Demiyor ki ben zaten kitapları pahalıya satıyorum. Bahane ariyor.

Bu yayınevinin ucuz kitap sattığı nerede görülmüşki. Ne zaman baksam hep pahali.

Geç bu ayakları !.

görsel

"Şu an 20-30 TL olan bir kitabın satış fiyatını 70-80 TL'ye çıkaracağız. Bunu kâr etmek için değil, zarar etmemek için yapacağız."

Bu sözler, Kırmızı Kedi Yayınevi'nin sahibi Haluk Hepkon'a ait.

Türkiye kitap kağıdını ithal eden bir ülke. Kitap kağıdının yanı sıra matbaa materyalleri de ithal ediliyor. Bu nedenle de ithalatta yaşanabilecek tedarik sorunları ve fiyat artışları dışında döviz kurundaki yükselişler de Türkiye'de yayıncılık sektörünü olumsuz etkiliyor.

Covid-19 pandemisinden bu yana küresel tedarik sorunları nedeniyle Türkiye'de de kitap kağıdı fiyatları artıyor. Türkiye istatistik Kurumu'nun Nisan 2021 verilerine göre, yüzde 45 zamlanan kağıt ve kağıt ürünleri yıllık bazda en çok zamlanan üç üründen biri oldu.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-59450896
çoğu kitabın mağaza fiyatı halihazırda en az 40 lira seviyesine çıktığı için yanlış olmayacak bir öngörü. mağazadan kitap almak muhtelif işletme giderleri de düşünüldüğünde oldukça pahalı çünkü. bu devirde bkmkitap gibi sitelerden kitap almak mağazadan almaktan daha cazip oldu.

şahsen internetten kitap almayacaksam da migros ve carrefoursa'nın kitaplarda indirim kampanyası yaptığı zamanları kovalıyorum artık.