bugün

ilerlememişliğin ispatıdır. bu kadar abes bu kadar çağdışı bi eylem var mı . bi de atışmalar falan yapıyolar. toparlayın biraz kendinizi.

edit: anlamamışınız siz beni kardeşlerim. isterse dün dinlenmeye başlanmış olsun. ister 15. yüzyılda. çıkıp bebek bebek atışmalar yapıp hayran kitlesi toplamaya çalışmak çok saçma ve çağa dışı geliyo bana.
(bkz: al 1 de burdan yak)
popüler kültürün esiri olmamak demektir. pop müziğin esir ettiği dünya genelinde sürüden ayrı takılmaktır. zevk meselesidir, karakter göstergesidir. 21.yüzyılda olduğu halde hala 15.yüzyıldaki şairin, düşünürün sözlerine değer veren kimsedir. rapin zenginliğini, üstünlüğünü kavrayabilmiş olmaktır.
hele ki Ceza dinliyorsa tam olarak olayı çözmüş olmak demektir.
Müziğin zevk için dinlendiğini,çağla veya medeniyetle bi alakası olmadığını bilmeyen yazarın söylemidir.
rapin müzikle alakası olmadığı gerçektir. neresinde müzik?
ilerlemişliğin ispatını merak ettiren önermedir. hangi müzik türü gösterir bir insanın ilerlemişliğini sorarım. insan hangi ruh halindeyse onu dinler. yeri gelir duman- helal olsun yeri gelir sagopa-beyaban..

bunun tarifi yoktur.
zaten 20.yy da çıktığından oldukça normal durum.
21. yüzyılda hala insanların müzik tarzlarını yargılayan insanlar varken yapılmaması gereken eylemdir, zira başkaları rahatsız olabilir. sana ne kardeşim istersem gider türkmenistanın bir köyündeki dombırayı dinlerim.

(bkz: he yarram he)
rap müziği sagopa kajmerden ibaret sanan tarkan fanının düşüncesidir.

poetika'yı dinledin mi ? yada 10.köy. yada Professional 2 ?
21. yüzyilda icinden geleni yapabilmektir. ve asil hala kelimesi 21.yüzyila uymuyor. rap degil.
işsizlikten yapılan bir aktivitedir .
Eğer ki dinleyen kişi 13 ila 17 yaş arasında ise sorun teşkil etmeyen durumdur.. fakat birey 18 yaşına basmış, reşit bir şekilde kendi hür iradesiyle bu saçmalığa devam ediyorsa, sorun büyüktür..

Birey toplum için büyük bir tehlike arz etmektedir, görüldüğü yerde götüne sopa sokularak öldürülmelidir.
bu önermenin tam tanımı şark kurnazlığıdır. bünyeyi rahatsız eden sebebi direkt söylemeyip lafı dolaylı yoldan sokmaya çalışmaktır.
eleştirilen müzik tarzının yerine hiç bir öneri vermeyip (elektronik müzik, halk müziği v.b) lafı rap'den, sagopa kajmer'e, oradan islamiye'te getirme çabası gözden kaçmamaktadır.
tupac gibi bir insanın 30. yüzyılda da dinleneceğine dalalettir.
bir de sago var ki; baytar'ı ölene kadar dinlerim.
(bkz: 21 inci yüzyılda hala uzaya uydu göndermek)
şahsımın gerçekleştirdiği eylem. Tupac'ı, Dr dre,'yi eminem'i dinlemeyen yazarlardır isyan edenler. Dinleyip isyan edenler de yok değil. Sevmezsin tamam da, isyan neden benim güzel kardeşim ? D12 ve nwa metal gruplarından çok daha başarılıdır bence. Ben isyan ediyor muyum amk ?
''mc serseri cocuq'' gibi adlar üreten rap'i hala dinlemektdir.
Sakinca yoktur ama gidip bir 'mc tikhi boys' Metallica ile bir tutmadigin surece.
21.yülyılda hala zevkler ve renkler olayını anlamamaktan daha kötü değildir.
allahtan yüzyıl hesabını hilal cebeci'den öğrenmemiş yazar kişisi serzenişidir.

Noldu ya pop dinliyoduk kıçımızı sallıyoduk. Müziğin sesini kim kıstı kanka.

ya da

We made you... ne diyim mahmut mu diyim.