bugün

jo'nun girip, elano'nun çıktığı maçtır. nonda bile çıkmamasına şaşırdı.
elano - jo değişikliği mi?

rijkaard ne içtiyse aynından istiyorum.

takımın en iyisi en!
elano'nun çıkıp jo'nun girdiği maç. soğuktan ne yaptığını bilmiyo musun rijkaard.
elano oyundan çıkarıldı yerine jo girdi. nonda çıkmak için kıçını yırtarken oldu bu. çok enteresan. nonda bile hasiktir demiştir eminim.

hayır bunu yapan rijkaard olmasa küfredecem.
hakem triosu çıldırmaya başladı sayın seyirciler.
eliyle top tutan neil devam kararı almayı başardı.
Jo'nun girişiyle skorun maalesef değişmeyeceği maç. Hala, 0-0, inanılır gibi değil.
ve beklenen gol geldi. 1-0 mustafa sarp.
an itibariyle 1-0 olmuştur. gol: Mustafa Sarp
mustafa sarp'ın capone'den bayrağı devraldığını gördüğümüz maç. bu adamda da bu var, arka direkte bitiyor.*
hakemlerin maç sonunda hugo edasıyla, "çok çalıştık çabaladık, galatasaray'a bu maçı kazandırdık." diye açıklama yapmalarını beklediğim maçtır.
üstüne tez yazılabilecek maçtır. ligin ilk yarısında gol olup yağan bir takım nasıl gol fukarası bir hale getirilir. danışman frank rijkaard.
galatasaray'ın zorda olsa üç puanı aldığı maç.
hava sartlarinin etkisinin yapilan yorumlara yanssimadigini goruyorum. olsun.
saç baş yolduran, küfür ettiren, koltuktan zıplattıran maç.
aytekin durmaz'ın verilen görevi başarıyla tamamladığı maç.

49. dakikada aytekin bir frikik veriyor, tabiki galatasaray lehine, bazı antepli oyuncular birbirine bakarken zurita gülüyor ve onlara emre'nin meşhur kafa kesme hareketini yapıyor. dakika 49, zurita arkadaşlarına gülerek 'üzülmeyin, sadece infaz ediliyoruz' diyor.
shabani nonda'nın kendi kontratını adeta yırttığı, lucas neill'in ne kadar isabetli bir transfer olduğunu gösterdiği ve galatasaray'ın çok şükür kayıpsız atlattığı karşılaşma.
servet'in son adam sezar'ı düşürmesine, nasıl bir şerefle devam dediğini anlayamadığımız bir orta hakeme sahip olan maç.
galatasaray ın shabani nonda dan kurtulmasının (maçtan önce ve hatta 2 yıl önce de aynı fikre sahiptim), caner erkin' i mutlaka sol kanatta kullanmasının, elano nun kendini bulmaya başladığı için sevinmesi gerektiğinin ve rijkaard ın oyuncu tercihlerinde bazen fena halde çuvalladığının iyiden iyiye anlaşıldığı maç olmuştur.
zurita'nın caner erkin'in bacağına tekme attığı ve kartla cezalandırılmadığı maçtır.

gaziantep'e çalıştı hakem ha? bi' siktirin gidin. ayıptır, yazıktır. bahsi geçen harekette zurita "merak etmeyin kırıcam ben bacaklarını" diyor olsa gerek.
saha şartlarından dolayı takımların amatör küme havasında oynayabildiği maçtır. galatasaray bastırmış almıştırda.
Neyse ki aslanın kasarak da olsa aldığı maç.
şu saha şartları ile oynattırılmaması gereken maçtı. oynandı, bitti. üç puandan daha çok sevindiren şey bir sakatlık çıkmaması. futbolu renkli gözlüklerle izlemenin etkilerine birebir şahit olduğum maç oldu aynı zamanda. penaltı pozisyonu, maç esnasında ilk anda çıplak gözle seçilemeyecek kadar uzak bir açıdan verildi. öyle ki, zaten renginden dolayı seçmekte zorlandığım topun nereye gittiğini bile göremedim o anda. fakat hakem penaltıyı verir vermez fenerli yan komşum bastı kalayı hakeme, allah belanı versin de bilmemne de. lan bi dur, o açıdan nasıl seçtin pozisyonu, nasıl yaptın yorumunu? pozisyonun tekrarında dut yemiş bülbüle döndü tabi.
keza aynı şekilde antep'in bir atağında servet omuzu koydu, rakip yerde. yine uzak açıdan, hiç bir şey seçmek mümkün değil. yine bastı hakeme kalayı, pozisyon tekrarında yine dut yemiş bülbül.
bu arada üstteki yorumları okuyorum, hakemler galatasaray'a çalışmış falan diyenler var. demek ki fanatiklik böyle bir şey, gözler kör, kulaklar sağır oluyor. allah kimsenin başına vermesin.
zuritanın canere tekme atıp penaltı yaptırdığı pozisyonda topa vurmaya çalışırken zamanlama hatasından dolayı top yerine canere vurması suretiyle penaltıya sebebiyet verdiğini çözemeyen ergenciklerin dehşetli yorumlarıyla mest olduğumuz maç. bu timing hatasından dolayı sarı kart değil ülkeden sürülmesi lazımdı zaten, 3 günlük futbol bilgisiyle ahkam kesen japon askeri seni.
rijkaard'ın nonda'yı oyundan almayarak destek verdiği maçtır. taktiksel bir değişiklik değildi.

neticede galatasaray kazanmıştır, fenerbahçe tırsmaya devam etmektedir.
işi gücü hakem olan ezik taraftarları gözler önüne seren karşılaşmadır. yahu kardeşim bıkmadınız mı hakemlerle ilgili yorum yapmaktan? cidden soruyorum bunu, bıkmadınız mı? bir insan nasıl bıkmadan usanmadan futbola hiçbir şey katmayan, güzel bir ara pası atamayan, şut kurtaramayan, adam çalımlayamayan birisini bu kadar konuşabilir ve nasıl kendine futbolsever diyebilir? yani bunları geçtim, bu memlekette bir tek hakem hatası galatasaray lehine mi oldu? hiç mi fenerbahçe lehine hakem hatası olmadı? ya da bir başka takım hiç mi bilerek ya da bilinmeyerek kayırılmadı? şampiyon olunca söke söke, işinize gelmeyince aldılar maçı, sattılar maçı! ayıptır yahu ayıptır. inanın bu maç sayfasına geldiğimde her takımdan taraftarın futbolla ilgili yazacaklarını bekliyorum ama yok, bulamıyoruz sayenizde. hakem şunu yaptı, şunu etti. ulan şimdi arasam onlarca lehinize hata bulurum. bizim de lehimize hata bulurum. dipteki takımın da bulurum. hakem bu hakem. insan yani. insanın olduğu yerde de hata olacak elbette. yemin ediyorum sizlerle aynı ligi izlemekten utanıyor insan. gerçek futbolsever olmayı deneyin.