bugün

entry'ler (88)

okyanus pide

çocukluğumun pidecisi. akvaryumları, ilginç tasarımı yüzünden babam bizi hep buraya götürürdü. o yüzden okyanus pide benim için bir alışkanlık oldu. lahmacunları bu kadar iyi yapan bir yer daha bilmiyorum. hususi olarak istanbul'dan, arkadaşları görmek bahanesiyle gelip buradan lahmacun yediğimi bilirim. o kadar iyidir.

selçuk inan

türkiye'de herkesin teknik direktör olabileceğini kanıtlayan futbolculardan birisidir.

daha geçenlerde alex'i oynatmıyor diye, aykut kocaman kızağa çekilmeye çalışıldı. futboldan anlamıyordu, ego sahibiydi ve alex'i harcamak istiyordu. şimdi aynı yorumlar, abdullah avcı için yapılıyor. yahu adam bu işin okulunu okuyor, bu işin içinde senelerini harcıyor. klayvenin başında birisi çıkıp, sırf kendi takımının iyi bir oyuncusu diye selçuk selçuk diye ağlaşıyor.

yapmayın abi, işini ehline bırakın. türkiye'de işler bu yüzden ilerlemiyor. herkes her şey hakkında konuşuyor ve acı olanı, doğru konuştuğunu, herkesten iyi bildiğini zannediyor. yok öyle bi şey abi, herkes işini yapsın. adamın kafasına bir sistem vardır, onu uyguluyordur. üst limit nedir bilmem ama ben daha abdullah avcı'nın kredisinin dolduğunu zannetmiyorum. biraz zaman tanıyın, bekleyin.

tek bir oyuncu için hoca mı harcanır?

sergen yalçın'ın dediği gibi;

"takım kaybettiyse, oynamayan adam yıldız olur."

dede

az önce tanıştığım kişi.

evet yirmi yaşındayım ve dedemi ilk defa gördüm. bizi pek sevmezdi. koca bir ömrü meyhanelerde, pavyonlarda harcadı. onun bunun peşine takıldı. ailenin servetini tüketti. bizi sevmedi, oğlunu görmek istemedi. buna rağmen, hacca gidiyorum diye helallik almaya gelmiş.

ah be dedem, ne kafa adammışsın sende kantarın topuzunu biraz, hatta çok, kaçırmışsın.

size versem beni nefessiz sikersiniz

yeni esra-ceyda olmaya çalışan, ortalama bir tipe sahip ama cinsellik ile ilah haline gelebileceğini farketmiş genç kızların söylemi.

haklılar.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

uludag unıversıtesı.

Kıdemlı arkadaslar mesaj atıp, bu genc kardeslerını ben ettım sen etme seklınde uyarılarla kotuluklere karsı bagısıklık kazanmıs hale getırebılır. Mınnettar kalırım.

sarışın salak

sarışın olsun, salak olabilir diyerek kabul edilebilecek bi tiptir.

sözlük yazarlarının ilginç alışkanlıkları

yirmi yaşına gelip, hala inekli, benekli bi çocuk bardağından süt içmek. arkadaş başka bardakta içemiyorum yahu!

bakire olduğu için terkedilen kız

insanı balığa götürüp, olta atmayacağız ama diyen tipe benzer. olta atmayacaksak, niye balığa gittik? sevişmeyeceksek, niye sevgili olduk? gibi basit, düz bir mantıkla kendisini kınadığım kızdır.

üniversite kayıtları sırasında verilen hediyeler

kısa zamanda kayıt olmayı sağlayacak ortam yaratsınlar. şöyle beş dakika içinde işlerimizi halledebilelim. benim için en iyi, onlar için en masrafsız hediye bu olur. lütfen.

