bugün

geri sayıma devam edilen konserdir, heyecan artmaktadır.
herkesin heyecanla bekLediği konser. o kadar heyecanLa bekLenir, o kadar çok metallica hastasına iLaç oLacaktir ki her ne hikmetse insanLar biLetLerini satmak için msn iletilerini kuLLanırLar.
bilet fiyatlarının çok pahalı olduğu konserdir. geçen sene tool bile 80 ytl'ye gelirken(gerçi ona da gidememişti) artık son demlerini yaşayan metallica(her ne kadar hala iyi grup olsalar da)nın konser biletinin 350 ytl olması cinayettir.
an itibariyle biletix'in 200 ytl'ye 7. kategori biletleri satışa çıkardığı konser. orası neresi lan? :S
karborsada bilet fiyatlarının abartıldığı konserdir bu. 85 ytl'lik saha içi bilet an itibarı ile 150 ytl gibi rakamlara alıcı buluyor. tabi biz türklerin her işi son ana bırakma gibi bir hastalığımız olduğundan karaborsa borsası devamlı yükselişte. sahne önü biletlerinin (350 ytl) kaça satıldığını düşünmek bile istemiyorum.
kalan gün sayısının azalmasının karesi hatta küpü ile doğru orantlı olarak heyecanın arttığı konser.

tahmin ettiğim setlist:

01. creeping death
02. for whom the bell tolls
03. ride the lightning
04. harvester of sorrow
05. welcome home (sanitarium)
06. fade to blacak
07. ...and justice for all
08. the unforgiven
09. fade to black
10. master of puppets
11. whiplash
12. nothing else matters
13. sad but true
14. one
15. enter sandman
- - - - -
16. last caress
17. wherever i may roam
18. seek and destroy
23 temmuz 2008 romanya konseri setlistinin sabitlenip burda da çalınmasını istiyorum.
bu setlisti çalsınlar wherever i may roam dinleyememeye bile razıyım.

01. creeping death
02. for whom the bell tolls
03. ride the lightning
04. harvester of sorrow
05. welcome home (sanitarium)
06. the four horsemen
07. ...and justice for all
08. no remorse
09. fade to black
10. master of puppets
11. whiplash
12. nothing else matters
13. sad but true
14. one
15. enter sandman
- - - - -
16. last caress
17. so what
18. seek and destroy
konsere gideceklere tavsiyeler:
kapılar açıldığında binlerce insan üzerinize hücum edeceğinden eski bir ayakkabı giyip gelin. mümkünse beyaz olmasın.
saha içinde olan arkadaşlar su içme olayını abartmasın zira wc'ye gitme şansları yok. gidenlerin de eski yerine dönme şansı yok.
erkek arkadaşlar pet şişelerle ihtiyacını gideriyor ama hiç hoş olmuyor.

son bir tavsiye mümkün olduğunca kafa sallamak yerine adamları izleyin.
gittiklerinde ulan adamlar ne giymişti yada nasıl görünüyorlardı (umurunuzdaysa tabi) diye düşünür durursunuz. *
konsere gideceklere tavsiyeler:
hayatınızda ilk defa konsere gidiyormuş gibi davrananları sallamayın, kafanıza göre takılın, eğlenin.
an itibariyle yarın gerçekleşeceğine hala inanamadığım konser.

ayrıca:

(bkz: heyecan dorukta)

ve şuan sözlükteki durumu için :

(bkz: fırtına öncesi sessizlik)
ağlıyorum sözlük. şaka maka değil. belki bir daha türkiye'de metallica konseri olmayacak. ve bir daha bu efsaneyi canlı olarak izleme ihtimalim olmayacak. ellerimden kayıp giden uçan balon misali arkasından baka kalacağım.ilerde çocuklarım bana ne derse, ne kadar sünepesin derlerse sonuna kadar haklılar. ha gerçi pataklarım ama yine de içten içe bu günlerim aklıma gelir hüzünlenirim. bu arada kusura bakmayın ama işin gücün taa a.mına koyim!
25 Temmuz 2008 Bulgaristan setlisti:

