bugün

şahsi düşüncem, algı operasyonu. Siyasetten anlamam ama biraz psikoloji bilirim. Milletin kendilerini dinleyip hayır oyu vermeyeceğini biliyorlar. Kim terörist olarak gördüğü kişinin gösterdiği yoldan ilerler ki? Hayır çıkmasını istiyor gibi görünüp evet çıkmasını istiyorlar bana kalırsa.

edit: beni eleştireceğine özgür fikrini yayınla da görelim civan mert.
her ne kadar da erdoğanı sevmesem de bu pankartı açan idealistin kıvırıp bi yerine sokasım geldi. siz bizi yanlış anlamışsınız sayın o.çoçukları.
Herkeste bir erdoğan korkusu var enteresandır bazı insanlar bunu da erdoğanın planı gibi yada erdoğanı avrupanın planı gibi görmeyi tercih ediyor.
bazılarında ciddi anlamda şizofreni sorunu var. insan gerçekten hayret ediyor.

adamlar açık açık tehdit ediyorlar. Allah korusun Erdoğan'a suikast yapsalar, öldürseler "Erdoğan referandumu kazanmak için kendini öldürttü" diyebilecek kadar akıllarını yitirmişler. 15 temmuzdaki durumlarını da gördük.

benim muhatabım siz değilsiniz zaten.

ben akıl sağlığı yerinde olanlarla muhatabım.
bazılarında ciddi anlamda şizofreni sorunu var. insna gerçekten hayret ediyor.

adamlar açık açık tehdit ediyorlar. Allah korusun Erdoğan'a suikast yapsalar, öldürseler "Erdoğan referandumu kazanmak için kendini öldürttü" diyebilecek kadar akıllarını yitirmişler. 15 temmuzdaki durumlarını da gördük.

benim muhatabım siz değilsiniz zaten.

ben akıl sağlığı yerinde olanlarla muhatabım.
Oldurmesinler yargilasinlar. Ölüme karşıyız.
Eceliyle(hastalık vs) ölsün ki bir de 10 yıl kahramanlık goygoyu ile kafamız sikilmesin.
iste bu yuzden evet verecekler cogalir.
erdoğan'ı öldürün demek eksik kalır, erdoğan'ı kendi silahları ile öldürün! deniyor o pankartta. silah içermeseydi bu kadar tepki çekmezdi ama klasik akp mağdurluğu için iyi malzeme olacak! tek fotoğraf görüp evet verenin sülalesine sıçayım!
ilime bilime teknolojiye eğitime yatırım yapacağımıza sadece gayrimenkul sektörüne yatırım yapacak kadar çapsız olduğumuz için bence.
öcalan öldürmeyi değil yaşatmayı seçti diyen patlak gözlü evetçileri sükut-u hayale uğratan bir yazılamadır.

ya en kötüsü de karşılık vermeden, mağdura yatarak oy kazanacaklarını zannetmeleri.

bunların tabanları güçsüz adamdan, ay bana şunu dediler de bunu dediler de ühühü diye ağlayan adamdan tiksinir. bunlar bunu hala öğrenemediler. hala ekmek çıkar mı derdindeler. çıkmıyo kardeşim yha çıkmıyo. 7 haziran 2015'te akp'yi yıkan şey rusya'ya çitmeyi çevirmeleri oldu. bariz unutmuşlar valla.
Bu pankartın bile AKEPE talimatı ile mit aracılığı ile orada asıldığına adım gibi eminim.

neden?

Ben avrupa da yaşıyorum. PKK hayır cı değil, PKK asşlında evetçi.

Bu gösteri yapan PKK lılar mitin programına göre kandil tarafından talimatlı.

Şimdi olaya şuradan bakın.

Apo şerefisizi ne diyordu hatırlayın.

"Başkanlık için Erdoğanı destekliyoruz, fedarasyonlu bir sistem için erdoğanı destekleriz."

Peki neden? PKK ile oslo görüşmelerinde PKK ne istiyordu hatırlayın.

"Doğu ve güneydoğuda özer yönetimler ve federasyon"

Şimdi şuraya dikkat edin, mevcut anayasanın 123 ve 126 ncı maddeleri yeni değişiklik teklifi ile değiştirilmek isteniyor.

123 ncü madde erdoğana Kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi veriyor.

Yerel yönetimlerin yönetim şekillerinin belirlenmesi ile ilgili olan 126 ncı madde de yapılan değişiklik ile erdoğana yerel yönetimlerin yönetim şekillerini değiştirme, yetkilerini artırma gibi yetkiler veriyor.

Özet olarak referandum dan evet çıkarsa erdoğan 1 gece de doğu ve güneydoğuda federasyonlu yönetim sistemleri yaratabilir.

PKK kendi istediği bir şey için hayır demez, askine o hayır bir propaganda.
hani diyorlar ya PKK da hayır diyor biz bu yüzden evet diyoruz diye.

PKK ile osloda iş tutup dolmabahçe de çocuk peydahlayan biz değiliz.

bunu unutmayın.

Çözüm

H a y ı r.

Edit: bu kadar gerçekçi bir entry e eksi oy veren haindir. Açık ve net.
hayır mitinginde açılan pankart. Evet oylarını arttıracağı garanti. Hal böyleyken sölenecek tek söz var; durun siz kardeşsiniz!
Bu yapılanlar, sözde "Hayır" özde "Evet" propagandasıdır. Referandum sonucunda "Evet" çıkması siyaseten çıkmaza girecek bir Türkiye beklentisi içerisine giren bu yavşak düşmanların ekmeğine yağ sürecektir. Ve bunu kafası biraz çalışanlar, azıcık survivor seyredenler bile bir konseylik stratejileriyle kavrayabilirler.

