bugün

Yok degildir amina koyim, sacma sapan sorular sorma la!

cb oldugun ulkede mercedes uretiyo sanki de soruyor bir de... dön bi gotune bak derler adama!
Türkiye nin %98 i için lüksdür.
Bırak 330 bini direk araç lükstür kanımca.
Tabikisi de değildir. yani goskocaman devletin başları tofaşk'a binip kız meslek önünde mi demir alacak zamandan ?
Onlar sizin gibi mi ? Yangın çıksa ilk onlar kurtarılır siz de artık keyfe göre. Hem siz kimsiniz ki ? Adeta bir yığın. Topluluk. Sayılarla ifade edilen demirbaşlar.
aleyhlerinde yapılan yorumları sistematik olarak eksileyen akp'li yazarlar, buraya yazacaksınız. düşündüm de bir-iki basit ihaleyle alabileceğim araç için elimi yorduğuma değmeyebilir, ben de olsam yazmazdım.
müsliman adama lükstür.

müslüman gözüküp soygunculuk yapanlara değildir.
bir asgari ücretlinin 330 bin aydan fazla çalışması ile alabileceği para. çok mu hayır(!)
331bin olsa neyse de. 330bin benim aracımın mazotuna yetmez.
(bkz: memleketi soydunuz soğana çevirdiniz be)
göreceli olarak doğru demiştir. 330 bin liralık araç lüks değil, aslında ultra lükstür. ayrıca dediğinin tam doğru olması için söylediği rakamdan bir sıfır atması(33 bin tl) gerekli. o da papanın türkiye'de bindiği araca (clio) falan denk gelir tahminim.
içinde kaju kaplama koltuk varsa lükstür...
Değildir elbette. ihtiyaçtır. Sonuçta hemen hemen hepimizin aylık geliri 10bin liranın üstünde, en az bir yazlık bir kışlık evimiz var. Ufak ölçekli bir şirketimiz var.
2 yıldır 7-8 bin liralık ikinci el bi chopper alma hayali olan şahsım için yeterince lükstür. kimine göre ise altın kaplamalı çekirdek parasıdır. *
(bkz: çerez parası)

ayrıca 330 bin lira değildir 1 000 000 tl'dir kendileri.
her ne hikmetse agp lilerin uğramadığı başlık. onlar bile -yoh aqq- demiştir heralde.

lüks olur mu hiç lan. ayakkabı kutusunun dibini sıyırsam alırım ben onu.
daha neler.

ne lüksü abi? kirada oturuyorum ben.
bu adamın götünü bu kadar kaldırırsanız normaldir lüks felen değil. zaten yakında türk halkı serf(köle) olacak bu gidişe. bu seçimlerle türkiye kendine bir dikdatör yaratabilir. haydi türkiye becerilmeye devam.
bana göre lüks. ülke şartlarına göre normal.

elimi sallasam mercedes'e bmw'ye audi'ye çarpıyor.
Bir tane araç alırsın lüks müdür , dandik midir bilmem dersin ki o devlet adamına bak bu araç bu kurumundur 10 yıl kullanılacak değişme, yenileme olmayacak...

Uygulanması gereken bu...
Birader ne lüksü ya çerez parası çerez.Biz eve günlük 330bin liralık çerez alıyoruz.Babam emekli.
bir makam aracı için lüks değildir. anasını satayım protokol kişileri de broadway la şahin le dolaşmasın makam aracı diye.

kaldı kı her caddede onlarca lüks araç görüyoruz. bu mu zorunuza gitti?
Bu istikrar sürdüğü sürece 1 milyon 330 binlik araç da lüks deyildir cumhırbaşkanım.
Açıkcası onun çeyreği kadar bir araç bile bana lüks. Hatta bana bir araç dahi lüks...
330 binliralık araç lüks değil de onun 180.000 lirası lüks be hocam....
bana 20 bin liralık da lüks. vergisi var, sigortası var, muayenesi var, bakımı var, benzini var. bir tek para yok.