Creeping Death
Fuel
Ride The Lightning
For Whom The Bell Tolls
Welcome Home (Sanitarium)
Leper Messiah
And Justice For All
Wherever I May Roam
Fade To Black
Master Of Puppets
Motorbreath
Nothing Else Matters
Sad But True
One
Enter Sandman
- - - - -
Last Caress
Stone Cold Crazy
Seek And Destroy

roam ve fuel gelmiş. harvester, no remorse çıkmış. eğer fuel yerine harvester of sorrow çalınırsa ve setlistin kalanı değiştirilmezse tam anlamıyla tadından yenmeyecek olan konser.
buradan gideceklere iyi eğlenceler dilediğim konserdir. benim için de headbang yapın.
(bkz: bir metal bükücü olarak metallica dinleyen metalci)
(bkz: metallica nın metal bükebileceğine inanan metalci)
organizasyonda çalışan arkadaştan aldığım bilgilere göre kapalı ve numaralı tribünün önünde 2 metre yüksekliğinde ek çit konacakmış ve görüş azmış. ayrıca akbank vip kısmı sahneyi görmüyor gibi birşeymiş. vipler sıkıntı çekecekmiş muhtemelen. bunun dışında herhangi bir sorun yaşanmadan saha içinde mutlu mesut bir konser geçireceğim organizasyondur. candır canandır coşturandır.
özenti insanların gittiği gürültüden ve alkol kokusundan ibaret bir konser. bi bakıma fuhuş ortamı.
yarın gerçekleşecek konser. sözlüğümüzden de hatrı sayılır bir katılım olacak görünüş itibariyle. herkese iyi eğlenceler.
bu konser için ankara'dan intikal eden birisi olarak diyebilirim ki,tüm misafirhaneler kısacası öğrenciye hizmet etcek yer tamamen dolu, tünel çarşısında ise sürekli "abicim ankara'dan geldim yap bir güzellik" sesleri yükselmekteydi, bu konser için özel basım tişörtler çıkmış onu da ekleyim ve finale geçeyim:

saat 19 civarlarında samiyen önünde yaklaşık 300-400 kişilik bir grup sabahlama vaziyetinde yatmaktaydı aniden bastıran yağmurda ne yaptılar bilmiyorum, saygıyla selamlıyorum.
sahaya meteor düşmesini ümit ettiğim konser.**
yüzüme bir headbag yemeden bitirmeyi ümit ettiğim konserdir.
allahım nolur yağmurla çamurla yada aşırı sıcakla sınama bizi yarını en iyi şekilde eğlenerek bitirelim.
bu akşam gerçekleşecek olan konser.
ali sami yen stadına gitmenin tek sebebi.
Bu gün gerçekleşçek olan konserdir.Kesinlikle güzel geçer.Keşke ben de gidebilseydim.
betonlarındaki kıvrımları bildiğim kapalı üst'te yerimi alacağım konser. ama kapalı üstün en fazla ligin son haftalarında oynanan, önemli bir anadolu takımı ile yapılan maç kadar dolu olmasını istiyorum, çünkü daha fazla kalabalıkta pogo gibi aktivitelerde, bacaklarımı koltukların arasında bırakmak istemiyorum. hayır öyle sıkı metalci falan değilim, hatta metalci bile değilim, ben soft rock dinleyen romantik bir adamım, allahım sen beni bu adamların gazabından koru...

not; 3. kategori biletleri ikinci kez satışa çıktı, ondan bu heyecanım..
gitmeye çalışırken yolda telef olmaktan çekinilesi konser.

adana dan 1000 kilometre yol geldim, otogardan ali sami yen'e gidemiyorum. istanbul denen 4 bilinmeyenli denklemden anlayan varsa bir el atsın rica ediyorum.

edit: atmasın, hazır gelmişken bir otobüsün önüne atlayıp ölmeye karar verdim.

heyhat! elveda zalim kader, elveda dostlarım. *