bugün

kendini en yüksek mesafeden aşağı salması gereken bungee jumping düşkünü insandır. 24 ay taksit! dile kolay, tam 2 yıl! askerlik süresinden bile daha uzun! düşünün azizim, durum ne kadar vahim? yazık vallahi, ben de olsam sanırım aynı şey yapardım. ama ben o kişinin yerinde asla olamayacağımdan ötürü öyle bi şey yapmıyorum. ne o yahu? 24 aya telefon mu alınır? o 2 yılda teknoloji ne gelişiyor biliyor musun sen uzatmalı teknolog?! paran yoksa alma efendi, 24 ay nedir? 24 ayda 2621 kadınla sevişiyorum ben, yazık günah.
(bkz: yandım yandım)
24 ay ağlaya ağlaya taksit ödeyecek insandır.
üzüntüsünün kalan taksit sayısıyla doğru oranda olması gereken insandır.
ekstreye her baktığında kriz geçirmeye sebep olur. ayakkabı eskir taksidi bitmez, telefonun değeri düşer taksidi bitmez. en iyisi ya hiç almamaktır, yada tek çekim yapıp peşin almaktır.
(bkz: garanti)
(bkz: sigorta)
para dolu bir çanta bulup, kendisini bu dertten kurtarmasını temenni ettiğim insan.
4 ay taksitle alınıp, çalışmayanı da vardır.
sakin bir köşeye sinip saatlerce ağlaması ve 'neden ben' sorusunu kendi kendine sorması gereken insandır.
(bkz: cenabet insan)
(bkz: cünüp insan)
(bkz: boy abdesti olmayan insan)
iphone gibi sikik bir cihaza 24 ay taksitle para veren insan sorunu.
evlat acısı gibi koymuştur, işin kötü tarafı her hesap ekstresinde bu acı katlanarak büyüyecektir.
Sevgilisine aldığı hediyenin daha taksiti bitmeden ayrılan adamın dramıyla eş değerdir.
kendini ilahiye vermesi en hayırlısı olan bireydir.

(bkz: gel gör beni aşk neylerdi)
en asil duyguların insanıdır.