bugün

*yılbaşında hindi tüketilmelidir çünkü hindi canlı sayılmaz.
*sushi adı altında çiğ balık yenmelidir çünkü o da canlı sayılmaz.
*mc donalds'larda burger'larda her türlü menü tüketilmelidir çünkü o hayvanlar kurban değildir ve sadece durumu yetişenler yiyebilir.
*ıstakoz canlı canlı haşlanılmalıdır çünkü o da kurban değil.
*envai çeşit hayvanat kesilmeli ve derisi en pahalı markaların adı altında bot, çizme yapılmalıdır çünkü o da sayılmaz.
*en lüks balık restorantlarına gidilmelidir ki fiyakamız olsun.
*zevk olsun diye eti yenmeyecek kadar olan kuşlar avlanılmalıdır.
*he bi de domuz eti yememek de aptallıktır. domuzun da canı yoktur.
*ama kurban bayramı olmamalıdır fakirin fukaranın kursağına et girmemelidir.
evet abicim kurban ilkel bir bayramdır. çünkü fakir ilkeldir, zengin olan çok medenidir.

not:kurban bayramında türkiye'de kesilen hayvan tüm yıl kesilenin %1.6'sıdır. abartmayın lan.
mc. donalds hamburgerindeki köfteyi ağaç'tan toplandığını sanan bünyenin feryadı. bu insanlar o hayvanı kurban niyetine kestikten sonra belki haberi olmayanlar için söylüyorum aynı amaçla tüketiyorlar muhtaç olana veriyorlar.

hadi kurban olayı yalan dahi olsa; gariban,fakir,muhtaç olan normal şartlarda yiyemediği eti yiyor. sormak lazım bünyeye ömründe kaç kez fakir bir ailenin kapısını çalıp onlara 3 kilo bonfile götürdün.

(bkz: bok bünye)

edit: başlığın sahibi yediği ayardan dolayı entrysini sildiği için başlık başa kalmıştır.
katletmek satanistlerin yaptığıdır.

müslümanların yaptığıysa kestikten sonra olabilecek en iyi şekilde o eti değerlendirmektir.

bazı aileler türkiye de et yemek için kurban bayramını bekler.

oturduğun yerden macbook la entry girmeye benzemez bu işler.
yemek yediği burger king ve diğer kapitalist markaların günde milyonlarca tavuk kestiğini bilmeyen cahilin saçmalığı olan cümledir.
(bkz: bir apaçi ağlıyor)
Allah rızası için yapılan, dinimiz ibadeti olarak bilinen, inanılan bir şeye laf atmaya çalışan kimsenin saçmalığıdır. Kitabı, kuralı olmayan birçok farklı şeye inanan insanların yaptıkları hayvan katliamlarını görmemek yerine iyi niyetle gerçekleştirilen, paylaşımcı insanların ibadetlerini eleştiren zihniyetler hiçbir zaman için bunu anlayamayacaklardır. Ayrıca bilmezler ki yada görmek istemezler ki yedikleri, hatta bayılarak yedikleri birçok yiyeceğin yapılabilmesi için kendi deyimlerince birçok hayvanın katledilmesi gerekmektedir.
Memnun olmadığınız bu din; siz geberene kadar sürekliliğini gösterecektir, aklınıza sokunuz.
ilerleyen yüzyıl ile din kurallarının değişmeyeceğini idrak edememiş dallama yazar ifadesidir. din ile yüzyılın ne alakası var yahu.
Zamanında gökten koyun inmeseydi şimdi senin gibi çakalları kesiyor olurduk.
1500 senelik ritüelleri sorgulamaktan bir türlü bıkmadınız mına koyayım. sorgulanacak bir şey yok, din dogmadır, inanırsan gereklerini yerine getirirsin, inanmazsan getirmezsin, bu kadar basit. ben dini duyguları kuvvetli biri değilim, gerekleriyle de ilgilenmiyorum ama hangi andaval kurban bayramına "hayvan katliamı bu yeaaa", "hayvan hakları" dese meşe odunuyla dalasım gelir kendisine. sen her gün yediğin etlerin sağlandığı hayvanların kalp krizi geçirip öldüğünü falan mı sanıyorsun? kurban bayramları olmasa et yüzü göremeyecek milyonlar yaşıyor bu ülkede, bunu da unutmamak lazım. fakirlere yardım için illa bayram mı beklenmeli? tabi ki hayır ama yurdum müslümanının esas amacı fakirlere yardım etmek değil, kurban keserek sevap kazanmak. onlar güya sevaplarını kazanırken yoksul insanlar da et yüzü görüyor. bu işi profesyonellerin yapması gerek tabi bu en önemli nokta, sonra her kurban bayramında sokaklarda dana kovalayan geri zekalılar türüyor, hayvanlara işkence yapıp öyle yakalamaları elbette katliamdır ama konu bu değil.
katliam öyle olmaz böyle olur;

