bugün

dany'in bir penaltı yaptırıp. 3 net golü kaçırıp sattığı maç. * hadi dany penaltı yaptırdı. adama sormazlarmı kardeşim bu takımda tek başına dany mi oynuyor. sen gol atama sonra dany zaten galatasaraylıydı penaltı yaptırdı de.

beşiktaş galatasaray'a orta sahada üstünlük kurmuştur. top oynatmamıştır. beşiktaş 3 4 pozisyona girmiştir ve atamamıştır. galatasaray oynamadan kazanmıştır. ama kazanmıştır.

adettendir: kan sarı kırmızı akıyor.
galatasaray'ın küsküyü verdiği maçtır.
(bkz: kapalı tribünde karılar kızlar)
edit: ağlama melis.
jimnastik kulübünün yontoflara yattığı maçtır. sahalarında koduğumun çocukları.
şampiyon olduğumuz yıl bile(2009) derbilerde böyle iyi oynayıp kaybediyorduk.
bu maçta da gayet dik top oynadı Beşiktaş.oyundan memnunuz.skora da yansıması gerek.

drogbanın kendi savunmasından çıkardığı bir sürü top var.

istatistikler falan hep denk. hatta bir iki tanesinde Beşiktaş üstün.lakin 3 puanı bıraktık geldik.

buraya takılıp kalmadan aynı oyunu sürdürmek lazım. gesenin deplasmanda kötü oynadığı gerçeği var. yani geseyi hertürlü yakalar geçeriz.
Lazer tutan onun bunun çocuğu sayesinde kalecimizin oyundan çıktığı maç. Kaybettiğimize üzüldük mü üzüldük tabi ama klasik deyimle (bkz: önümüzdeki maçlara bakacağız).
galatasarayımın 1-0 kazandığı maçtır. önemli maçlardan birini daha 3 puanla geçtik. ama zaten biz önemli maçlardan ziyade önemsemediğimiz maçlardan çekiyoruz. futbolcularımızda özellikle drogba da maç seçme huyu var. konsantre olamıyorlar mıdır önemsemiyorlar mıdır bilemiyorum ama bu hastalık bizi şampiyonluktan eder böyle giderse. galatasayın aklı resmen chelsea de idi. o yüzden de kötü oynadık ama şükür ki kazandık. beşiktaş ta bence iyi oynamadı sadece bizden daha istekliydi aklını maça vermişti o kadar. gelelim maçın notlarına.

dany: bu adam sezon başında yaptırdığı penaltılar ve gördüğü kartlarla gözden düştü bizde. son adamken gereksiz çalım atma, ceza sahası içindeyken gereksizce kayarak top almaya çalışma, gereksiz sertliklere başvurma huyları var. yoksa hızı ve aklı başındayken yaptığı müdaheleler iyi. aklı başına oynasa bu hareketlere girmese kötü defans değil. bjk de bunu düşünerek aldı zaten. ama nereden edindiyse saçma bir özgüvenle bahsettiğim hareketleri başarabileceğine inanarak deniyor. ve doğal olarak bu tarz sonuçlar ortaya çıkıyor.

semih: ben ilk a takımda oynadığından beri seviyorum bu çocuğu. efendiliği, sağlamcı hareketleriyle güven veriyor. bugünde yaptığı hareket insanlara kendini anlatması açısından iyi oldu. yoksa ben zaten bu hareketi bekliyor ve yakıştırıyordum.

tolga ve cenk: ikisine de çok üzüldüm. özellikle tolgayı çok severim. sakatlıktan sonra cenk\'i oynatmak saçmalıktı. gerekirse 2-0 kaybedecek oyuncunu riske etmeyeceksin ki adam takıma daha da bağlı olsun. bu duruma sevinen varsa da allah belasını versin.

melo: bu adam çok hırslı bazen saçmalıyor ve kendinden nefret ettiriyor. ben de bazı hareketlerini tasvip etmiyorum. galatasaraya yakışmadığını ve centilmenliğe uymadığını düşünüyorum. ama sanki son zamanlarda biraz toparlandı. dünya kupasında yer alabilmek için frenliyor kendini. saçmalamasa iyi futbolcu aslında. maç sonu yaptığı hareketin düşünüldüğü kadar art niyetli olmadığını düşünüyorum. dans gibi bir şeydi o sanki ya da bana öyle geldi.

