bugün

hainlerin her zamanki niyetlerini açıkca gösteren saldırıdır.
barış barış diye debelenen malum kişilerin barışı budur.
bunu anlamamak için artık eşşek olmak lazımdır.
sözlük vatansevelerinin sanal mastürbasyonuna konu olmuş yeni bir alçak saldırı.

(bkz: peçete ister misiniz)
(bkz: canlı bombanın ailesinin evi havaya uçurulsun)
deniz ülke arıboğan ın olaydan sonra yazdığı bir tweeti:

''yaklaşık 1 hafta önce pkk'nin canlı bombayla devlet kurumlarına saldirabilecegi istihbaratı verilmişti.''
tweete yazmış arkadaşlar bıraksınlar bu işleri neyin haberi verilmiş? Adamın asabını bozmasınlar o zaman bu ülke kendi evladını öldürtecek kadar şerefsiz böyle bişi olabilir mi? Deprem olur ben bi ay önce sölemiştim. Asker ölür mayın olduğu istihbaratta vardı. Polis ölür istihbarat haber vermiş. Lan bunlar sürekli haber verio söylüyorda biz niye duymuyoruz. Bıraksınlar bu işleri. Tweete bildiğini; bomba patlamadan yazki canıyla ekmek kazanan polisim, askerim çocuğuna birgün daha sarılabilsin,evinde bir akşam yemeği daha yiyebilsin. Benim ülkemin evladı öldükten sonra sen istihbarat vardı desen ne demesen ne? Önceden söyleki önlem almayanın kafasına vuralım. Yok sonradan söylüyorsan; senin, kanı dökülen şehit üzerinden polemik başlatıp piyasa yaptığını düşünürüm...
muhtemelen bir kürt tarafından gerçekleştirilen saldırı.

esefle kınıyoruz.
hiçbir örgütün üstlenmediği eylemdir.
üstlenenin anasını sikeyim dedirten eylemdir.
Acıdır ama her hangi bir örgütün üstlenmesi durumunda hiçbir şeyin değişmeyeceği kesindir.
Eğer hükümetler, bu tür örgütlerinin üzerine, darbe söylentilerinin üzerine gittiği kadar gitseydi, bu saldırılar en aza indirilebilirdi.
tek tesellimiz saldırıda "insan" kaybının olmamasıdır.
"sabahın erken saatinde, tenha zamanda yapıldı", "sivil halka değil, polise yapıldı, hedef sivil halk değildi" denerek saldırıyı hala haklı göstermeye çalışan şerefsiz yazarların olduğunu görmemizi sağlayan saldırıdır.
yine istihbarat açığı olduğunun açık açık göstergesi olmuştur..

halkalı saldırısından önce terör örügütünün 'istanbulda eylemlerimiz olacak' dediği halde tek başına yola çıkarılan askeriyenin sivil aracına saldırı sonrasında yine içimiz yanmıştı.
belki bu sefer ucuz atlatılmıştır. önemli olan ucuz veya pahalı atlatılması değil..

merak ettiğim nokta; bu istihbarat servislerinin ne iş yaptığı? ne ile uğraştığını gerçekten çok merak etmekteyim.. hani bbg evi gibi izliyodunuz dağları, hani mobese sistemi gelmişti daha güvenli olacaktı sokaklar. lan bu olayın yaşandığı yer ıssız kuytu köşe falan değil, bariz istanbulun göbeği.. yuh!
2 sene önceydi sanırım, taksimde bulunan mobeselerin özelliklerinden bahsetmişlerdi, şaşırmıştım.. oha demiştim..
ne oldu? hani sıkıyodunuz şöyle böyle diye..

bölgede bu kadar stratejik yerde olan biz, nasıl olurda bunun istihbaratını alamamış olur? bu kadar mı zayıfsınız, bu kadar mı beyinsiz.. lan uyanın lan uyanın, adamlar 'vuruyoruz' dedikçe, siz 'hangi lider ne demiş hadi dinleyelim' peşindesiniz.

ya beni ilgilendirmez.. burada sokakta artık rahat dolaşamayan insanların adına söylüyorum bunları..
ne iş yaparsınız siz istihbarat kurumları? işleyişinizi bilmem ancak istanbul un göbeğinde patlayan/patlamış olan bombalara engel olamamanız beceriksiz olduğunuzun göstergesidir. utanmadan çıkıp 'araştırılıyor' derken suratınıza tükürmek istiyorum..

hadi bu atlatıldı, ya gelecek olan saldırılar, ya geçmişte yapılan saldırılar? kim verecek hesabını?

