bugün

(bkz: gelen dev krizin ayak sesleri) tarzında konuşan kişilerin bir kere daha yanılmasıdır.
ekonomi canavarının bir tespiti.

cari açıklar içinde kal emi.
(bkz: tofaş ın 800 işçiyi işten çıkarması)
kriz bizi vurmaz. petrol olan ülkeleri vurur. o krzin adıda savaştır. bu arada afganistanda petrol çıkıyormu. abd neden saldırdı ki?
işten çıkarılan binlerce insanın okumaması gereken tespittir.
(bkz: sözlükteki tuzu kuru yazarlar)
şimdilerde pek ortada görünmezler.
Vekiline bir gecede %100 zam yapılabilen ekonomiye sahip bir ülkede kriz falan olamaz efendim.
cari açığı krizle ilişkilendiremeyen yazarın yazık lan denilebilecek fikri.
(bkz: koyun can derdinde kasap et derdinde)
köprüler ve otoyolların satışından kaynaklanan bir yanılgı olması mümkün.
kestiğiniz zaman yarısının beyaz çıktığı domatesin kg su markette 3.90 tl. domatesten bahsediyorum bakın muz dan değil. daha ne girmesi gerekiyor götünüze kriz var demeniz için?
2023 e kadar çıkmayacaktır.
benzin fiyatlarına bakarak yanılgı ispatlanır.

01.01.2012 4.22 TL -

http://ekonomi.haberturk..../haber/763663-benzine-zam

02.02.2013 4.74 TL

http://habermutfagi.com.t...n-litre-fiyati-artti/2740

yeter mi?

o zaman boşlukları dolduralım

doğalgaz :
elektrik :
ev vergisi :
araç vergisi :
sağlıktan kesinlen katkı payı :

ben uzatmıyorum kriz yok ama devlet keyfinden doldurulacak boşluklara zam koyarak zamcıkların yüzünü güldürdü.

haa bir de maaşlara %4+%4 zam yapılırken bahane ne idi acaba?
hayat rosava'yla güzel.
zengini daha zengin, fakiri daha fakir eden ekonomik düzendeki zenginin 'noldu len cücükler' diyerekten sevinç çığlıkları atması.
HALK KOYUN OLDUGU MUDETCE KRIZ CIKMAZ. BAKTILAR PARA LAZIM HEMEN BENZINE ZAM, SIGARAYA ZAM, EKMEGEDE ZAM YAPARLAR, TEMEL NE GIDALAR VAR BUNLARIDA ENFLASYON HESABINDAN CIKARTIRSIN OH MIS GIBI KELEPIR ULKE. DURMAK YOK MELEMEYE DEVAM.
abd ikiz kulelerden snra piyasaya bol keseden saldigi dolari geri toplamasi, afganistan, irak savaslarinda abdden ve zengin araplarin ulkemize getirdikleri paralar ama artik oda yok. diger arap ulkelerinin isyanlarinda turkiyeye ayni sekilde altin ve para akti ama malesef ki arap bahari olunca herkes parasini topladi, en onemliside ozellestirmelerden kazanilan sicak paralar ama oda suyunu cekiyor yani kriz beklenmiyor aslinda zaten bi sekilde kriz var duzeyinin artmasi bekleniyor. cok zor bir arastirma gerekmiyor aslinda holding gibi yerlerde yonetici tanidiklariniz varsa onlarla sohbet edin onaylayacaklardir bu durumu, tabi cemaat sirketlerine sorarsaniz turkiye dunyada yukselen dev bir ulke olduguna inanip sozlukte baslik acarsiniz.
krizin nasıl girip çıktığını bile anlayamamıştır.

herşey sayılarla açıklanmıyor yiğenim, pinpon topundan enflasyon ölçersen elbet büyürsün. doğalgazdan, benzinden, ekmek fiyatlarından ölçelim süreci o zaman anlarız ekonomimi kalkıyor yoksa bize kalkan bir şeyler mi var.
olmayandır. zira 2012 de kriz çıktı.

(bkz: serbest çağrışım)

görsel
yüzde 3 civarı büyüyen bir ekonomide krizden bahsetmek yersizdir.
yanılmamışlardır. yalnızca krizin yerini ve zamanını tutturamamışlardır.
2013'te de işler iyi gitmektedir.