kadıköy de atatürk büstüne yapılan o çocukluğu

çirkin olaydır. lakin sıkça kullanılan, ağızlardan düşmeyen bir "fikirler kurşun geçirmez" repliği vardır. büstlere zarar versinler, bayramları kaldırsınlar, ölüm gününde onu anmamıza engel olsunlar. ne farkeder? atatürk'ü tam anlamıyla anlamış ve fikirlerini benimsemişsek, bu tür olaylara aşırı tepki vermememiz gerekiyor. onların büste yaptığı saygısızlıkla atatürk'ün değeri mi düşüyor, yoksa insanlıktan nasibini almamış, vahşi davranışlar göstererek onları mı değeri düşüyor?

ucz

bakkalları bitirmeye yönelik bir operasyonun ürünü. iş yapıp yapmaması önemli değil, nerede bakkal varsa o bakkalın en yakınına bir market açıyorlar. tabi market dediğim, bildiğin bakkalın kurumsallaşmış hali. adamların yegane amacı küçük esnafı kaçırmak. müşteri çekmek uğruna 1 liralık ekmekleri bile açıldıkları haftalar 60krştan satıyorlar şeklinde bir açıklamayı sektörü yakından tanıyan bir dağıtım firması görevlisinden duydum. küçük esnaf illahlah etmiş bunlardan.

dile dolanan saçma şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=GkdmZ8LDQAU

kendimi kontrol edemiyorum,
bugun biraz var bende,
saka yapmayin dostlar,
butun cinler tepemde.

kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt

kitap falan okumayı bırak, matematik çalış. öyle ben bu müfredatta yazanlarla kafamı doldurmak istemiyorum deyip, okul derslerine bir isyan halinde olma. ansiklopedilerden, kütüphanelerden saatlerini verip araştırdığın konular ilerde seni bir yere taşımayacak. hayatını garantiye al, ondan sonra farklı alanlara yönel.

tekrar ediyorum, matematik çalış. yeme, içme ama matematik çalış!

dar kesim kot giyen türbanlı kız

her insan inancını dört dörtlük yaşıyormuş gibi, ondan islami dört dörtlük yaşamasını bekleyen insanlar tarafından eleştirilen kızdır. isterse altın şort giysin, bizi neden ilgilendiriyor ki?

ciddi ciddi besiktasi tutan insan

benim. şimdi uzun uzun yazacak çok şey var ama kısa yoldan mecnun abimiz cevabı veriyor ;

(bkz: kaybetmekten korksak beşiktaş ı tutmayız!)

uludağ sözlük halı sahaya adam toplama sihirbazı

boy: 186 cm.

kilo: 93.

pozisyon: stoper, sol bek.

yetenekler: top geçer adam geçmez felsefesini yeryüzündeki en iyi temsil edenlerden birisiyim. ortasahadan inanılmaz sert şutlar çeker, peşine takıldığım adamı yere çalmadan bırakmam. ayrıca toplara çok iyi falso veririm. kornerlerden çoğu kez aptal kalecileri gafil avlamışlığım vardır. ayağa nokta paslar, boşa kaçma, depar atma gibi konularda ise plaketlerim var.

il: istanbul, sarıyer ve bursa, görükle.

18 lik kızla mesajlaşan 38 lik zavallı erkek

18 yaşındaki kız arkadaşlarının 38liklerle takılmasını içine sindirememiş, yetersiz erkek söylemi.

sözlük yazarlarının zafer bayramı duyarsızlığı

bayramı sosyal medyaya sıkıştıran gencin gereksiz yakarışı. bayram günü balkonuna bayrak asarsın. çocuklara şeker, balon dağıtırsın. onlara günün anlamını uygun bir dille anlatırsın. bayram bilincini oluşturmaya çalışırsın.

twitter'da, facebook'ta veyahut sözlüklerde "ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!" yazınca bayram kutlanmış olmuyor.

rte nin araplara türkiye sizin eviniz demesi

avrupalının çöpçüsü gelip, otelden çıkmayarak tatil yapacağına elin arabı gelsin, para harcıyorlar en azından diye düşünen kişiler için şaşırtıcı olmayan söylem. turist para harcar arkadaş, araplarda para harcıyor. o zaman sorun yok. gelip gezsin, gitsinler.

kızların ilişkilerde mutsuz olmalarının tek nedeni

doyumsuz olmalarıdır.