bugün

savaş çıkarsa azerbaycan, türk dünyası filan destekçi olacak zanneden tiplerin zoruna gitmiştir.

ibişin yoruma bak:

--spoiler--

türk milletini sadece türkiye cumhuriyeti olarak gören sığırları sevindirmiştir... azerbaycan'ı saymıyorum bak sıra oraya bile gelmedi.

rusya ne yapacak sığırcan. hele bir onu anlat tabi bu sizin bakış açınız.

savaş bekleyen vatan hainleri cevabını misli misli alacaklarını da söyleyeyim.
--spoiler--

başta nato'ya güveniyor. nato üyesiyiz ya, savaş olunca mutlaka bizi destekler diye düşünüyor kendince.

cevap vereyim.
nah destekler. aha böyle kocaman nah var ya ha öyle.

hayal kuranın hayalini sikeyim. nato ne zaman bizim arkamızda olmuş böyle anlarda lan?

sonra,

ulan aranın iyi olduğu bir tane komşun yok.

o dost dediğin azerbaycan bile sana vize koyuyor. dilleri bile senden uzaklaşmış. azerilerle takıl bakayim kendi aralarında kimi zaman nasıl rusça konuştuklarını göreceksin.

türk dünyası bana yardım eder diyorsan o da yaş.

yani yarın bir savaş olsa. rusya ortalığın amına koyar, sen de o kahveden toplayıp eline silah verdiğin tiplerle öyle aval aval bakarsın.
putin'in ne denli büyük bir diplomat olduğunun kanıtıdır. uzun zamandır uğraşıyorlardı türkiye ile arayı soğutmak için. hatta suriye'ye girmelerini de bu bağlamda değerlendirebiliriz. şimdi de ışid destekçisi ilan ederek "ben aslında buraya ışid'i bitirmeye gelmiştim, bunlar beni vurduğuna göre ışid destekçisi" demeye çalışıyor. üstüne bir de müttefiği esad'ın sırf başımıza bela olmaları için ışid'e bıraktığı toprakları ve ışid bahanesiyle girdikleri suriye topraklarında yaptıkları kıyımları gizlemiş oluyorlar. muhtemelen şu 4 km içerideydi meselesi de uçağın düştüğü noktadır. sınırda veya sınırın bizim tarafımızda vurulup 4 km suriye tarafına süzüldüğü zaten ortaya çıkacak, ama ne oldu? rusya indirimli gaz vermekten yırtmanın bir yolunu buldu o oldu.
Lan adamın "türkiye ışid i destekliyor" demesine gerek mi var? Bunu bilmeyeni skiyorlar zaten. Sacmalamanın alemi yok.mesele bu laflardan sonra kıvırıp kıvırmayacağı.
görsel

Türkiye aha bu türkmenleri destekliyormuş. Işidle alakası var mı canım bunların.

Türkmen bunlar Türkmen. Yersen amk.

Ulan din islam ayağına dünyanın teröristlerinin destekleyen ülke olduk amk.

Putin in kafası atsın da kurtarsın bakalım o allahınız sizi.

Umarım rusların elinde sadece yüzde 49.5 a etkili mühimmat vardır.

Yoksa biz boşu boşuna göt altına gitmeyelim.
Ben sizin gibi mollanın amına korum demediğine şukrettiğimiz acıklamadır.
"Şilede yetmez yerin kremlin istediğim an gömüleceksin burası Türkiye ben hattı çektim akıllı ol oğlum vladimir putin" tarzında cumhurbaşkanından bir açıklama bekliyorum hadi bakalım.
uçağın düşürülmesi için sınırımıza girmesi değil soydaşlarımızı terörist diye vurması yeterlidir zaten sınırı aşsın aşmasın.
ikinci olarak yanılmıyorsa askeri ataşeler falan 5 defa görüştü bu konuda bak sınırı aşma ostturrum ha diye uyarı yapıldı.
üçüncü olarak rusya şu an avrupa ile kavgalı bizimle de kavgalı duruma düşerse zaten taşı sıksan gaz çıkan asyaya mı satacak enerjisini.
bi arkadaş rusya tek demiş o da yanlış çinle bazı ayrılıkları olsada batıya karşı bir olurlar şangay beşlisi saymıyorum bile.
sanmayın ki kazakistan özbekistan bizim için onlara kafa tutar yok öyle bi dünya kazaklar kırımın ilhakını ilk tanıyan devlet bugün onları satan sana hiç acımaz.e özbekler desen zaten bazı türk okullarının kapatıldığını duymuştum.

yani akıllı olmazsak olum sikerler hepimizi sikerler ne abd si natosu ne şangay beşlisi ne japonu ne hintlisi acımaz sikerler.
it ürür kervan yürür. bir moskof itinin havlaması durumudur.
1.69 boyundaki birinin açıklamasıdır.

siklemedik tabi...
Türk uçakları tarafından Gerekenin yapılması durumunda bunu dünya'ya sırttan bıçaklanma yahut terörist destekçiliği olarak lanse etmek putin'in bir kurnazlığıdır. Sınırımızda ki uçaklar bizim için alenen tahrik ve tehditti.
putin yaptigi aciklama ile rezil olmus ve yalanci durumuna dusmustur. putin bey, gordunuz mu size hic arka cikan olmadi nitekim .
(bkz: hiç yakış tıramadım)
sikimizde olmaması gereken açıklamadır.
rus uçağı angajman kurallarını ihlal etmiş, hatta kendisine iltimas (10 kez ikaz) bile geçilmiştir. hava kuvvetlerimiz hiç bir cismi boşu boşuna vurmaz arkadaşlar. bir de savaş çıkarsa kuvvetler değerlendirmesi yapan arkadaşlar şunu unutmasın; türkiye ne surette olursa olsun bir savaşa girmekten kaçınır, ancak girerse de bu tek başına olmaz,ya dünya savaşı çıkar, ya da karşı taraf geri adım atar. ikide birde burda ordumuzu küçük düşürücü saçma sapan yorumlar yapıp durmayın.
havlayan köpeğin ısırmadığını bir kere daha gösterdi.
Amk putini uçağını düşürdük fazla konuşma götün yiyorsa gel savaşalım yemiyorsa sus ve yalamaya devam et.