bugün

lan troller...
amirlerinize vs söyleyin... bu sizi çoktan götürür seçimlerde, haberiniz olsun.

Perinceke bile oy verir insanlar. Ananızı da ne kadar samimiyetle anarlar bilmem.
yazıp yazıp sildim...

ilk yazdığımın uzun süre yatarı vardı, ikincisini belki para cezasıyla geçiştirebilirdim. son yazdığımda ise ifade verip eve dönerdim. neyse yazmış kadar oldum ama entryi girdikten sonra müebbet alacak kadar konuşacağım, kimse duymayacak. zaten yüzde milyon zam yaptınız, onun da üzerine yüzde 25, ürün fiyatına göre vergi oranı %280 nedir lan soros çocukları sizi...
Efes tombul ve tuborg gold şişe ve kutuları 28, efes malt 27, bomonti filtresiz 31, ozel seri 29, bud 29.

Tüm biralara şişe başı minimum 6 lira olarak yansıyan zamdır.
alkolik tiplerden kurtulma adına sevidirici gelişmedir. keşke bi kutu bira 100 tl olsa ak.
Bu ķadari da çok fazla arkadaş.

Yaşama alanı bırakmıyor üzerine özgürsünüz diyorsunuz.

Zehir zıkkım olsun.
Birilerinin doyurulması lazım. O geçiş garantileri nasıl ödenecek?
(bkz: camilere giriş 10 lira olsun)
Şahsımı 0 TL 0 kuruş tutarında etkileyen zamdır.
Demek ayyaş deyip asagiladiklari insanlar olmasa ülke batacak.
islama uygundur. müslümanlar müslüman olmayanlar üzerinde her hakka sahiptir. Cizyede alır cariyede yapar isterse keser , hayat tarzıan uymayan kendi kullanmadığı mallara istediği fahiş vergiyi koyar. bunuda afiyetle yer durur. isalma saltanıtın özeti.
geçende bakkalda sigara toptancısına denk geldim, sigara zammını konuşuyorlardı.

adam bize 50 kuruş kalıyor gerisi olduğu gibi vergi o zamanların diye.
türkiye de insan gibi tüketici hakları olsaydı (bakınız; adam gibi değil de insan gibi diyorum. bunun nedenini bir kaç satırda aşağıda anlatırım) bu zamlar anayasa mahkemesine taşınırdı ve iptal olurdu.

evet, ne dediğimi biliyorum. bu zamlar bizim insan gibi yaşamak için sahip olduğumuz anayasal haklarımıza bir tecavüzdür.

örn: yaşama hakkı.
(Anayasa, Madde 17):Herkes yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir.
Yaşama hakkı, bütün hakların temelidir. Savaş, sıkıyönetim ve olağanüstü hallerde dahi durdurulamaz, yok edilemez.

örn: SAĞLIK HAKKI
(Anayasa, Madde 56):Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.
Sağlık hakkı insana beden ve ruh sağlığı içinde yaşama isteme hakkını verir.

zamlar yüzünden insan sağlığı açısından ölümcül etkilere sahip sahte kaçak içkiye tütüne yönelen insanlar sahte içkiden işlenmemiş tütün yüzünden ölüyor, kalıcı kronik rahatsızlıklara sahip oluyor. zamlar yaşam hakkımızı elimizden alıyor.
evet, bu zamlar yaşama hakkımızı sağlık hakkımızı elimizden alıyor ki; sadece alkol için değil, et süt yağ meyve sebze tahıl vb ürünlerde de bu geçerli. insan sağlığı için organik kaliteli sağlıklı dengeli beslenemiyoruz.
ister ekonomik, ister kültürel, ister sosyal, ister dini vb hangi gerekçe ile olursa olsun özellikle alkol ve tütün ürünlerine yapılan zamlar insanların yaşam hakkı sağlık hakkı açısından anayasal suçtur. devlet politikaları ekonomik kararları insanların yaşam hakkına sağlık hakkına etki edemez.

yapılan her zam ve her vergi artışına kalem kalem değinip vergilerin zamların artık ekonomik bir sorun-mesele olmaktan çıkıp anayasal suç kapsamına geldiğini ve insanların anayasal haklarını kullanmaya engel bir durum arz ettiğini örneklerle anlatırım da...
bunu anlayacak beyin sizde yok.
eğitim çağında çocuklarda kansızlık hat safhada.
gelişim bozukluğu, anlama zorluğu ilk belirtiler, akıl ve ruh sağlığı açısından sağlıksız bir nesil geliyor. protein vitamin mineral açısından açlık çeken afrika ülkesi seviyesindeyiz ve çocuklar gençler anne-bebek sağlıklı dengeli yeterli beslenemiyor.
sigara tütün vb ürünlere yapılan zammı "sağlığa zaten zararlı, içmeyin. günah vb" diye savunan "ben içmiyorum" diye gerekçe sunan...

neyse, sinirlenmeyeceğim.
sinirlenmeyeceğim.

umurumda mı?
tabi ki hayır!
daha beter olun.
benzine gene zam gelmiş .... akp li sıddık talha mezralıoğlu
yeni avutiye nasıl binecek ????

Dün gelen zammın ardından benzine 70 kuruş, motorine 97 kuruş daha zam geldi.

Bu zamla beraber benzinin litre fiyatı 25 TL'yi aştı.

https://twitter.com/ajans...?cxt=HHwWgIC97c3mpr0qAAAA
Nasıl zam üstüne zam basıyorlarsa, seçim zamanı da miilet ittifakına oy verirken mührü basıp, masayı, alın size zam ulan diyerek ikiye böleceğim. Swh.
Şimdi dertlenince ne yapılacak sorusuna alternatif cevaplar arıyorum.
seçim var. şu an başka bir şey yazamıyorum. ama bilin ki seçim var.
türk halkını mutlu mesut bahtiyar eden
mevzudur. skko tipler yüzünden kimsenin
dul yetim öksüz kalmasını istemiyorum.
sigara ve içki içmek haram ama vergisini cukkalamak helal evet.
vergi havuzu denilen sistemi hâla götüyle anlamak isteyen sapik siyasal ateistleri kudurtan zam. ohhhhhhhh yarasin.