bugün

(bkz: benim hesap makinasına bir şey olur mu)
http://www.internethaber....luk-hacklendi-565257h.htm
o kadar cokki mutlaka birinin unutulacagi eylem.
zall usta sağlam bir sözlük yapmış.
hacklenmesi benim açımdan da güzel olan durum. özgürlük kisvesi altında herşeye herkese küfür eden bir topluluğun "özgürüz kardeşim ozaman okuma" demesi kadar gerçek bir hack olayıdır. red hack lamer olduğunun göstergesidir... helal olsun...
uludağ sözlüğü de hacklemedikleri için burulduğum olaydır. bizim neyimiz eksik? ezikmiyiz lan biz?
görsel
beni dine döndürmüş, imana getirmiştir.

sabahtan beri namazdayım ondan yazamadım.

(bkz: ibretlik paylaşım kardeş)

(bkz: mübarhack)
hala devam etmektedir, bakalım daha ne kadar sürecek.
ellerine sağlık, oruspu çocuklarına bi nebze birşeyler gösterdiler.
Peygamberimiz Hz. Muhammed'e yapılan hakaretin ardından Ekşi Sözlük ve inci Sözlük siteleri, hackerlar tarafından hacklenmesi olayıdır.

"Hoşgörü: Başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. "

Sitelere "Hz. Muhammed adına açılan ve hakaret içeren mesajlarınızı unutmadık. Utanmazmısınız ki bizim adını bile ağzımıza alırken haya ettiğimiz o peygambere hakaret etmeye. içinizde küfrü fazlası ile hak etmiş olanlar olmasına rağmen küfür etmeyeceğim çünkü ben sizin o hakaret ettiğiniz peygamberin bize bildirdiği Allah'tan korkarım. Site sahibi arkadaşa dostça tavsiye: Ne olursan ol bu yazılanların önüne geçmek elinde iken sessiz kalma, ölmedik sadece uzaktayız" notu bırakılmıştır.

http://haber.mynet.com/te...sozluk-hacklendi-742587-1
belli ki uludağ sözlüğü pek sikleyen yok. ayrıca sözlük hacklenmemiş, sözlük bilgileri ele geçirilmemiş. ssg diyor ki.. ne diyor ssg ?

--spoiler--
eksisozluk.com domain kaydının tutulduğu gkg.net hesabı ele geçirilmiş ve birkaç saatliğine dns'ler değiştirilerek başka bir adrese yönlendirilmiş. dns'ler şimdi gerisin geriye güncellendiğinden artık sorun kalmamış olması lazım.
--spoiler--
iki şakirt tarafından gerçekleştirilmiştir. hoşgörünün tanımını yapmalarına rağmen bu salakça heykırlık işleriyle hoşgörüsüzlüğün kitabını yazmışlardır. he küçük şakirdom benim he, senin gibi düşünmeyenler varsa her yer kapatılsın. dangalak seni!
iki sözlüğünde aynı anda hacklenmesidir. Bunu yapanlar bilgiden o kadar çok korkuyolar ki sözlükleri bile hackliyorlar.
taraf olan herkes birbirine karşı seviyeyi düşürdüğü müddetçe, bu tür eylemleri sıklıkla göreceğimizi düşündüğüm olay. insanların mukaddesatına hakaret eden kişileri biraz daha sağ duyuya davet ediyorum.
hackerların kendi yaptıkları hoşgörü tanımına göre hoşgörülü olmadıklarını gösteren olay. Hoşgörüyü şu şekilde tanımlamışlar:

"hoşgörü : başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. izin verme, aldırmama, iyi karşılama anlamlarına da gelir."

Olay hakkında hackerların yazdıklarından fazlasını bilmiyorum ama küfür edilmişse hoşgörü gösterip (kendi tanımlarına göre; aldırmayıp, izin verip, iyi karşılayıp) siteyi hacklemeyebilirlerdi. Demek ki ekşisözlük hoşgörüsüz hackerlar tarafından hacklenmiş.

"Cevap yazmak yerine siteyi hackleyen biri ne kadar hoşgörülü olabilir?" sorusu aklıma gelse de ekşisözlük'e üyelik sürecinin bir yıldan fazla sürdüğünü hatırlayıp bu konuya hiç girmiyorum.
en fazla 2 dk süren, şakirtleri heyecanlandıran ama sonucunda bir sik olmayan ' siber saldırıdır '.
Sözlükte içki içmişler bize gelen bilgiler o yönde.
mesaj hem güzel hem net. kısa vadeliydi ama.
hacklenme değil gıdıklamadır.

güldük bitti, yeter hadi.
yazarlarin ip adresleri alindiysa bas agritacak hacklemedir. ilgiyle izliyoruz.
beşyüzmilyon sevap kazandıkları olaydır.alkışlıyoruz.
ehliyle çok fazla eğlendirmiştir. ancak entry ve yazar silmeyi bilen moderasyon birkaç dakika boyunca silme işlemi yapamadığı için mağdur kalmış olmalı.
(bkz: imana geldim beyler)
http://www.yildirimordulari.org/ bu da diğeri.