laserci lavuk: böyle şerefsizleri her stadta görüyoruz aşağı yukarı. temizlemek lazım bu ibneleri stadlardan. inanın ben o an yanında olsam elinden laseri alır görevlilere teslim ederdim. 2 de tokadım vardı kendisine.
mancinin derbilere bakışı aykut kocamandan beter, kadıköydeki kafa ve dünkü kafa ile derbileri en tatsız maçlara çevirecek mancini. Fatih terim yenildiği maçlarda bile böyle mahkum oynatmıyordu pozisyona giriyor pozisyon veriyor ama seyir zevkini sağlıyordu. mancini futbol katili gibi. Bu arada Semih Kaya nın hareketi Türk futboluna yakışmayan hareketti.(!!!)
penaltı golü de olsa bir sıfır olsun bizim olsun veciz sözünün yerine getirildiği maçtır.
(bkz: burak yılmaz ın danny i tehdit etmesi)
danny trojenin geseye 3 puan hediye ettiği maçtır. 40 yılda bir işe yaradı danny.
Hakemin konusulmadigina sevinilen, futbol anlaminda kisir gorunse de taktik savasi gibi gecen mac.

Besiktaslilara ithafen, uzulmeyin kardesim iyi top oynuyorsunuz maci;

Tek bi tane troll var, adini verip meshur etmeye gerek yok, nasil koyduk aq cocugu maci.

Edit: semih seni cok seviyorum. Mac 1-4 bitse yine severdim. Kotu oyna yine severim. Hic gitme.
iyi oynamadığımız ama rakibimizden daha iyi oynadığımız bir maçı kaybettik. Açıkçası bu şekilde değil, Galatasaray'ın çok daha baskın oynayarak kazanacağını sanıyordum. Malum, derbilerde iyi oynayan ya da kazanabilen bir takım değiliz. Sonuçta kaybedildi maç, geçen haftaki Antalyaspor beraberliği sonrası gelen bu mağlubiyete pek üzülmedim. Ligi Galatasaray'ın üstünde bitireceğimize inanıyorum. Galatasaray çok ağır bir maç trafiğine girecek. Chelsea'ye de kesinlikle elenmelerini istenmiyorum. Umarım Chelsea'yi iki maçta da yenerek tur atlarlar. Eleneceklerse daha fiyakalı bir takıma elensinler. Kalecilerimizin yaşadığı talihsizlikleri saymazsak kafa kafaya bir maç da oldu.

Semih'in bir korneri bile haksız yere takımına kazandırmaması ile Galatasarau camiası ne kadar övünse azdır. 23 yaşında bir futbolcunun gösterdiği bu erdemin bizi bu kadar etkilemesinin sebebi alışılmadık bir dürüstlük ve saflık içermesi. Özlediğimiz bir şey bu. Helal olsun sana Semih. Öte yandan da Galatasaray camiasının kendini yerden yere atarak ya penaltı aldırmaya ya da rakibi eksiltmeye çalışan Burak'a karşı diğer camialardan gelen tepkiyi analiz etmeleri gerekir. Demek ki sırtına giydiği formanın alakası yokmuş. iki oyuncunun aynı takımın oyuncusu olması, üstelik Burak'ın çok daha tecrübeli olmasına rağmen bunları yapamayışı düşündürücü elbette. Maçın tartışmasız kazananı minicik bir jestiyle kocaman kocaman kazanan Semih olmuştur. Semih ve Galatasaray camiası belki farkında değil ama bu oyuncu kazandırdığı artı ile takımına galibiyetten çok daha fazlasını kazandırmıştır. Saha içindeki oyuncunun bu şahane davranışına karşı trübünde oturan eşşek kadar herifin maçı bırakıp rakibin yüzüne sürekli lazer tutması ayrıca düşündürücü. Ekranlardan gördük. Bu adam arkadaşımız olsa bu saatten sonra aynı saygıyı duyar mıyız? Elbette bunu yapan sadece Galatasaraylılar değil. Ama tüm camialar maç sırasında böyle basitliklere yönelen taraftarlarını uyarmalı, yok etmeli.

