bugün

hakem selçuk dereli'nin yozgatspor 3-1 öndeyken, sergen'i, rakibin dizini parçalamasına rağmen atmayıp, -sergen durumu 3-2'ye getirmiştir sonra- sonrasında da traştan bir penaltı vererek durumu 3-3'e getirdiği, maçı yozgatspor'dan çaldığı, maç sonrasında maraton programında hakem hakında yorum yapan erman toroğlu'nun "şansal küçük çocukların şeyine bakıp, adam olup olmayacağını anlarsın, ben selçuk'un şeyine baktım ondan hakem makem olmaz" yorumunu yaptığı karşılaşma.

işin tuhaf tarafı, selçuk dereli kesinlikle hak etmemesine rağmen her ne hikmetse bugün en üst seviyedeki hakemdir. tuhaftır.

edit: eksileyen organizmaya selam eder, gerçeklerden neden kaçtığını anlamamaktayım.
2-0'dan kazanılan real madrid maçının sonrasında yozgat'ta 4'lük olan galatasaray'ın bir başka yozgat destanıdır kendisi, yanılmıyorsam ligin ilk yarısının son hafta maçıydı. karda buzda, hava şartları nedeniyle 1 gün ertelemeli oynanan bu tipik(!) galatasaray maçında sergen'in taz çizgisi civarında şahane bir döner tekmeyle karların üstüne uçurduğu çocuk* zafiyat geçirecek derece zayıftı, saçıyla falan da pek futbolcuya benzemiyordu. maçtan sonra dizi kan içinde ve dağılmış halde mikrofonlara konuşmuştu da "sergen abi hala benden özür dilemedi, çok kırgınım ayıp etti" demişti. kamera adamın yüzünden çok dizini çekiyordu, ahah sen sergen yalçın'ı hiç tanımamışsın hüseyin kardeşim. bu arada hareketin karşılığı direkt olarak kırmızı karttı ama maçta bundan daha da şaşırtıcı olan galatasaray'ın o dönemki eleştiri kaynağı olan victoria'nın 30 metre mesafeden attığı, perdeyi açan goldü.

neyse efendim kabul ederim ben, galatasaray bu maçta yozgat'ın elinden selçuk dereli sayesinde kurtulmuştur, gerçi sonradan borcunu ödedi ama olsun. atılmayan sergen daha sonra maçın kaderini değiştirmiş, bir gol ve yarattığı bir penaltıyla maçı 3-1'den 3-3'e getiren adam olmuştur. bu maçın isyankarlarından olan makarna saçlı selim özer'e ayrı bir yerde değinmek lazım. ligin son haftasındaki rövanşında ise sahaya şampiyon olarak çıkan galatasaray'da arif erdem gol krallığına oynamış, 2 gol atarak ilhan mansız'ı yakalamış, şampiyon da maçtan 5-0 galip ayrılmış ve kutlamalar başlamıştır...
an itibariyle sol framedeki şike patlamasına bir şikeli maç daha. maçı izleyenler iyi bilir hakem selçuk derelinin tabiri caizse tecavüz ettiği maçtır. yozgatspor maç sonrası federasyona onca itiraz etmesine rağmen federasyon sezon sonunda dünya kupası var bahaneleriyle yozgatspor u dinlememiştir.
yüzü kızarması gerekirken düştüğü pislikte yalnız kalmak istemeyen fenerbahçelilerin son çırpınışı!
bank asya'nın yeni ekiplerinden birinin galatasarayımıza çamur atma girişimlerinden biridir.yine her zamanki gibi iftirada kalacaktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar