bugün

zor maçtır. öncesinde ve sonrasında sikimsonik açıklamalar, boş boş ağlamalar ve hatta gereksiz polemikler olmasın isteriz. adam gibi oynayan kazansın!
şimdi ben bunu isteyince oluyor mu? elbette hayır ama biz temenni edelim.
ertelenebilme olasılığı yüksek maçtır.
bir adet sarı - kırmızıdan ve bir adet sarı - lacivertten, kırmızı - lacivert yapamadığımız maçlar....
pardon savaşlar...
her iki takımın, atılan ve yenilen gollerine ve maç ortalamalarına bakıldığında iddaa seçeneği olarak üst oynanması mantıklı olacaktır.
galatasaray yönetiminin sahada geçiremicez bari bilet fiyatlarıyla geçirelim dediği maç.öğrenci adamız 90 lira nedir kardeşim ya!
eski açıktan izlemenin hayal olacağı maçtır. an itibariyle biletix de eski açık ve kapalı üst tribün yer almamaktadır. satışa çıkmadan bitmiş heralde, nasıl oluyorsa..
alternatif olarak yeni açık bulunmaktadır, fiyatı 70 tl olarak belirnemiştir. gs bonus karta 25 mart saat 10.00 dan itibaren satışa sunulacaktır.
rahmetli özhan canaydın ın hayattayken isteği olan "günün birinde fenerbahçe takımının ali sami yen de alkışlanmasını istiyorum" isteğinin gerçekleşmesini dilediğim, ancak galatasaraylı taraftarların bunu yapmayacağını bildiğim maç.

(bkz: tabuları yıkmak)
Kale Arkası Kapalı: 90,00 TL
Kapalı Alt Grup1: 300,00 TL
Kapalı Alt Grup2: 250,00 TL
Numaralı Grup1: 350,00 TL
Numaralı Grup2: 300,00 TL
VIP 1: 450,00 TL
VIP 2: 400,00 TL
Yeni Açık Üst: 70,00 TL

bilet fiyatları malesef komedidir gene. her yıl açık tribün bilet fiyatlarına 10 lira daha ekliyor bu yönetim. 2008 yılında 50 lira olan açık tribün fiyatı şimdi olmuş 70 lira. hayır bu ülke de her geçen gün işsiz sayısının arttığını değil de azaldığını görsek normaldir bu fiyatlar diyeceğiz.

kale arkası kapalı diye bahsedilen 200 300 tane bileti satışa çıkacak olan eski açık tribündür. yarısından fazlası kombine + üstü kapalı 90 lira olmuş. adaletli mi ? bence değil.

beşiktaş manchester united maçında kale arkası tribün biletleri hemen hemen aynı fiyattı. 75 lira olarak hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltsin biri. fenerbahçe'yi bu kadar dikkate aldığımızı, bu kadar gözümüzde büyüttüğümüzü, neredeyse barcelona yerine koyduğumuzu bilmiyordum. adnan öztürk'ü mü desteklesem napsam ?
şampiyonu belirleyecek iki maçtan birincisidir. kazanan taraf, bursa maçını da kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecektir.
galatasaray tribünlerine bir fenerbahçeli olarak gireceğim maçtır.*
inşallah fener gol atar, yeneriz demek istiyorum ama ya bağırırsam gol diye?! ya beni de yukarıdan aşağı atarlarsa? korkuyorum sözlük ama bir yandan da bu adrenalin çekiyor beni.
galatasaray ın kaybetsede kazansada özhan canaydın ın isteği olan fenerbahçe nin ali sami yen de alkışlanması gereken maçtır.
cüneyt çakır'ın yöneteceği maç. yine ali sami yen yine cüneyt çakır. merakla bekliyoruz...
özhan canaydın istemiş olsa bile maçı fenerbahçe kazanırsa ki -almaya yakın taraf- alkış malkış olmaz böyle bir puan sıralaması varken. 2 takımdan biri havlu atmış olsaydı lige o zaman olurdu hani.
ben bu maçın, her iki tarafında sıkıntılı olmasına rağmen dostluk çerçevesinde geçeceği düşüncesindeyim.
fenerbahçeli futbolcuların ne gibi bir pankart ile çıkacağı aşikardır. bu da biraz olsun ortamı yumuşatacaktır. fanatizm bir yana, insanlık bir yana. bu ayrımı yapmak zorundayız.

