bugün

avrupalı ve amerikalı sanatçıları 300 yıl geriden takip eden türk şarkıcılarının vasat şarkılarını dinleyen acınılası insandır.
müzikten anlamayan ve estetik olgusundan uzak olan bu tür insanlar, ülkenin kalkınmasına da engel olan insanlardır ve bu tür insanlardan kurtularak yüzümüzü avrupa ya daha rahat dönebilmeliyiz.
arabesk, türkü, sanat müziği dinleyen insanlar ise muhtemelen taş devrinin kafasını yaşıyordur.
ingiliz dilinden bir kelime ile kısaca "californication" yani başkalaşmayan insandır.
şimdi arada bir açıp, hatta takıp plağı bir zeki müren, bir orhan gencebay, bir ferdi tayfur falan dinlemiceksek niye bu topraklarda yaşamışız lan biz?
tamam müzik olarak avrupa standartlarında olmayabiliriz ama türk dizilerini bile izliyorsak müziğimize haksızlık etmemek lazım.
avrupalı ve amerikalı sanatçıların şarkılarını dinleyeceğim diye kendisini yırtmayan, normal insandır.
"bu ne türkçe düşmanlığı, bu ne avrupa ve amerika hayranlığıdır" dedirten başlıktır ayrıca.
anlayamadığı kasıntı müzikleri dinlemeyen insandır. hadi onu geçtim ingilizcesi olan ve üniversite mezunu insanda türkçe'den vazgeçemiyor. demek ki bilinen bir şey var.
şimdiki şarkıları beğenmiyor olabilirsiniz, ben de beğenmiyorum şimdikileri. ama mesela açın bi cem karaca, barış manço, aşık veysel, mahzuni dinleyin. dinlemeseniz de saygı duyun.
dikkat sözlük avrupa özentileriyle dolu. Ne olmuş türkçe şarkı dinliyorlarsa?
Türkçe bizim dilimiz değil mi?
Türkçe şarkı dinlemeyi kınayanlar, kendi dillerini kınamıyorlar mı?
Bu tür insanlar gitsinler amerikaya. Bizim türk gençliğimiz türkçe konuşur, türkçe dinler. Ben yabancı müziğe karşı değilim. Hatta bir metal müzik hayranıyım. Her sabah rammstein dinlemeyi vacip görürüm. Ancak birileri benim dilimi ve kültürel öğelerimi en güzel şekilde tarif eden türkülere laf ederse asla sessiz kalamam.
Entry nin sonuna güzel anadolumdan bir deyim eklemek istiyorum:
''tosbağa çıkmış da kabuğunu beğenmiyor''
insanları; şiveleri, müzik zevkleri, sosyal statüleri yüzünden küçümsemek, aşağılamak.

birisini, istemsiz bir şekilde, sırf hatasını bulmak için izlemek, dinlemek veya okumak. başkalarının hatalarını buldukça rahatlamak.

türk dizilerini izleyenleri küçümsemek.

yolda çok güzel bir kızla, nispeten çirkin bir adamı yan yana görüp içinden "orospuya bak, adamla sırf parası için beraber," diye geçirmek.

yukarıda sayılanların çoğu aşağılık kompleksinin ürünüdür. giderek yaygınlaşmakta olan toplumsal bir hastalığımız var. eziklik psikolojisi; ezikliğini,ezmeye çalışarak halleden kişilerin ruh hali. bu tarz yaklaşımlarda olanlara sürünün içindeki en güzel koyun olmadıklarını ama önemli bir insan olduklarını hissettirmemiz gerektiğini düşünüyorum.
21 yy de olup ta insanların zevklerini anlamayan birisi tarafından açılmış başlık.
Vardır. Neden vardır? Çünkü açar bir Erkin Koray dinler, bir Barış Manço diner, bir Cem karaca dinler. Şu an Türkçe şarkılar çok vasat evet ama hala eski şarkılarımız var.
Hayko cepkin sesi ile tanışmış insandır...
kendi diline en azından böyle değer veren insan.
Sıç da bokunla oyna denir şu başlığı savunan adama.
Bu adam ki demet akalın çaldığında ritim tutmamak için kastırır da kastırır. Neden mi kardeşim? -bilmem kaç yaşına gelmişsindir de birtakım güzelliklerden haberin yoktur.
Senin o kasıntın da kaşıntın da güzel kardeşim gerzek popçular tanımakla geçip giden ömründendir. Saygılar ama sevgiler değil. Bizimle deyılsın.
sonradan görme söylemidir.
Türkiye vatandaşı olmayan insandır aynı zamanda.
(bkz: gâvur)
20. yy a ait olanlarını dinlemekte sakınca duymadığım şarkılardır.21. yy da türkçe şarkı mı çıktı allasen.varsa yoksa entruman kalabalığı ve insan sesi.
Yabancı dilde şarkı dinlemeyi entellik coolluk falan zanneden yavşağın anlamayacağı insan.
yabanci dilden bir kelime anlamayipda hava olsun diye yabanci sarki dinleyen okuzden gururludur...
Dinlediği müzik ile dili arasında bağlantı olan insandır, Bu tür insanları anormal gören ''anormaller'' mevcuttur, Isırmazlar gayette uysal ve insancıldırlar, Korkmaya ve ürkmeye mahal yoktur.
yeterince asimile olmamıştır.
Yerli şarkıları, yabancı şarkılara tercih eden insandır.
Kendi diline önem veren, dilini ezik görmeyen insan tanesi. Sevilesi.