(bkz: beceriksiz istihbarat servisleri)
patlamadan sadece 45 dk önce çiçekçilerin önünden geçerken havaya bakıp "vay amk daha dün fırtına kopuyordu, şimdi havaya bak ne güzel" demiştim kendi kendime. şükürler olsun evden erken çıkmıştım.
teröristlerin yeni terör eylemi. buna terör eylemi değildir diyen veya öyle düşünenin ecdadına selam olsun.

allah belanızı vermiş ve verecek. kalbi iman dolu türk milleti başka milletlere benzemez. yıldıramayacaksınız.
2 si ağır 22 kişinin yaralandığı söylenen eylem.
eylemsizlik kararının bittiği gün olması dolayısıyla kafalarda soru işareti artık kalmamıştır...
15'i polis memuru 32 kişinin yaralandığı söylenen eylem. yaralıların isimleri de belli olmuş.
şehit veya sivil ölüm olmamasını umduğumuz rezil saldırı.
istanbul'daki sokak-mekan-taşıt bombalamalarından 5. kez sıyırışım. dün geç saate kadar oradaydık.

herneyse, bu olayda ilk etapta göze çarpan iki ihtimal var;

ya saldırı dünkü mahşeri kalabalıkta gerçekleştirilecekti, böylece toplumda büyük şok ve etki bırakacaktı ama bir aksaklıktan bir şekilde sabaha kaldı ya da sivil kaybı azaltmak için pazar sabahını seçtiler.

bu ikincisi çok düşük ihtimal gibi gözüküyor, çünkü bölücü örgüt, halkın emniyetini pek düşünmediğini net olarak 27 temmuz 2008 güngören patlamasında direkt sivilleri hedef alarak gösterdi.

tabi buna yarın "jitem yaptı, siayey yaptı, şu yaptı, bu yaptı.." diyenler çıkacaktır. bunlar doğruysa bile 20 seneden önce öğrenemeyeceğimiz için bence en azından şu zamanda tartışılması gereken şeyler değil.
birilerinin korkutma amacıyla yaptığı saldırıdır. akıllarınca bizleri korkutacaklarını düşünüyorlar, küçük bir ihtar veriyorlar. ama unuttukları bir şey var ki bizler onlar gibi korkak değiliz, kaçak dövüşmeyiz, mertçe çıkarız meydana. bugün 22 kişiyle yaralandık ama kalkmasını da iyi biliriz, tarih boyunca yaptığımız gibi...

ayrıca kan anonsu var diye sallayan kim çok merak ediyorum. şişli etfal ve taksim ilk yardıma çok acil kan isteniyormuş, yakın olanlar gitsin şeklinde orda burda yazanlar nerelerinden uydurdu çok merak ediyorum. hastaneler böyle bir isteklerinin olmadığını belirtirken, polis ikinci saldırının ihtimali üzerinde dururken bu şekilde insanları bir yerlere yığmak acayip mantıklı, duyarlı vatandaşlarımızı(!) tebrik ediyoruz. o kadar duyarlı ki kendi bile tenezzül etmiyor yakın olanlar gitsin diyor.
bir şerefsizlik örneğidir. neyin peşindeler yine? hemde tam istanbul un ortasında! sabah olması daha az yaralı olması açısından şans sayılabilir. atacağımız adımdan bile endişe edecek hale getirdiler bizi.
hamas terör örgütü değildir diyen bir başbakanın bunuda kürt direnişiclerin haklı eğlemi olarak görmemesi durumunda ne büyük çelişkiye düşeceği malum olan saldırıdır.
istihbarat %99 unu yakalar. ama %1 elden kaçınca böyle olur. zaten %100 ün durdurulabildiği bir ülke yoktur.

şimdi "aman buradanda hükümete muhalefet edeyim" diye düşünen postalcılara hatırlatmak lazımdır şu 2 ayda kaç düzine bombanın bombacının yakalandığını.

yada "aydın" olan yalçın küçüğe sorun o size anlatsın...
vizenin hayat kurtardığına tanık olduğum bombalı saldırıdır. Eğer yarın arkadaşın vizesi olmasaydı saat tam 10 30 ta meydanda bulusmak için sözleşmiş ve dun gelen telefon neticesinde vazgeçmiştik. Ulan harbiden olamaz böyle birşey. Keşke olmayaymış dediğim saldırıdır.
bir orospu çocuğu tarafından taksim'de yapılan bombalı eylem. Yine birileri kaşınıyor deyimini akla getiren lugatımızdaki bütün küfürleri etme istedini uyandıran, Türk halkının yüce bir halk olduğunu göstermesi gereken bir durum.
el kaideninin yapma olasılığı yüksek eylemdir. pkk'da şerefsiz bir örgüttür ama bu eylemi onun yapmadığını düşünüyorum. olay pkk'nın eylemsizlik kararı aldığı bir sürecin son gününe denk gelmiş olabilir kanımca rastlantıdır. pkk artık oraya buraya bomba koyup batını tepkisini üzerine çekmek istemiyor. şu anda avrupa başkanetlerinin bir çoğunda bomba paniği var. el kaide geçen hafta avrupa ve onun yandaşlarına resti çekmişti. fakat biz bu tehtidi sıyrıkla atlattık. bu patlamanın tek sorumlusu el kaideye pirim veren akp hükümetidir. filistini savunmak fanatik islamcıları sakinleştirmek için yeterli değil sanırım.