özhan canaydın'ın vefatı galatasaray için bir dezavantaj değil, avantaj olması gerekir. o'nun için, son bir görev niteliği taşımalı.

futbol için birşeyler söylemek gerekirse;

galatasaray bu sezon evinde hiç kaybetmedi. büyük bir ihtimal yine 4-3-3 dizilimi ile çıkacak maça.

leo franco, sabri, neill, emre(servet), caner(hakan balta), mustafa sarp, ayhan, elano, keita, arda, baros(jo)

ayhan, elano, caner arasındaki tercihler farklı olabilir. hakan'a bağlı.

fenerbahçe manisaspor maçında bir sakatlık felan olmaz ise;

volkan, gökhan, bilica, lugano, santos, emre, christian, mehmet topuz, alex, özer, güiza
her dakikası en az 1 lira olan maç.

galibiyet keyfi paha biçilemez. *
herkesin merakla beklediği ve mutlaka galibiyetle sonuçlanması gereken derbidir.
(bkz: haydi aslanım)
Berabere bitmesini ıstedıgım maç.Bu sayede Bursaspor da yenerse puan farkının dahada açılacağı maçtır.
sonucu her ne olursa olsun bursaspor'u rahatlatacak maçtır.
(bkz: yesinler birbirlerini)
maçın hakeminin sezonun en iyi hakemi olan hüseyin göçek olması gerekirken, anlamsız bir şekilde daha bir kaç yıl önce derbiyi rezil etmiş olan cüneyt çakır'ın atandığı maçtır.
eğer keita gününde olursa fenerbahçenin hayli zorlanazağı maç.keita gününde olmazsa fenerbahçenin alisamiyen de fenerin şov yapacağı karşılaşma.artık diğer şovlar türk telekom arena da
(bkz: lütfi arıboğan/#7584625)
fenerbahçeyi ümitlendirecek maç olacaktır.
teknik direktörlerin sonucunu belirleyecekleri maç olacaktır. maça en uygun kadroyu çıkartacak olan teknik direktör, maçı alır.

daum: ilk yarıdaki maça yanlış hatırlamıyorsam 2 veya 3 ofansif futbolcu ile başlamıştı. yine öyle bir kadroyla çıkıp galatasaray'ın saldırmasını bekleyecek ve kontrataklardan gol arayacak. bence mantıklı bir seçim.

ilk yarıdaki kadro:

gökhan gönül, lugano, bilica, r.carlos
mehmet topuz, emre, cristian, vederson
alex
kazım

pazar günü çıkacak muhtemel kadro:

gökhan gönül, lugano, bilica, dos santos
topuz, emre, selçuk, vederson
alex
guiza

reykart: ilk yarıdaki maça 4 tane ofansif futbolcu ile başlayıp hücumu seven bir teknik direktör olduğunu göstermişti. ama daum'un çıkardığı kadroyu onun çıkartması gerekiyordu.

ilk yarıdaki kadro:

sabri sarıoğlu, servet çetin , gökhan zan, hakan balta
mustafa sarp, ayhan akman
abdul kader keita, arda turan, elano blumer
milan baros

pazar günü çıkacak muhtemel kadro:

sabri, neill, servet, hakan
sarp, elano, barış
keita, baros, arda

bence reykart'ın çıkarması gereken kadro:

(bkz: http://i1003.hizliresim.com/2010/3/22/91.jpg)
bu konu hakkında o kadar görüş belirtilmiş ki, faşizanca.
fark atmaktan nasıl bu kadar emin olabiliyor galatasaray taraftarı?
(bkz: 6eliyoruz)
dünkü manisa maçından sonra fenerbahçenin bu maçı kazanması için yapması gerekenler/daumun yapması gerekenler:

1. Gökhan gönüle biraz daha sakin olmasını öğütleyip adama harala gürele dalmayı bırakmasını söylemek
2. Mehmet topuzu mutlaka yedekte bırakmalı, ne yaptığı belli değil, faydası hiç yok
3. topuz yerine benim ilk tercihim sağ kanatta özer, deivid diyenlere de saygım sonsuz
4. sol kanatta vederson-santos ikilisi oynamalı, vederson geride santos açıkta olabilir, bu kanadın iyi defans yapıp hızlı çalışması lazım
5. göbekte emrenin yanına ilk tercih baroni olmalı, selçuk un olası hatalarına tahammülümüz yok.
6. son olarak bilica, riske girme vur gitsin.