bugün

sözlükteki nurcu arkadaşlarla beraber gerçeklemesini istediğim zirvedir. bilmeyenler için hemen söyleyeyim maklube nur talebeleri arasında çok bilinen, pilav ve et ile yapılan bir yemektir.(bir kısım yazar arkadaşımız başlığı poposundan okuyup yine sazanlıktaki usta manevralarıyla abuk sabuk şeyler yazabilirler izin verdim.)

not: içkili zirvelere alternatif olabilir bu önerim. yoksa... yoksa türkiye karanlığa mı gömülmek isteniyor bu zirveyle? böööö! korkma lan korkma. "her rejim elden gidiyor" sahtekarlığına da kanma.

şaka bir yana..büyük önderimizin emaneti olan bu ülkeye zarar vermek isteyenlerin karşısına ilk ben dikilirim. ama dikkat et bak! kendi hegamonyasını düşünüp korku siyaseti yapan sömürgen-kemirgen dinazorlarla beraber değil. vatanını gerçekten seven milliyetçi muhafazakar aydınlık türk gençliği ile!

son söz: belirtilen tarih de , adı geçen zirve de tamamen espritüel bir yaklaşımın ürünüdür. bir gün... neden olmasın?
Bu zirveye ev abileri ne der? Bölge esnafının onayı alınmış mıdır? Merak edilesi sorulardır bunlar. Ama gerekli prosedür tamamlandıysa neden olmasın. Pekala böyle bir zirve de olabilir.
(bkz: olsa da yesek)
meklubenin ortasına havuç dikilmesi gereken zirvedir.havuç kimin önüne düşerse bulaşığı o yıkar. çünkü en çok o yemiştir.
içecek bol, ayran tuzlu olacaksa katılacağım zirvedir.

ilgilenenlerle görüşeyim. baştan belirteyim, ben nurcuları çok severim...
iştişareye gelen miki farelerin temiz ve kokmayan çorap giymeleri şartı ile katlanılabilir bir toplantı yemeğidir.
Bir tavsiye olarak : " Üniversitedesin oğlum işte bedava yemek a.k kaçırma!" desem de " Nefesin açken daha temiz kokuyor inan!" diyerek ekliyorum.
zirvenin üstüne "şakirt abilerle gündem üzerine bir sohbet" yapılacağını düşündüğüm hadise.hayırlı işler.
zirve sonrasında cola turka bile içebileceğim zirve.

olsa da gitsek katılsak eğlensek şakirtcanlarla.
"zemzem bira varsa neden olmasın" diyerek gelebilirliğimi itiraf ettiğim kurultay.
Makbule de gelecekse kaçırmayacağım zirvedir.
toplumsal barış ve yazarlar arası hoşgörüyü perçinleyeceğini umduğum zirve.*
(bkz: provakasyon)
(bkz: şer odakları)
değişiklik olarak fethullah gülen kasedi izleyip ağlaşmak yerine cem yılmaz izleyip gülüşeceğimiz zirvedir.
maklubeden sonra halısaha maçı yapılması muhtemeldir.
'abi maklube elle yenir sen kaşıklamı yiyosun?' diye kandırılan arkadaşın kesinlikle katılacağı zirve. bursada olması temennimle...
7 gün sonra yapılması hedeflenen zirvedir. an itibariyle 20 yazar katılacağını belirtmiş, 5 yazar rejim tehlikesi nedeniyle katılamayacağını belirtmiş geri kalan 6771 yazar zirveyi kaile bile almamıştır. alkolsüz bira teklifi organizatörler tarafından reddedilmiş; gazlı içeceklerde ise marka sınırlaması yapılmamıştır.
erkek yazarlarla eğer araya bir perde, paravan yada daha etkili olan bir şey koyulacaksa * katılacağım zirvedir. maklube sofrasında devlet kurtarılacaktır.
beleşse ulusalcılığıda bırakırım sosyalizmi de diyesim olan zirvedir. *
doyucaz elhamdülillah. *
etler helal mi diye sorulması gerekmeyen zirvedir *
başlığı yanlış okuyup zirvede makbule'yi arayan olursa selamımı söylersiniz.

not: pilavın ayarını kaçırmayın, etleri de iyi pişirin.

edit: bu zirveyi düşünenlere de, bu zirveyle bir gruba ayar verdiğini sanan bebeciklere de gülüyorum. boşuna artı veya eksi oy vermeyin. karmam bozuluyor. daha yeni yaptırdım. * * * * *
1 gün kalan zirvedir. Ancak vuku bulan parti kapatma davası , cumhuriyetçilerin gözaltına alınması vb. gündem yoğunluğu nedeniyle ertelenmesi düşünülmektedir.
1 gün kala ertelenen zirvedir. zira ilhan selçuk ağır cezada iken boğazımızdan geçmez lokmalar.
maklubenin yanında olan salata ve yogurt bol olacaksa neden katılmayalım dediğim zirvedir. maklubenin üzerine bir de hocaefendi kasedi koyulup dinlenirse aglama zirvesine de donusebilecek potansiyele sahip zivedir ayrıca.
vatikan'da düzenlenecek zirvedir. maklube yenilip biraz da diyalog muhabbeti yapıldıktan sonra papa'nın aziz eli öpülüp dönülecektir.
tüm ulusalcı-laikçi-liberal-miberal-devrimci-hayvanlar olarak elimizde biralar, cüzdanımızda kondomlarla katılmak istediğimiz zirvedir.

(bkz: nurcu zirvesi basmak)