bugün

Benzine 10 kuruş zam gelecekmiş. Hay amk 6 tl olacak bu ne be. Evet.
Cepleri yakacak olan zamdır.

Bizim milletimiz yine alır, yine alır. 50TL'ye aynı litre de benzin veriyorlar sanki.
iyi oluyor. Arabam yok, motorum yok. Üniversiteye giderken dolmuş parası 1 tl. 1 km lik yola da zam yaparlarsa isyan çıkar okulda zaten. Bir tane bisiklet alacağım, onunla ulaşımımı sağlayacağım. Umrumda olmayan zamdır. Evet. Bu zamlara rağmen tepkiyi sosyal medyada hönkürmekte bulanlar düşünsün. Binme 2 3 gün arabana, bak nasıl düşüyor.
iki homurdanıp, pompaya domalmaya devam ettikçe ardı arkası kesilmeyecek zamlardır ve kesinlikle maliyetlerle alakası yoktur.

sadece arabası olanı değil bakkaldan süt alanı da, eczaneden ilaç alanı da bağlar akaryakıt zamları.

rafineri maliyetinin 7 katına yakın bir fiyattan pompa fiyatı olan ürünün uluslararası piyasadaki fiyatından bahseden sahtekar siyasetçilere eywallah etmeye devam...
(bkz: arabayı satıp eşek almak)
"ben hep 50 liralık alıyorum"cuların bile artık yırtamayacakları raddeye gelmeye başlayan zamcıktır. olm 50 liraya artık ahanda şu alttaki kadar gelecek lan neredeyse.

görsel

bununla da ancak işten eve kadar gider gelirsin *
(bkz: benzinliklerin vergi dairesine dönüştürülmesi)
yazın bisiklet kullanıp leş gibi terlemek ve kışın zaten şu an arabasını kullanan milletin de eklenmesiyle toplu taşımaya binmek. sen hiç metrobüsdeyken havaya yükseldiğini hissettin mi?

bkz: görsel

oytoş yine sol tarafa geçip sağı eleştirmeye başlamış. topaç gibi mübarek.
(bkz: topaç)
vergiyle çalışan maraba'ya çevirdiler bizi. Yazıklar olsun!
çomarın, bırak 50 senesini, acaba 1 ay sonrasını düşünme kapasitesi varmı ki ?
(bkz: kanada da benzinin litresinin 68 kuruş olması)
araba demek masraf demek bunu sadece ben değil aracı olan herkes söylüyordur sanırım. yıllık 800 tl küsür mtv, 500 tl trafik sigortası, 2 yılda bir dünyanın parasını vererek yaptırdığımız muayenesi birde bugünlerde arabam hararet yaptı devir daimi bozulmuş yolda kaldım 190 tl verdim kurtarıcı çağırdım şehre kadar taşıttım servise gösterdim adam bana 700 tl masraf çıkardı anlatmak istediğim şu sorun sadece benzin yada mazot değil araba tamamıyla masraf demek. benzine ödediğim para haftada nereden baksan 200 liradan fazladır, aylık 800 belki daha da fazla. özetle paranız varsa araba almayın gidin o parayı gayrimenkule yatırın iki yılda paranızı ikiye katlayın.

edit: muhtemelen hiç okumadan eksileyen şerefsiz ben yukarıda hiçbir yerde bir kadın adı göremiyorum. ailenden kimin adını okudun orada bana da söyle.
ya 50 tl lik benzin alırsınız ya da benim arabam yok arabası olanlar düşünsün dersiniz. çok basit, standart düşünüyorsunuz, devletin sanki çok paraya ihtiyacı var gibi sürekli, habire benzine zam yapıyor ama olsun yol yapıyorlar. durmak yok yola devam! .
Akıyor maşallah, araba lüksün ötesine çıkıyor artık.
85-90 model arabalara 20 bin tl verenlerin ağlamasını saçma bulduğum durum, yahu yazın bir araba almaya karar verdim vermez olsaydım, adam 85 model reno'ya 18 bin istiyor, çok diyorum veren çok almazsan alma diyor. En dandik araba 12 bin den gidiyor. almadım almıyorum, türkiye'de araba almak enayiliktir. benzini, sigortası, kaskosu, vergisi derken sizlere ömür.
depoyu doldurmak için indirimi bekledikçe götüme giren zamlardan bir yenisidir. bir de hala "ben hep x tl'lik alıyorum" geyiğine maruz kaldıkça astımım hepten azıyor. yapmayın artık.
keşke 10 lira olsa da bazı insanlar artık bir şeylerin farkına varmaya başlasalar.
50tl'lik benzin alıp hemen ilerideki benzinlikten bir kez daha 50 tl'lik benzin alma ihtiyacı doğuracaktır bu sefer. Artmaz dedik yine arttı. (bkz: gemi biraz sola mı çekiyor kuna)