bugün

Tayyip ölmüş olacağı için eli ayağı tutulur bir şeye benzeyebilir.
üzülerek söylüyorum ki mevcut şartlarda mümkün değildir. iyimser bir tahminle dünyanın en büyük 10-12 ekonomisi arasına girmek mümkündür. 3 çocuk 5 çocuk politikasıyla nüfus kastırdığımız ülkemizde demografik yatırımlara yüklenmek halkı besleyip sağ tutabilmek için şart olacak; bu durum da kaynakları hayli kısıtlı ülkemizin herhangi bir atılım yapmasında bize ayakbağı olacaktır. tabii bu son derece tek olay odaklı açıklamanın çok sığ ve belirsiz kaldığının farkındayım; ancak bu yalnız bir örnek. bor zannettiğimiz kadar önem arz eden bir maden değildir kanımca ("zannettiğimiz kadar" kelime öbeğinde vurgu vardır). Bununla birlikte ekonomik büyüklüğü 17 katımızdan yüksek ABD ve bunun gibi bilimde, teknikte, fikirde ve sanatta ileri ülkeler (tekrar dikkat çekiyorum ülkeler diyorum, toplumlar değil, kaldı ki toplumlar ifadesini kullanıyor dahi olsam önümüzdeki örneklere binaen çoğunlukla hataya düşmüş olmam) ile durmaksızın büyüyen nüfusu beslemeye, eğitmeye ve sağlıklı tutmaya çaba harcarken nasıl rekabet edeceğimiz merak konusudur.
Bu adam hepimizi gömer narsist.
Umarım en laiğinden bir türkiye cumhuriyeti olur.

Hayır maksat ben yandım çoluğum çocuğum yanmasın.