bugün

gençlerbirliği ve beşiktaş arasında oynanacak 17. hafta maçıdir.
metin diyadin'le yeniden yapılanmaya giren ankara'nın gururu şanlı gençlerbirliği'nin 5-0 olsun bizim olsun mottosuyla çıkacağı maç.
kartallara pozitif enerji vermeye gideceğim maçtır.*
Beşiktaşımızın fernandes reyizden yoksun olarak çıkacağı maçtır. Gençlerbirliği de kuvvetli bir takım eğer Beşiktaş işini ciddiye alıp tam konsantre olamazsa sahadan puansız ayrılacaktır. Şifo mehmet le birlikte gençler de iyi bir çıkış yakaladı. Iki takım da açık oynamayı sevdiği için izleyenler açısından Güzel bi maç olacaktır.
Beşiktaş'ın yenileceği maç. Evet.
beşiktaş'ımızın müstakbel hocalarından biri olan adam gibi adam şifo mehmet'in takımıyla oynanacak olan ligin ilk yarısının son maçıdır.
hocamızı sevip saysak, adamlığından ötürü bağrımıza bassak bile, olası bir puan kaybına daha tahammül yok.
geçen hafta oynanan ısıran, mücadeleci, son ana kadar maça ortak oyunun bu hafta da sergilenmesi en büyük arzumuz.
işin güzel tarafı bu sefer ileride karavanacı pektemek yerine son haftaların formda adamı almeida olacak.
onun yanı sıra, orta saha dengesi de kesinlikle bozulmamalı. kanatlarda Uğur-Holosko, forvet arkasında Olcay aşısı tuttu gibi çünkü. sol beke Ersan montelenip, savunmanın göbeği de Sivok-Escude ikilisinden kurulabilir. Kulübede de maçın gidişatını değiştirecek Gökhan, Ömer gibi adamlar bulunmuş olur böylelikle.
işler yolunda giderse farklı bir galibiyet daha izleyebiliriz siyah beyaz aşıkları olarak.
armanın peşindeyiz, haydi kara kartal!
Yolsuzluk ve hırsızlık yapanları karşılayıp bağırlarına basmak için oradan oraya koşuşan göt kılları yüzünden sözlükte güme gitmiş maç. Çok hızlı başladığı söyleniyor.
Beşiktaş serbest vuruş kullandı, Olcay Şahan golü attı ama Özgür Yankaya düdüğümü çalmadım dedi golü iptal etti.. Olcay sarı kart gördü.
kimse neden entry girmiyor merak edilen maç.

not: gsliyim.
yine siklenmeyen bir bjk maçıdır.
21. dk da çok güzel bir golle bjk ın geriye düştüğü mac. gökhan töre almedia olcay ve holosko boşa oynuyordu en son. uğur boral a bağlanmış tüm ümitler o derece vahim bir durumdaydı bjk ben de maçı kapattım 45 de.
Bünyamin Gezer'in "Gençlerbirliği sanki şampiyonluğa oynuyo" diye yorumladığı maç.
kasımpaşa da yeniliyor. beşiktaş bu hafta fırsat tepmek üzre.
gençlerbirliği'nin beşiktaş'a acı acı, kanırta kanırta, zevkini ala ala boruyu döşediği maç. *
görsel
gençlerin futbolcusunun boş kaleye gol atamadığı maç. lan o gol kaçar mıydı be.
(bkz: 27 aralık 2013 gençlerbirliği beşiktaş maçı/#22368137)

dedim dedim inanmadınız bak şimdi ne oldu maçıdır. evet.
beşiktaş ın bir gol bile bulamayarak iddaamı yatırdığı maçtır. hele maçın son yirmi dakikası doldur boşalt yapmaktan kusturacaklardı az daha. allah belanızı versin sizin.
slaven bilic ve teknik heyetten nefret ettiren bir maçtır.

biliyorum çok eksiğimiz var ama eldeki kadro geçen seneden çok daha iyi. ayrıca geçen hafta elazığ maçında sol açıkta çılgın atan uğur boral sol bek başlıyor. soldan soldan geliyorlar gene, çok mu zordu ersan'ı sol beke çekip uğur boral'ın önünü açmak. bir de uğur boral'ın önüne futbol bilgisinden zerre nasibini almamış gökhan töre'yi koyuyorsun, gökhan töre maç boyunca topu atağa çıkarken rakibe teslim ediyor.

ayrıca çok önemli bir nokta, gençlerbirliği maç boyunca hücum pres yapıyor biz bakıyoruz. gençlerbirliği'nin bütçesi belli bizimki belli, gençlerbirliği'nin imkanları belli bizimki belli. soruyorum: nasıl oluyorda gençlerbirliği'nin kondüsyonu bizimkinden daha iyi oluyor, teknik ekibe soruyorum, nasıl oluyor?