bugün

Trafik canavarı bir beyaz fiat fiorino model Digiturk teknik servis aracıdır.

dün akşam saat 20:20 sularında basın ekspres yolu havalimanı-tem yönünde sefaköy yenibosna çıkışı ile güneşli-halkalı çıkışı arasında az daha benim ve bir çok kişinin ölümüme sebep oluyordu.

basın ekspres yolu trafiği malum sıkışık ve akıcı yani sınırlarda hızlar 70-90 arası değişiyor sol şeritten arada selektör yapıp yol isteyen azmanlar mevcut. orta şeritte seyrediyorum önümde bir kamyonet bende önümdeki kamyoneti geçeceğim arkamda bir araç var oda beni geçmek istiyor, sinyalini verdi çıktı bende bekliyorum yolun boşalmasını.

araç beni geçmeye başladığında sinyalimi verdim, araç beni geçtikten sonra tam ben çıktım ki bu trafik canavarı onursuz herif sanki polisten kaçıyor gibi ölümüne, önümdeki aracı geçmeye çalışan benim solumdan geçmek için burnunu soktu. herif belki 120 ile gidiyor. uzunları yakmış gibi bir far ayarı, çakar gibi parlayan far. bir an gördüm ve iyiki süratli değilim bir manevra ile kaçtım bu herif geçti. birde fanteziye devam etti, milletin aradan giriyor trafik yavaşladı tabi bu herifte yavaşladı. peşine verip aldım plakayı önce digitürk e sonra emniyete şimdi de buraya yazdım.

anlamadığım, ben de çukurova bünyesinde çalışıyorum bu herifte (digiturk-çukurova-karamehmet) ben src olsun, psikoteknik olsun çalıştığım şirket tarafından denetleniyorum. aynı gruba bağlı olduğumuz digiturk neden bu herifleri denetlemiyor. çağrı merkezinin bana ilk verdiği cevap size en yakın bayimizin telefonunu vereyim onlarla konuşun. (hoş sonra işin önemini anladı yardımcı oldu) arkadaşım ben x bir insan olabilirdim olay senin reklamını taşıyan aracın istanbul trafiğinde seyredenlerin hayatlarını hiçe sayması. (bu noktada anladı).

bakın pazartesiden beri istanbul trafiğinde iki kişi hayatını kaybetti, daha bu sabah beylikdüzü hasırcılar çarşısı önünde araba parçalandı bir insan hayatını kaybetti. kolay mı bu kadar? hadi kendini düşünmüyorsun siktir ol git geber, benim yada trafikteki adamın suçu ne?

digitürk ün bu konuda yaklaşımını ayrıca buradan aktaracağım.

edit: imla