bugün

ronaldo'nun saçı şampiyon olmuştu.
unutursak kalbimiz kurusun.

ne kosta rika, ne de çin,
ne de sambacı brezilya,
duysun sesimizi şimdi dünya,
kulak versin yıldıza aya...

https://www.youtube.com/watch?v=MI2wdFuutcM
hayatımın en güzel günleriymiş meğersem...
O sıralar lise son öğrencisiydim. Bu sebeple okulda izlenen maçları hatırlatır. Benim aklıma gelen din kültürü hocasının tavana fırlayan ayakkabısı ve tavanda bıraktığı ayak izidir. Herifle ne dalga geçildi lan kutsal emanetler din hocasının ayak izi şerifi falan diye. Çocukluk ergenlik işte.
ülkecek en güzel zamanlarımızı yaşadığımız dönemmiş.
senegal formalarını çok beğendiğimiz, ilhanın koymasıyla zevkten dört köşe olduğumuz zamanlardı.
ilk görüntü olarak muhtemelen ilhan mansız'ın senegale attığı altın golü gözünün önüne getiren insanlardır.
yavşak ronaldonun rüştümüzü mağlup ettiği ana tanık olanlardır.
ilhan mansızın r.carlosu mal ettiği turnuvadır.
görsel
Şenol Güneş'in, "Birinci olamadığımız için Türk halkından Özür diliyoruz." cümlesi hepimizin akıllarına kazınmıştır.

Bu takımın başına oğlan pantolonu giyen değil birinci olamadılar diye özür dileyen insanlar gelmelidir.
Maç saatlerinde sokakta kimseler yoktu. Herkes kahvehanelerde maçı izliyordu. Kazandığımız bir maç sonrası Karadenizde olduğumdan dolayı kahveden çıkan 30 kadar iri yarı adam ellerinde silah kutlama yaptığını hatırlıyorum
6 yaşındaydım ama halen 1 2 sahne gitmez gozumun onunden. Ilhan mansizin senegale attığı gol mesela.
güney koreli mektup arkadaşımın umarım ülkelerimizin takımları final oynar dediği dünya kupasını hatırlama durumudur. bunu yazdığı mektuptan okuyunca bu kız belli dedim, futboldan hiç anlamıyor; iki takım gruplardan bile zor çıkar ne kupa finali diye basmıştım kahkahayı. ardından gruplardan çıkarak güney kore ile bu kupada dünya kupası üçüncülük maçı oynayınca dedim galiba futboldan ben fazla çakmıyorum. *
rivaldo piçine ana avrat sövenlerin hatırlayacağıdır. o çocuğu. evet.
hasan şaş ın brezilyaya attığı gol sonrası sakinliği. Rüştü nün panterliği.
Hakan şükürowski'nin mutlak 5-10 golü ayağının ucu ile dışarı atması sonucunda (bkz: atın ayağı yan bastı) 3 olduğumuz dünyaa kupası.bunuda kimsenin konuşmaması da oldukça ilginçtir.yada konu ile yapılan kritikleri ben bilmiyorum.
üçüncülük maçı sonrası güney koreli futbolcularla bizimkilerin birlikte taraftarı selamlamaları hala aklımdadır.
sabahleyin kalkar kalkmaz trt'yi açanlardır. kahvaltıda sucuklu yumurta yerken , milli takımın yarı final başarısını kutlayanlardır.
okul sıralarını tribün yapıp 37 ekran tv de maç izlemiş efsanevi nesildir.
Sabahın köründe kalkma sebebiydi.
Korelilerin ilhan mansız aşkı.
vay amk ne günlerdi be. nedense tarkanın arar buluruz izini şarkısı kulaklarımda yankılanmaya başladı.
Nasıl hatırlamam amk, 23 yaşındaydım.
En güzel zamanlardı.