapishaneler yapmak için,
Zaman kazanmak için.

Suçluların, sokakta eski suçlarına devam etmelerine olanak sağlandı...
Bugün denetimli serbestlik adı altında çıkan çıkana. Aralarında bu salıverilmeyi hakedenler olabilir. Çoğunun ise bırakılması tedirginlik verici.

Herhalukarda hukuki kaos muhtemel hata.

Salıveriliyorsa niye tutuluyordu?

Tekrar suç işleme riski varsa niye salıveriliyor?

halkı adalet ve hukuk sistemi bu kadar korumasız bırakırken Halkın kendini savunma hakkı verilmiş oluyor mu bu durumda?

Bir bilen açıklasa.
Cezaevlerindeki doluluğun azaltılması için başvurulmuş yöntemdir. Ben büyük çoğunluğunun bir aya kadar tekrar gireceğini düşünüyorum.
hapishaneler doldu taştı o yüzden salıyorlar. memlekette suçludan çok ne var.
Kapasiteden çok suçlu var. Olum diyorum şeriat olsun diye dinlemiyonuz. Tecavüz mü ettin vur kafasını. Adam mı öldürdün haksız yere vur kafayı. Çaldın mı vur kolu. Hainlik mi ettin çapraz kes ya da vur boynunu. Budur abi. Ne besliyosun şerefsizleri
ani ve yanlış yapılmış bir eylem resmen can havliyle salıverdiler sırf yer açılsın diye üstüne de güzel kılıf ördüler.
(bkz: zamanlama manidar)
(bkz: nereye sıçacak bu millet).*

Hunharca herkesi içeri aldıkları için yer kalmıyor tabi.
Katil, cani, narkoman, hırsız, toplum düşmanı hepsi dışarıda !

Padişahım çok yaşa !
Suriyeli hirsizlar, tacizciler az gibi birde icerdekiler disari cikti. En kotu gunlerini bekle turkiye.
Suçlu bir insanın cezasını çekmeden saliverilmesi suçlu için bile incitici bir olaydır bence. Ya suçlunun zarar verdiği kişi için bu olayı nasıl açıklayacaksiniz? Yanlış bir karar.

ABD'den bir örnek vereceğim de telefondan yazıyorum.
benim baştan söylediğim olaydı.
hapishanelerin full dolu olduğunu ve yetersiz olduğunu yargı yetkilileri sürekli söylüyordu.
fetö operasyonu sonrası böyle birşey yapılacağı belliydi. nereye koyacaksın tutukladıklarını?
her yere gereksiz yere cami yapacağına hapishane yapsaydınız amk.