bugün

hulk, daha hulk, en hulk!

(bkz: asın beni)
aşmış içeriğe sahip bir türk filmi. filmde 3 süper karakter (örümcek adam , kaptan amerika ve "santo") vardır. devamı bilahare...
geri kalan 9'una ne oldu?!
muhtemelen "kaptan amerika" karakterini konu edinen ilk film. * b sınıfı diyebileceğimiz fantastik ve kitsch bir türk filmi. yine de izlenesi.
--spoiler--
"örümcek" adlı megaloman, psikopat ve sadist diyebileceğimiz uluslararası suç şebekesi patronunu yakalamak için türkiye'ye gelen amerikan timinin türk polisi ile işbirliği içinde maceradan maceraya, dövüşten dövüşe koşmasını konu alan bir filmdir. geyik ve b sınıfı modunda olsa da, hem fantastik hem de hikayesinin -bol dövüş sahnesi içersin diye kasılmış olsa da- nispeten mantık sınırları çerçevesinde bir kriminal takibi içeriyor oluşu nedeniyle izlenebilecek bir filmdir.

örümcek, bildiğiniz örümcek adam kostümünü giyen bir elemandır, ama kostüm çizgi romandaki gibi mavi-kırmızı değil, yeşil-kırmızıdır. uluslararası tarihi eser hırsızlığı ve kaçakçılığı ile kalpazanlık başlıca faaliyet alanlarıdır. kendisi gibi acımasız olan sevgilisi ile beraber takılır. acımasızlığı diz boyudur. misal, filmde ihanet ettiğini düşündüğü üst düzey adamının yüzüne bir boru dayayıp borunun içinden adamın üzerine aç fareleri salar. örümcek, mafya ile de rekabet halindedir. ayrıca filmde hiç yüzü görünmese de, konuşmalarından latin kökenli -meksikalı, ispanyol vs- olduğu hissi yaşanır.
--spoiler--
--spoiler--
örümcek : adios mafya!!! hahahahahahaaa!!!
--spoiler--
--spoiler--
örümcek : good night americanos!!! hahahahahahaaa!!!
--spoiler--
--spoiler--
örümcek'in peşindeki amerikan timinin başlıca üyeleri kaptan amerika, sevgilisi julia ve tip olarak olmasa da giyim kuşam olarak kızılderili tadı yaşatan tipe sahip olan santo'dur. normalde gündelik kıyafetle gezen kaptan amerika ve santo, aksiyon olacağı zaman yer yer kostüme bürünürler. kaptan amerika'nın tipi aşağı yukarı bildiğiniz çizgi romandaki kaptan amerika gibidir ama kalkanı ve kafadaki kanat figürleri yoktur; bir de bonus olarak kostümüne kurşun işlemez, ki bu özelliği sonlarda birkaç kez hayatını kurtarır. santo'nun kostümlü hali ise fetiş porno kostümü tadında şekil bir şeydir. kaptan amerika'nın bir sahnede yanındaki elemana neden kostüm giydiği konusunda yaptığı açıklama ise filmin geyik üzeri geyik anlarından biridir. bir de bu ekiple işbirliği halinde olan türk polisi ekibinin başındaki becerikli ve yaman türk polisi komiser orhan vardır. bu ekip, şüpheli noktaların düzenli olarak sivil ajanlarca gözetlenmesi, kriminal laboratuvarla işbirliği gibi sistemli yaklaşım ile örümcek'i sıkıştırmaya çalışmanın yanı sıra film boyunca kostüm giyerek ve giymeden bol bol kötü adam döver. * örümcek'in bir katakullisi de tehlike anlarında üzerine kendi kostümünü giydirdiği bir dünya adamını ortama salarak şaşırtmaca yapmaktır. nitekim bu yüzden final kovalamaca sahnelerinde örümcek kostümü içinde ölen kötü adam sayısını takip etmek bir süre sonra mümkün olmaktan çıkmaktadır. hatta filmin en son sahnesinde de gerçek örümceğin hala ölüp ölmediği konusunda kafayı kurcalamak için gerilim-komedi karışımı bir atraksiyon yaşanır.
--spoiler--
--spoiler--
örümcek kovalanırken iki polis arası bomba diyalog:

polis1 : kaptan amerika nerede?
polis2 : yeşil manyağın peşinden gitti!!!
--spoiler--
an itibariyle star tv'de yayınlanan baş yapıttır.
12 dev adamın 4'e bölünmüş miktarıdır.
şu an itibarıyla televizyonda oynayan boktan film rastgele denk geldim hemen zapladım m.k.
Hd kalitesi ile izleyene büyük zevk vermektedir.
Örümcek Adam'ın kötü adam olduğu film
Kaptan Amerika her zamanki gibi
Santo'yu tanımıyorum.
Türk film sektörünün en absürt yapımlarından biridir. insan izledikçe hayret ediyor.