'gel ahıra git nahıra'

özet budur.
(bkz: suriye nin türk jetini düşürme görüntüleri)
--spoiler--
son 100 metrenin içindeyiz! haydi aslı! gamze dışarıdan gelmeye çalışıyor bu arada; ilk üç içine girebilmek için! gamze ikinciliğe gidebilir! aslı önde gidiyor! gamze ikinciliğe doğru geliyor! aslı altın, gamze gümüş madalya alıyoor!
--spoiler--
(bkz: boklu ösym)
pavyondan girmiştim eğitim hayatım iyiydi. her hafta içiyordum sonra babam rahatsızlanınca bıraktım dşarı çıkmayı.
Hayatımı değiştiren haberi aldığım yıl olması.

O saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
Marduk ve Maya Takvimi.
o zamanlar liseliydim. kışın ayazında okuldan dönerken içtiğim sigaralar aklıma gelir. bir de oturduğumuz bölge dağlık, dereli falandı. derede ateş yakıp sigara içerdik.
Kıyamet kopucak sanıp şirinceye giden alfa'lar :d
eşim ile tanıştığım yıl. keşke daha erken bir yılda olabilseydi.
bende bir şey yok.
https://m.youtube.com/watch?v=t5Sd5c4o9UM
Lise sondaydım, tek hatırladığım bu.
dünya yok olacak kehaneti.

o gün beşiktaş kayserispor maçı vardı ama.
Haftalık 60 liraya çalıştığım yıl..
Maya takvimine göre kıyametin kopma yılıydı. Parası olan şirince’den ev alıyordu. Hollywood yıldızları dahil. O günü hatırlıyorum haberlerde kıyametin kopacağına inananlar birbirlerine sarılmış ve gözlerini kapatmış sayım yapıyorlardı. Kıyamet kopmayınca kıvırcık saçlı hallice kilolu teyzeyi hatırlıyorum. sağ tarafındaki arkadaşına sarılırkenki sevincini.
kuzenimin bornova'daki bekar evine gerçekleştirilen sık sık ziyaretler, buz pateni öğrenmek/yapmak, üniversite son sene olduğu için harıl harıl ders çalışmak kuzenle.
(bkz: oğlum bak git)
görsel
Gerçeği söyleyeceğim.
Tek hatırladığım 2012 de sinemada inanılmaz örümcek adamı izleyeceğimiz için salona girmiştik.
Diğer türlü hiçbir anım pek yok hatırlamıyorum.