Galatasaray'ın Chelsea'yi elemesini canı yürekten istiyorum ama bu futbolla olmayacağını Galatasaraylılar da biliyorlardır. Bu kadar çok transferin olması bu kadar çok eksileri olduğu anlamına mı geliyor.

Beşiktaş'a gelince. Çok daha ezik oynayacağını düşünürken çok daha dirençli bir oyun sergiledi. Maçın büyük bölümünde Galatasaray ortasına yaptığı baskıyla nefes aldırıp top yaptırmadı. Drogba ve Sneider'i defansta bu kadar çok gördüysek bunun sebebi bu baskıdır.Tamam bunlar güzel ama her maça tek forvetle çıkarak zaten rakibin kendine olan güvenini daha maç başlamadan tavan yaptırıyoruz. Şu da bir gerçek ki iyi bir kontra atak takımıyız. Ne acıdır ki bu kontra atak taktiği ile oynayıp şampiyonluk rüyaları gören tek takım dünyada bizizdir herhalde. Akhisarspor bile bizim karşımıza 2 forvetle çıkarken biz büyük küçük demeden her maça tek forvetle başlıyoruz.Dünyada görülmeyecek bir diğer şey de devra arasında yarım sezona rakibinin elden çıkarmaya çalıştığı oyuncusunu takıma sokmaktır herhalde. Dany hediye ettiği penaltı dışında iyi oynadı denilebilir. Ama bir hata bile yapmış olsa o hata mağlubiyetinize neden oluyor. Beşiktaş yönetiminin hedefini anlamak gerçekten zor. Bu adama madem ihtiyacımız vardı bir dolu para da döktünüz, o zaman Egemen neden gitti? Açıklaması zor olsa gerek. Yönetimin yaptığı transfer hataları akla zarar. Ronaldinho rüyaları gördürdüler. Gözümüzü açtığımızda karşımızda Dany vardı. Dany belki kötü oyuncu değil ama bu takımın ihtiyacı olan adam da değil. Takım bu kadar sıkıntıdayken ibrahim Toraman'ı affetmemek ayrı bir salaklık. peki en iyimser tahminle 5. hafta forma şansı bulacak Jones'a ne demeli. ikinci yarı başlamadan, daha antremanda sakatlandı. Ama acaba taraftarın ve camianın tepkisini çekmemek için mi böyle söyleniyor? Jones sakat sakat alındı ihtimali devamlı kafamda dolanıyor. Tüm sağlık ekibinin kovalanmasının ardında bu skandal mı var acaba? Yeni sağlık ekibi ise fenerbahçe'nin memnun kalmayıp postaladığı isimler. Neresinden tutsak elimizde kalıyor anlayacağınız. Bu mağlubiyette bazı umutsuz taraftarlarda hala queresma hayallerinin kurulmasına neden oluyor?

Sonuç, galatasaray iyi oynamadığı bir maçı kazanmasını bildi. Önemli olan hatice değil neticedir. Galibiyetin de açıklanmasına gerek yok.
cimbom denilen karaktersiz futbol takımının oynamadan kazandıgı, beşiktaş'ın genç futbolcuları karşısında ezildigi fakat puan kazandıgı müsabaka. sikko gs taraftarı ve dany denilen kazma oyuncuya ağız dolusu saygılar..

beşiktaş iyi yolda...
(#22882892) tahminlerimin kısmen de olsa tuttuğu maç ama görünen köy de kılavuz istemiyor. dany adlı futbolcu bu! bunu neden alıyorsun bjk takımına ? alıyorsan da böyle sonuçlara katlanacaksın. galatasaray'ımı hiç beğenmedim bjk biraz daha derli topluydu doğrusu ama hücum bölgesinde berbattılar. gs'nin kötü olmasının sebebi selçuk'un berbat oynaması, sneıjder'ın top dağıtma görevini iyi yapamaması, drogba'nın iyi top indirip kötü top kullanması, burak'ın etkisiz kalması olarak sıralayabilirim. bjk ise biraz tecrübesiz kaldı hücum noktasında. büyük maç kazanma alışkanlıkları yok bu takımın ve bu kadroyla da zor gözüküyor dany'ler, veli'ler falan.. neyse önemli olan 3 puanı aldığımız için mutluyum..

