bugün

tanım: 26 temmuz 2010 tarihli uludağ sözlük isyanının sonrası.

bugün isyanı gerçekleştirmiş olan arkadaşlarımız, yayınladıkları bildiride sözlükle ilgili bir çok noktayı eleştirmişlerdir. isyan doğru mudur yanlış mıdır konularına bu saat itibariyle girmememiz gerekiyor. ama benim önerim eğer moderasyon dikkate alırsa şudur, bu konu hep beraber görüşülsün ve sözlük hangi şartlarda kaliteli hale getirilecek bu tartışılsın. benim bildiğim kadarıyla şuanda ciddi bir çalışma ile yeni yönetim modeline geçilecek. henüz modelin ne olduğunu bilmiyoruz, belki de arkadaşlarımızın yakındığı bu durumları çözecektir yeni yönetim modeli. bu nedenledir ki ben bu isyanın erken yapıldığını düşünmekteyim. gelişmeler bölümünden bize haberi verilen yeni yönetim modeli beklenmeliydi. sonuçta olan oldu ve bu isyan yapıldı. benim bildiğim kadarı ile 20 küsür yazar çaylak yapıldı. bu yazar arkadaşlarımızın tekrar yazar yapılmasını ve aralarından bir temsilci ile muhattap olunmasını istemekteyim. kimseyi sözlüğe küstürmek hakkımız değil diye düşünüyorum. bu moderasyonunda hakkı değil. bugün yaptıkları müdahalenin yanlış olduğunu düşünmüyorum ayrıca. kim olsa yapacaktı bu müdahaleyi. ali babanın çiftliği değil burası çünkü. format dışı girilen başlıklar kaldırılacaktı. sebep olarak, sadece bizim burada vakit geçirmediğimiz, dışarıdan da ziyaretçi almamız gösterilebilir mesela. adam uludağ sözlüğe giriyor ve alakasız başlıklar. bir daha girmez herhalde. sonuç olarak, teklifim bu arkadaşların tekrar yazar yapılması ve aralarından biri ile görüşülmesi. hem yazarlarımızı geri kazanmış hemde kimseyi küstürmemiş oluruz.

not: ha şimdi şunu diyenler olacak, e sen değil miydin sürekli bu isyan edenleri ti ye alan başlıklar açan? hep beraber eğlendik ve bitti arkadaşlar. şuanda sağ duyulu davranma vaktimiz. girdiğim başlıkların farkındayım ve bu başlıkları kimseyi ti ye almak için değil, eğlenmek için girdim. her neyse. yukarıda yapıcı bir teklif var. dikkate alınırsa sevinirim. zall'a buradan çağrıda bulunuyorum. eğer benimle irtibat kurarsa ön ayak olmak isterim.

çaylak olan arkadaşlarımızın listesi,

(bkz: mevtai)
(bkz: beter)
(bkz: catstark)
(bkz: prozaccum)
(bkz: trends)
(bkz: redwiner)
(bkz: la maison bleu)
(bkz: dogukandemirbek)
(bkz: rahatsizlik veren ufak sey)
(bkz: lustral)
(bkz: emcekare)
(bkz: forgetmn)
(bkz: elwic)
(bkz: revenge)
(bkz: kozalak)
(bkz: damon)
(bkz: darkranger)
(bkz: ruyaqibi)
(bkz: wtfmpt)
(bkz: possion) *
ne ara başladılar da bitirdiler, uyku ile geçirdiğim dakikalarda kaçırdım işte diye dertlendiğim durumdur.
sözlük formatını bilmeyenlerin de bu olayı eleştirmesi ayrı bir ironi oluşturmuştur. sanırsın radikal hafta sonu eki başlığı, 26 temmuz 2010 isyanının ardından ne amına koyim ?