bugün

hacettepe universitesi beytepe kampusu ile hacettepe üniversitesi sihhiye kampüsü arası sefer yapan otobüs hattıdır.
(bkz: ikarus)
beni duygulandıran sayı. valla. bir sayı bu kaddar mı güzel olur. meali ayakta ve balık istifi yolculuk olsa da yine o tombiş ablalar üzerime düşse, o şekilde 230 numaralı ego'da giderken uyansam der insan.
sıhhıye köprüsü denilince ilk akla gelen şey nihayetinde *.
son 3500 yılın savaş yapılmadan geçirilmiş kısmı.
tüylerimi ürperten sayı, duygulandıran sayı, kışın soğuğunda, yazın sıcağında, doksan bir model ikarusların camında görmeyi beklediğim sayıdır. hacettepe üniversitesi sıhhiye - beytepe arası sefer yapan otobüs hattıdır.
sıhhiye-beytepe arası değil de, kampüs girişinden stadyuma giden yol adamın ağzına sıçar...hele ikarustaysanız nizamiyede inin otostop çekin yoksa derse geç kalırsınız*
kimlik kontrolü sırasında bu otobüsten inen öğrenciler tekrar binemez. o kadar üst üste, neyse. öyle işte.

görsel
tek düze muhasebe hesap kodlarında 23. bölümdeki diğer alacaklarda kod verilememiş numara.
bu sabah bu numarayı taşıyan otobüsün şoförü bana paso sormuştur.evet yanlış okumadınız.abi beytepe otobüsünde paso mu soruyon ya dediğimde keyfimden sormuyorum denetleme yapıyolar dedi.dönüp tebrikler geçtin denetlemeyi diyecektim sonradan aklıma geldi.
kurtuluş'tan kalkan beytepe'ye giden içinden öğrenci fışkıran taşıt. ilk geldiğim yıllarda sıklıkla kırmızı ikaruslar verilirdi fakat şimdilerde yeni gıcır gıcır man körüklüler bu hatta verilmektedir. ki bu yolculuk ve trafik eziyetini azaltan bir unsur olmuştur.
beytepede okuyan her hacettepelinin hayatında en az bir kez olsun bindiği ulaşım efsanesi.
bu keratayı da özledim.
buradaki bütün hacettepelileri buluşturmayı düşünüyorum bir gün, bu da benim ütopyam olsun.
Özel arabam olsa her gün bu kadar kullanmam herhalde.bir hacettepe efsanesidir.
üç tane asal çarpanı olan sayı. bunlardan biri sabıkalı 23'tür.