gelelim maçın önüne geçen cenk gönen'in sakatlandığı pozisyona. bjk teknik ekibinin acilen istifa etmesi lazım. hatırlamakta zorlanan adamı oynatmak ne lan ? bir pozisyonda stopere gelen topu almaya gitti adam... her şey futbol değil, gencecik bir adamın sağlığı var ortada. kınıyorum.
bu oyuna karşılık 1-0 gs için süslü pastadır, umarım chelsea karşısında konsantre olur ve iyi bir skor alırız.
http://s14.directupload.n...mages/140222/keyp9c6z.swf
dany'i iade etmemiz gerektiğini düşündüğüm maç.
galatasaray taraftarlarının seviyesizliğini bir daha gördüğüm maç.
galatasaray tribünlerinden tolga'ya, penaltı esnasında lazer tutan adama dava açılmasını ve cezalandırılmasını düşündüğüm maç.
verilen penaltıyla attıkları gol dışında gol atamayan galatasaray'ın çok bilmiş taraftarlarının "koyduk mu" yazmalarını anlamadığım maç.
ama en önemlisi; "kupanız ve şampiyonluklarınız sizin olsun, varsın maçın sonu mağlubiyet olsun ama size bir şey olmasın cenk ve tolga!" dediğim maç.
Kazanan dany olmuştur.
kötü oynamış olsak da galip gelmiş olmamız sevindirici. burda danyye saydıran beşiktaşlıların daha çok fenerbahçelilerin açıp bilicin basın toplantısını izlemesini tavsiye ederim. çoğunun da maçın tamamını izlediğini zannetmiyorum hem biz zorla vermedik adamı siz aldınız danynin böyle da oldugu belliydi zaten.
siyah - beyaz film gibisin.

koyup koyup izliyoruz.

stsl maçıdır.
siyah beyaz film gibisin KOYUP,KOYUP izliyoruz.
Kaybettiğimiz maçtır. Klasik Beşiktaş derbi maçı. Futbol olarak gayet iyi, ama derbi havası olarak rakibin altında kalınca puansız ayrılmak zorunda kaldık maçtan. Bu kadar rakibinden üstün oynayıp, son yarım saati pozisyon bulamadan geçirince neden kaybettik diye sorgulamak da gelmiyor insanın içinden. Dany Beşiktaş'a yollanmış bir ajan gibi diye sinirimizi çıkarır, zehrimizi akıtırız makara amaçlı belki ama, üzerinde Şeref'in forması olan hiç bir oyuncuya maçı sattı diyecek kadar da namussuz olmayız. Suç dünya üzerindeki binlerce stoper arasından dany seçmek. Öncesinde toraman'ı da quaresma gibi piç etmek.
Olcay ve fernandes dışında kötü yoktu, neciP beklediğimden daha iyiydi bekte, serdar olsa da en az bu kadar açık verirdi zaten. Almeida dayı'ya da diyecek hiç bir şeyim yok. girmeyince girmiyor.
Semih ve telles'i tebrik ediyor, maçın hakemi felipe melo'yu takdir ediyorum. süper yönetti maçı.
(bkz: şampiyon olmasak bile seveceğiz seni yine de)
galatasaray düşmanı komplo teorisyenlerinin dany' nin galatasaray' a penaltı hediye ettiğini iddia ettiği maç. maç sırasında '' hah şimdi bunlar çıkar yine bık bık öterler '' demiştim zaten.
kazananın sevinmeyi, kaybedenin üzülmeyi bilmediği, herkesin öküz altında buzağı aradığı bir ligimiz var. bu ligi bu duruma düşüren herkese yazıklar olsun !
Öyle veya böyle Beşiktaş a koyduğumuz maçtır.
dany'nin oynatılmaması gereken maçtı. ne olursa olsun bizim komplo teorisyenlerimiz bu fırsatı kaçırmaz. adam ben bir şey yapmadım manasında hareket yapıyor malın biri fotoğrafı paylamış manası derin edebiyatı yapıyor. dany bu kardeşim adam penaltı makinesi.