bugün

başkan tayyip erdoğan'ın çizildiği bir karikatürdür.
"özel hayatında çok eğlencelidir" diye bir ifade de mevcut.

https://mobile.twitter.co...tatus/1321134572105572352

edit: bu eksileme hevesi ne ?...
ben mi yaptım bunu? açıkçası hayır, biraz abartı da olmuş.
Serefsizce, hiçbir anlam ifade içermeyen karikatürümsüdür.
Peygamberimizle erdoğanı kadın düşkünü olarak bağdaştıran rezil bir karikatürdür. bu gavurlar herkesi kendileri gibi pislik sanıyor herhalde.
eskiden nota ve uyarı yapardı ülkeler birbirine, şimdi boykot. yalnız boykot tehlikeli iştir. serbest piyasa çok kötü çarpar adamı.
(img:#2090302)

isa ile de dalga geçen kötü bir mizah dergisi aslında. bu mizah mı bilemedim.
Daha zekice bir karikatür beklerdim bu ne zeki ne çarpıcı ne de esprili.
karşılığını misvak dergisi vermiştir. vay be.
macron u domuz gövdesine koyup kıçına dergi sokarak fransa bayrağı önünde resmeden yanıtı için açıldığını düşünüp geldiğim ama daha başarısız bir karikatür ile karşılaştığım yanıttır.

tersini düşünelim. macron açıklama yapıp türkiye sen kimsin, sizi böyle ifşa ederiz, ab ye girmeyi çok beklersiniz dese. türkler başbakanımıza ve ulusumuza hakaret ediyor dese. türkiye'de yaşayan fransızlar misvak dergisi üzerinden hepimize yüklense mesela. ne düşünürdünüz?

siyasi görüşünüz farklı diye yaptıklarını beğenmeme ve karalama aptallığına girmeyin. ben öncelikle yanıtın doğru muhataptan gittiğini düşünüyorum. fransa ölçeğinde charlie hebdo neyse türkiye ölçeğinde misvak odur. mizah yaptığını düşünen, dişe dokunmayan kalitesiz ve seviyesiz içerik üreten iki dergi. hebdo çalışanlarının terör olaylarına kurban gitme geçmişi* bu gerçeği değiştirmiyor. o kalitesizlik, siyasi kutbunuzun karşısında yer alan ülke cumhurbaşkanını ele aldığında iyi bir şey ortaya çıkmıyor işte. aynı kalitesizlik yansıyor.

o yüzden, kısıtlanmış da olsa düşüncenizi kendiniz ifade edin. fransız misvak üzerinden fikir üretmeye çalışmayın. lehine veya aleyhine.

bu arada uzun vadede zarar yazacak yanıttır. çünkü ülkemizi kendini terör olayları ile ifade ettiğini sanan radikal islamcılar ile eşitlemek için hamleler yapılıyor gibi. ak parti yönetimi dikkatli ve makul olsun, bari bunu düzgün ele alın. sağlık ve ekonomi yönetimi rezil zaten, dış ilişkilerde hala manevra alanı varken doğru hareket edin.