bugün

ekonomik açıdan: ülkemize döviz gelmekte, turizm sektörü gelişmektedir.

siyasi açıdan: rusya ile ilişkilerimizi iyileştirmektedir.

eğitim açısından: yeni yeni, rusça kursları veren eğitim merkezleri açılmaktadır.

sosyal açıdan: farklı kültürdeki insanlar türkiyenin sosyal yapısını değiştirmekte, geliştirmektedir.

tarihsel açıdan: ruslar sıcak denizlere inmişler, amaçlarına ulaşmışlardır.

teknolojik açıdan: bir bok olmuyor.

türk erkeği açısından: oyşşhhh.

türk kadını açısından: yaşlanınca çok çirkinleşiyorlar!

kürt erkeği açısından: hebele gübele.

tarım sektöründeki amca: vala karpuz gibi maşallah.

bakkal hasan: doğalgaz yine zamlandı amk.

liseli genç arkadaşlarımız: ulan ne hatunlar var beaa. şak şak şak.

dış basın: iran'ın nükleer araştırmalarından rahatsızız.

enrique iglesias: anna ile aramız çok iyi.

kaddafi: direnişimiz sürecek.

kişisel açıdan bakarsam: bana giren çıkan yok.
Türk erkeklerinin Rus kızlarının Türkiye'yi istila etmesini düşünmesine sebep olan durumdur. "Yazıktır, bu kadar acınası hayallere kapılmayın lan, sonra üzülen siz olursunuz" şeklinde nasihatlerde bulunulsa da faydası yoktur.
(bkz: bırakın sevinsin garipler)
1.5 milyonunun kadın olduğunu varsayarsak totalde 4.5 milyon geri dönüşü ile rusyanın sevineceği bereketli uygulama.
(bkz: genç nüfus artışı)
doksanlık dedelerin bile sevindiği durumdur. sanki vize kalkınca her şey kalkacak...
(bkz: o rus bu)
(bkz: atlar start noktasındaki yerini aldı)
heyecan oluşturacak olaydır.
bu gelecek rusların hepsini kız ya da kadın olarak düşündük hepimiz. hadi hadi öyle oldu işte.*
turizm merkezlerinin bu kadar rus turistle arık yaz aylarında moskovaya benzeyebilir.
bayanlar damsız geleceklerse ülkemiz adına gayet hayırlı olacak durumdur.
vize niye var? yamuk yumuk tipleri elemek için. şimdi vize kalktı. yıldız tilbe kılıklı rus kızları dolarsa memlekete şaşırmayın.
antalya megakent olabilir.
lan vize kaldırılacak anladıkta bunlar hala kişi başı 15 euro ödüyorlar bugün havaalanında gördüğüm kadarıyla.
ve o ödedikleri parada bile cıngar çıkarıyor çulsuz develer.
(bkz: orayı yıkarlar)
türkiyede turizmin götten anlaşılmasının en açık örneklerinden biri daha. 15 yaşından beri bu sektördeyim benden daha teçrübeli kim bilir kaç kişi var ama anlaşılan böle konularda hiç bu insanlara danışılmıyor.

özellikle son bir kaç yıldır rus'lar türkiye'ye akın etmekte, gelen turist sayısı artmakta di mi? evet.
çok güzel, çok hoş, peki size bir soru; turist başına yapılan harcama ne durumda?

-ben söliyim 2 yıl önce 725 dolarken geçen yıl 500 dolar civarına düşdü.

bu ne demek mi? bazı gerizekalı insanlara * bir açıklama yapmak gerek.
sizin o * dediğiniz en beleşçi turist grubudur.
'lan olm karılar geliyor' diyenleri duyar gibiyim!
evet geliyor kanka ve para harcamadan dönüyorlar.

şimdi size bir soru daha biz rusya'ya gidince nolcak? tabi ki de burada paramızı yiyen sözde turistlere para yedircez.
bu sayede kim kazanıcak? tabi ki de rusya turizm. aaa çok pardon 3 milyon turist daha gelicekmiş ülkemize aferim lan bize. *
piyasa ucuzlayacak desenize. iyi olur bu iş.
(bkz: herşey abazalar için)
tehlikeli bir olaydır. özellikle ırkımızın bekasını derinden tehdit etmektedir. zaten bu ülkede yeterince yabancı kadınla evlenmiş türk erkeği var, bir de bunlar gelirse sayı haliyle katlanacaktır. göktürk abidelerinde de dediği gibi ırkımıza sahip çıkmalı ve kendi kanımızdan olanla evlenmeliyiz.
memleketimizde boş konuşanların ne kadar çok olduğunu gördüğümüz hadisedir. Len zaten rusya'nın en kolay vize verdiği ülkelerden biri türkiye'ydi. 5 gün bilemedin 1 haftada alabiliyordun vizeyi.

Aynı şekilde zaten türkiye'ye rus yağıyor yaz-kış, yani bu kadar safsatanın ne anlamı kaldı? Bu uygulamanın en iyi yanı bekleme derdi olmamasıdır.
(bkz: başımın üstünde yerin var)
"üstlerine hafif bir şeyler alsınlar ben şimdi geliyorum" deyip hareketlenmeme neden olacak gelişmedir.
Vakti zamanında Rusya'ya gitmiş ve sizin orda kardeşleriniz var diyen babamdan konuya yorum:

'' Mundar et dolar yana yakıla heryer ''

Özellikle sordum Makedonya'da yapılan et ihalesiyle karıştırmayasın baba diye. Karıştırmamış evimizin direği.
"olum varya..." şeklinde başlayan cümlelerde bir hayli artışa sebep olucak hadisedir.
tostumu yedim 3 milyon rusun bayan olanlarını odamda bekliyorum.
şeklinde devamı getirilebilecek olay.
(bkz: tostumu yedim odamda bekliyorum)
(bkz: rusların sıcak sulara inme isteğinin önlenemeyişi)
fiyat düşer mi hocam ?
arz talep dengeleri sallanacak.
arz yükleselecek e talep de sabit desek. çepte kalacak dolarlar *