http://www.t24.com.tr/haberdetay/68045.aspx

fotoğraf galerisi de burada;

http://t24.com.tr/content...p;kategori=32#galeristart

(bkz: kapak kapalı mı bak bakalım hava almasın)
canları sıkılınca başvurulan söylem. sanırsın ki marulla büyümüşler.
öyle bir din yoktur. en azından islam dini öyle bir din değildir. ha arkadaş farklı bir dini kastediyorsa bilmem. islam ı kastediyorsa iki çif ladım olcek:
kurban haricinde ne kadar hayvan kesiliyor bakmak lazımdır. diyanet işleri eski başkanı bardakoğlu'nun şöyle bir açıklaması vardır.

tarım ve köyişleri bakanlığı'ndan aldığımız veriler ortadadır. ülkemizde 11 milyondan fazla büyük baş, 27 milyon civarında küçük baş havyan bulunuyor. her yıl kesilen hayvanların miktarı da 600 bin civarında büyük baş hayvan kesilmekte, 2 milyon civarında da küçük baş hayvan kesilmektedir. yani mevcut rezervin, onda biri, on beşte biri, yirmide biri, rakamlara göre değişiyor, kurbanda olarak kesiliyor. bu itibarla kurban kesmeyi engelleyecek bir rezerv azlığından söz etmek mümkün değildir. ancak farklı şartlar oluşması halinde, o şartları birlikte konuşur, diyanet i̇şleri başkanlığı olarak halkımıza o konuda dini rehberlik yaparız."

türkiye'de her yıl 3,5 milyon civarında büyük baş, 9 milyon civarında da küçük baş hayvan kesildiğini kaydeden bardakoğlu, "büyük baş hayvanların sadece beşte biri kurban için kesilmekte, beşte dördü ise et için diğer zamanlarda kesilmektedir. küçük baş hayvanlardan ise 2 milyonu kurban için kesilmekte." diye konuştu.

(bkz: bu da sana kapak olsun)
kurban kesmeyi "katletmek" olarak nitelendiren zavallılar. dinsiz oldu mu insan, gözünü kan bürür. aklı çürür. izandan yoksun olur. kurban ibadeti neden vardır, insanlara neden pay edilir, fakirin sofrası ne zaman et görür düşünmez bu zavallılar. bu işin sosyal boyutunu bilmez. keşke iki kelime yan yana koyup başlık açacağım diye bir yerlerini yırtmaya çalışacaklarına yanına iki kelime daha koyup azıcık okuyabileseler. cahillik zor iştir vesselam dedirten başlıklardandır.
yediği etlerin ağaçtan toplandığını düşünen kişi söylemi olup dikkat çekmeye çalışmaktan başka amacı yoktur.
işkence yapılmıyor ben anlamıyorum.et tüketimim bi insanınkine oranla çok düşük sevmiyorum çünkü ama ay nasıl kesilmiş o kuzucuk demiyorum.yiyene saygım sonsuz.sözelciyim ama az çok hatırlıyorum bi piramit vardı.len döngü var döngü.doğa denen bişey var.yiceksin tabi.beslenme denilen bişey var ona bakılırsa konuşmasa da ıspanak da canlı napalım kim korucak haklarını.he bi 21. yy denmiş çok medeniyiz sanki insanlık olarak birbirimize saygımız sonsuz tek konu bu kaldı.hayvan düşmanı değilim ama inanç bu kimse karışamaz.saygı duyulmalı 21.yy da.her kurban bu kuzu koyunların canı can oluyo.sanki sadece o zaman et yeniyo.onu geçtim, kedi köpeklere yapılan işkenceleri, diğer hayvanların yaşama haklarının nasıl ihlal edildiğini bilseniz napcanız.he napcanız bi diyin.