Asıl oyun budur ve tum kolay gaza gelip sözde evet oyu vererek ülkeyi kurtarıyorum tribine girenleri bu oyunu görmeye davet ediyorum.
pkkcıların götünü yalayan akpliler neden şaşırdki ?

hdp liler her hafta bir kandile bir meclise gidiyorlar. akp lilerin sesi çıkmadı . neden ? bana dokunmayanyılan bin yıl yaşasın dediler.

akp kurucuları bizde olsak bizde dağa çıkarız diyorlardı. kaldırın hdp nin pkk nın götünü. devam edin devam .
Alırlar o silahı adamın götüne sokarlar.
Türkiye cumhuriyetinin Cumhurbaşkanını öldürmeye kimsenin gücü haddi nefesi çapı yetmez.

peşin edit: Hayırcıyım
algı operasyonu bunlar, aslında erdoğanı çok sever kendileri.
Özgürlük kelimesinden başka bir şey anlamış kavasların yaptığıdır.

Ben de sevmem de bu da olmaz yani.

Hem böyle yaparak o kişinin ekmeğine yağ sürüyorlar.
Yemin ederim toplumdaki okumadan fikir sahibi olma durumu endişe verici boyutlara varmış.

Pankart anlam olarak " onu kendi silahıyla vurun" diyor. Gerçekten öldürün gibi bir anlam yok.
Söylenmek istenen ona, onun size davrandığı gibi davranın.

Gayet de mantıklı bir istek. Mülteci anlaşmadı yüzünden ülkesinde yaptığı onca haksızlığa, hukuksuzluğa göz yummayın diyorlar.
avrupa genelinde diğer ülkelerde de göreceğiz zamanla bu tür şerefsizlikleri. artık niyetlerini gizlemeden iş çevirmeye başladılar. zaten böylelerdi, bunda şaşılacak bir şey yok, aleni oldu. referandumda çıkacak evet sonrası ne bok yiyecek kansızlar merak ediyorum.
Ee isviçre gelişmiş çağdaş devrimci idealist bi ülke sonuçta.
öldür onuğğ.
Bu baslığı acan sahsiyet akpkknin aktrolu oldugu gün gibi ortada. Görsellerde hani komedi kolpacı en son haber diye yalancı haber sayfası var onların görselleri. Algınızı yiyim la sizin gerizekalılar bide madde madde soru sormus. Sorgulama kapasiteleride varmıs vay hamina. Ulan avrupa senin ülkende niye hayır cikmasini istesin bu referandum gecse sen zaten direk 3. Sınıf dünya ülkesi olacaksın. Avrupa hayır çıkmasını istermi. Madem evet cıkınca biz cok gücleneceğiz, bu başkanlık böyle bizi adeta sihirli değnek değmiş gibi bi anda level atlatacak o zaman bu cok sevgili avrupalılarınız kendileri niye bu sistemi kullanmıyor. Salakmı bunlar hadi sende buna cevap ver. Madem bu kadar iyi bisey bizim icin istemiyorlar o zaman kendileri niye bu kadar iyi olan bi sistemi kullanmıyor özürlümü bunlar. Bide neden pkk ya izin veriyor diye soruyor şakamısin lan sen bunun sorumlusu da hayırcılar mı. Ülkeyi yıllardır biz mi yönetiyok ta haberimiz yok. Dış politikayıda biz batırdık zaar. Üstelik bunu söyleyen zavallı sahsiyet daha 5 gün önce pkk nın apo posterli pkk bezli nevruz kutlamasına bizzat kendi vatanın kac tane sehrinde izin vermis bay enterasan. Ulan hepsini gec bu pkk dedigin sizin yıllarca aynı yatağı paylaştığınız, sehirleri cephane deposu yapmasına göz yumdugunuz, haburdan davul zurnayla yurda soktugunuz, örgüt pacavralarıyla miting yapmayı suc olmaktan çıkartıp izin verdiğiniz, meydanlarda terörist baslarınin mektuplarını okuttugunuz vs vs terör örgütü değilmi ki. Biz mi yanlıs hatırlıyoz.
kill billimsi tema.

kendi silahıyla öldürülme kaderi.

gerçekse;

-saygınlığımızı temsili de olsa zedeleyen taşkınlık.

-apo'nun hep isteği bu zaten evet diyor yıllar öncesinden. apo'nun ve barzani'nin evet dediği noktada çelişen, apo ile pkk ayrıldı mı yoksa dedirten tuhaflık.

-atalar sözü;
besle kargayı oysun gözünü.

-her halükarka dönüp dolaşıp ülkemize çok zarar veren manipülasyon.
Pkk ile kol kola hayır mitingleri yapanların bu tehditi görmezden gelmeleri çok normal.

Şunu bilinki erdoğan bu ülkenin garantisi. Ona birşey olursa bu ülke paramparça olur. Bunu bildikleri için tüm türkiye düşmanları birleşip erdoğan karşı ittifak kurmuşlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar amaçlarına ulaşamayacaklar.
http://www.uludagsozluk.com/e/36121481/
biri pkk ile kol kola girmek mi dedi ?

görsel

neyse sadede gelelim.
nahoş bir pankarttır.
zaten pkk'nın nesi hoş ki, busu hoş olsun.
öyle değil mi ?