bugün

Çorak yahudi toprağında bir gül kadar değerlidir.
inançlarını yüzyıla göre değiştirmeyecek insanlardır .
inançları kuvvetli olmayan insanların da buna akıl sır erdirememesi normaldir .
Bunu sorunsal haline getirenleri kiniyoruz efendim.
örtünme allah'ın emridir! öncelikle bunu anlamak lazım.
tıpkı diğer ibadetlerde olduğu gibi; namaz kılmak, hacca gitmek, zekat vermek, zina yapmamak, faiz yememek, yetimi doyurmak.
bu ve bunun gibi Kur'an ve sünnette yer alan tüm fiilleri tüm ibadetleri, müslümanlar kendiliğinden çıkarmamıştır, bunu allah emrettiği için yapar bir müslüman. bir siyasi parti için örtünen siyasi parti emrettiği veya onun işine geldiği için örtünürse bununda tanrısı o dur. burada ne giydiğinin hangi renk giymen gerektiğinin vb peybamber ve onun eşlerine bakarak değerlendirir müslüman örtünmeyi. her hangi bir eşarp markasının reklamı için değil allah emrettiği için örtünür bir müslüman. eğer bu konuda bir sıkıntısı olan varsa o kara çarşaf giyene değil, onu emredene yapın itirazınızı, yani allah'a! hadi bakalım.
namazı müslümanlar kendiliğinden bulmadı, namaz hep vardı ve namaz kılınmasını emreden allah'tır. sen şimdi bir müslümana neden namaz kılıyorsun diyemeyeceğin gibi, allah emretti diye örtünen samimi bir insana da yaz günü çarşaf mı örtülür diyemezsin. bu sorunun muhatabı ibadet edilen makamdır, yani allah'tır! allah'a hesap sorabileceğini düşünenlerse sadece ahmaklardır.
şikayetinizi allah'a yapın.
belçikalı bir siyasetçi daha geçenlerde-hatta dün de olabilir- bununla ilgili, egemen bağış'ı çok kızdıran bir fotoğraf paylaşmıştı. haber ve kesinlikle yaratıcı olan fotoğraf şuradan görülebilir.

http://haber.mynet.com/bu...es-puskurdu-680712-dunya/
(bkz: ezio auditore)
mini etek giyene karisinca yobaz olursun, carsafliya karisirsan cagdas. hani nerde kiyafet ozgurlugu?

guzel ulkemin paradoksuna bak hele.
bir de bunların adana yazında, 50 derecede, öğle güneşinin altında sokakta gezenleri vardır ki akıllara zarardır. (bkz: akıl fikir)
(bkz: kıyafet faşisti)
tabii kendi tercihi fakat gerici bunyenin gelenekleri bunlar ve hala bunlardan vazgecemediklerinden yuzyillardir kadinlar carsaf giyiyor.
(bkz: kıyafet faşisti)
başakşehir bilmem kaçıncı etapta görmüştüm muhtemelen 14-15 yaşlarında her tarafı yüzü bile kapalıydı gözleride dahil buna, önünü nasıl görebiliyordu merak etmiştim...
demokratik hakkını kullanan kadındır. istediğini giyebilir.
bazılarının zoruna gitsede 25. yüzyılda da aramızda olacak bayan kardeşlerimizdir. zorunuza gitsin lan isteyen istediğini giyecek bu memlekette ahanda yazıyorum şuraya. çatlayın hasedinizden emi. kız kardeşinin minisini kesen erkekten rahatsız olmayan sen, o kara çarşaftanda rahatsız olmayacaksın. haham şapkasıyla, arap entarisiyle, türk kah mini eteğiyle kah türbanıyla kah çarşafıyla gezecek bu memlekette.
arkadaşımın kuzeni anlatırdı; adana sıcağında bahsedilen kadın tipiyle aynı otobüste olmak inanılmaz zormuş. diyor ki: "lan ben kısa kollu, açık renkli, incecik kıyafetlerimle boncuk boncuk terliyom. sen onun içinde nasıl nefes alıyosun?" hele otobüs kalabalık ve siz onunla burun buruna kaldıysanız işiniz çok zormuş. inanılmaz koku saçarlarmış etraflarına. ama özgürlük tabi, giysinler(!)
21. yüzyılda hala insanların giyimine kafa yoran, çarşafı dinin bir gereği değil bir utançlık abidesi olan gören, modernliğin m'sinden habersizken çarşaf giyen bayanları çağdışı ilan eden örümcek beyinlilerden daha asil, daha imanlı ve inandığının gereklerini yerine getirebilecek kadar inancına bağlı baş tacı kadınlardır.
21. yüzyılda yaşayan örümcek beyinli, "özgürlük" diyerek milletin özgürlüğüne karışan birisinin bu başlığı açmasına sebep olan muhterem kişidir. Gelenek, görenek ve dinine sadıktır.
(bkz: yengem) çarşafın islamda yeri olmadığını anlamayan, anlamak istemeyen kadındır, amcamın eşidir. küçük çocukları korkutmak için kullanılabilir; "yemeğini yemezsen öcü seni yer"

edit; imla
koyu renklerin ışığı soğurması sonucu leş * gibi kokan kadındır. ninjadır.
allahın emrini yerine getiren kadındır. dünyadan elini eteğini çekmiş yatırımını öbür tarafa bırakan akıllı bacılarımızdan biridir. çağdaşları rahatsız eder bu görüntü ne de olsa alışmışlardır atatürkün yanındaki kadınlara.
kendi tercihidir giyer kardeşim diyenlere şakirt damgası vuran bahtsız bedevim. sen okuma bunu. ya da bas eksiye okumadan seversin bu işi.

yahu kime ne ben anlayamadım şimdi. hani hep deriz özgürlük diye. sana, bana bir zararı yoksa sorun ne?
vay efendim göz zevkini bozuyormuş.
bakma.
bu kadar basit. başka tarafa bak. görmezden gel. aynı evde yaşıyorsunuz sanki. sokakta saniyelik bi denk gelişten nasıl bu denli rahatsızlık duyabilir ki özgürlükçü düşünen insanlar.

vazgeçelim artık; 21. yy'da şunu yapan, açık gezen, kapalı gezen, yarı açık gezen, bilmem ne gezen mantığından.

varsın giysin, gezsin. evli değilse ailesini ilgilendirir, evliyse eşini ilgilendirir.

söyleyeceklerim bu kadar. haydi abanabilirsiniz eksi butonlarınıza.
Ön yargılı olmamak gerekir.. 21 inci yüzyılda herkes istediği her şeyi yapıyorsa, onların da en tabi hakkıdır... Yeter ki, altında başka amaçlar yatmasın..
tamam isteyen istediği gibi giyinebilir ama nasıl bir mantık bunu anlamıyorum sadece karışmıyorum umrumda değil kimin nasıl giyindiği sadece erkeklerle aynı düşündükleri halde çileyi çeken kadınlar zihniyet aynı olduğu halde..
21. yüzyılda hala kara çarşaf giyen kadına sataşmayı marifet sayan insanların varolduğu bir ülkede dinini bu yobazlar arasında yaşamaya çalışan yadırganmaması gereken kadın.
Ninjalığa özenmiş kadındır.
bir kadın gördüm, gözleri hariç her yeri kara çarşaf. ama gözlerine bir baktım; pür makyaj. anlayamadım olayı. çağdaş olmayan insanlar, gericiler.