bugün

bu sefer bursasporun işi çok zor ama tüm yüreğimle destekliyorum.
zor bile olsa bursa'nın galibiyetinin imkansız olmadığı maçtır. hatta tur bile mucize değil. sürekli atıp tutuyoruz bizim futbolumuz şöyle anadolu takımlarımız böyle diye, ama daha ilk dişli eşleşmede maç oynamadan elemişiz takımı. bursaspor artık avrupa'yı bilen bir takım. eskişehir gibi g.antep gibi 10 senede 1 kez katılan takım kıvamından çıktılar. rakibi twente cidden iyi bir ekip ama onlarda muhteşem değiller. burada alınacak 1 farklı galibiyet ve deplasmanda bir beraberlik veya tek farklı yenilginin gol averajıyla çıkması çok olası. uefa kupası'nda süprizler çok olur. bu sefer ki sürprizi yapmaya bursa'nın gücü bence yeter. bu maçı 1-0 kazansa bile deplasmanda 2-1'lik bir yenilgi bile işlerine gelir. bursa'nın bugün tek yapması gereken gol yememek. 0-0 bile bitse bursa için kar. zaten ertuğrul sağlam takımını dirençli oynatan biri. o da ilk olarak gol yememeyi düşünecektir. eğer bir de twente'yi kötü gününde yakalayıp 2-0 3-0'lık beklenmedik bir skor gelirse tadından yenmez. ben bursa'nın yenileceğine ihtimal vermiyorum. gol yemezse de bu işi hollanda'da bitirmesi daha kolay olur. futbol isimlerle değil sahada oynanıyor. twente şuan 3 sene önceki twente değil.
N'diaye ve musa çağıran ın kupio maçındaki gibi oynaması halinde bursaspor un kazanacağı maç. Ozan ipek de biraz koşsun artık. Ölü gibi sol kanatta. Eğer bursa berabere bile kalacak olursa tur şansı da bitmiş olur.
özellikle bursa tribünlerinden şahane görüntüler beklediğimiz karşılaşmadır.

bursaspor biraz yürekli oynarsa maçı alır twente formda gözükse de yenilmeyecek takım değil.
uefa avrupa ligi, play-off turu karşılaşmasıdır.
Bursa sporumuzun tek farklı kazanacağını düşünüyorum. 2 fark olursa tadından yenmez.

twenteliler rahatsız oldu.
bursa'nın akıllı ve sakin olması durumunda ciddi şansının olduğu karşılaşma, twente'yi ligdeki başarısı ile değerlendirmeyin rezil bir lig çünkü hollanda ligi. kalburüstü oyuncularını sattılar, yeni genç yıldız adayları ile oynuyorlar, tecrübesiz elemanlar. dikkatli olunursa 1-0, 2-0 alabilir bursa. şayet avantajlı bir skor olmazsa hollanda'da turu geçmek mümkün değil maalesef. başarılar bursa, yürü ulan pinto.
ps: adettendir, deli beşiktaşlıyım.
bursa nın hem atıp hem yiyeceği maçtır. bastır timsah.
maç sonucunu büyük ihtimal twentenin maça nasıl çıkacağı belirleyecektir. Eğer twente bursada beraberliğe yatarsa zayıf defansı nedeniyle bursaspordan gol ya da goller yemeleri mümkün, ancak bursanın kapanan takımları açma sıkıntısı da var. şayet twente ilk maçtan turu götüreyim kafasında oynar ve hücumu düşünürse de bol gollü bir beraberliğin gelme ihtimali yüksek. Bursaspor taraftarı olarak twentenin kazanma ihtimalini düşük görüyor ve bursanın tek farkla kazanacağını tahmin ediyorum.
edit : kör istedi bir fark Allah verdi iki fark.
23:30 da assolistler sahaya çıkmadan önce sahaya çıkacak olan uvertürlerin maçıdır. bursa işi formaya filan bağlamış ama hollandalı takım fazla zorlanmayacaktır.

(bkz: 23 ağustos 2012 fc barcelona real madrid maçı)
twente taraftarının maça gelmemesinden dolayı misafir tribünü biletleri de bursaspor taraftarlarına satılan maçtır.
bursaspor'un dusan tadic ve leroy fer'a dikkat etmesi gereken maç.

haydi bursa alt et şunları.
bursasporun favori olacağı maçtır. haydi timsah göster kendini.
twente'nin döşediği maç ve 1-0 olarak tabelaya yansıyan halı saha golü .
komiksiniz olum..
bursaspor' un beraberliği sağladığı maç.
geç gelen golle durum 1-1.
o ilk golü yemeyecektin.
bursa nın döşediği maç. bu maç bizim.
atatürk stadyumu' nun bursaspor tezaruhatı ile inlediği maç. haydi bir gol daha !
batalla'nın pinto'ya, bırak hafız gömeyim dedigi, sonrasında pinto'nun bırakıp batalla'nın ağları havalandırdıgı maçtır. zevklidir. trt spor ekranlarındadır. *
Bu oyunun hakkı galibiyettir. Bursaspor bu güzel futbolu ile turu geçemezse çok üzülürüm. Golü yemeseydik çok iyi olurdu ama karşılığını hemen verdik. ikinci yarı galibiyet golünü de atarız inşaallah. Bu arada serdar aziz çok önemli. inşaallah rövanşa yetişir.
2-1 öne geçmiştir bursa mağlubiyetten helal olsun resmen tüylerim diken diken oldu.
haydi bursa tur senin hakkın.
koyu bir beşiktaşlı olarak, bursasporlu arkadaşlarımla beraber en az onlar kadar heyecanla izlediğim maç.
Bursaspor un muhteşem oynadığı hatta farkı kaçırdığı maç. Rakip twente yani boru da değil. Spartak moskova ya da marsilya dan eksiği olmayan bir takım. Bursaspor bu sene yine şampiyonluğa oynar bu futbolla.
bursaspor'un twente'yi dağıtmak üzere olduğu maç.

Ben trabzon'a yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan ilçesinin yine azımsanmayacak derecede uzağında bulunan bir yerleşim yerinde izliyorum bu maçı.
Ara ara.

Trabzonspor-videoton maçı için toplanmıştı herkes. Kimi masalarda oyun dönüyor. Kimi amcalar derin bir sohbete dalmış. Kimi gazetedeki şehit haberlerine takılı kalmış. Kapalı mekan olmasına rağmen sigara içenler de vermiş olduğu rahatsızlığın bilincinde olmasına rağmen bilinmeyen bir çaresizlik içerisinde.

Trabzonspor maçının ilk yarısı bitince trt 3 açıldı burada vakit kaybedilmeden. Bursaspor'un 2-1'lik üstünlüğü görülünce bir sevinç sezdim maçı izleyenlerden.

Hele ki 60. Dakikalarda sağ kanattan kaleye doğru yönelen adını hatırlayamadığım futbolcunun uzak direkte patlayan şutundan önce ''hadi oğlum, vur oğlum'' seslerini duymak gayet mümkündü bu insanlardan.

Demem o ki, bu insanlar bursaspor'un başarısından mutluluk duyuyor.

Daha önce olduğu gibi şimdi de...

Tebrikler bursaspor, ben de o insanlardanım.
3-1 oldu lan...
güncel Önemli Başlıklar