bugün

MHP başkanı devlet bahçelinin suruçda meydana gelen patlamadan sonra yaptığı yazılı açıklamadır.

özetle:

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu isimli paravan bir oluşumun, "Kobani'yi beraber savunduk, beraber inşa ediyoruz" kampanyası çerçevesinde toplanan kalabalığın Suruç'a hareketi felaketle sonlanmıştır.

Kobani'deki sözde devrimi savunma amacıyla bir araya geldiklerini söyleyenleri; HDP, ESP gibi terör şubesi partilerle birlikte bölücülüğün yanında saf tutmuş bazı sivil toplum kuruluşları desteklemiştir.

istanbul'dan Suruç'a Kobani bahanesiyle yola çıkanların bir defa amaç ve yöntemleri halis ve ahlaki görülemeyecektir.

Kobani aşkıyla yanıp tutuşanların bu aziz millete karşı mensubiyet sancısı, bu kutlu vatana yönelik muhabbet ve sevgi bunalımı yaşadığı kuşkusuzdur.

Türkiye'de yardım edilecek yer ve insan bitmiştir de geriye bir tek Kobani mi kalmıştır? Bu sorunun samimiyetle cevaplandırılması lazımdır.

http://www.f5haber.com/si...mp;utm_campaign=mansetler
Adam olanı demiş işte ne desin.
peki bahçeliye sormazlarmı ; sen bu 'kutlu vatan' için ne yaptın?' konuşmaktan başka.
Ne yapsın adam kutlu vatan için siz bölücülerin tezgahına gelmeyin diye kardeş kanı akmasına mani oldu yıllardır yoksa istediğiniz tersi miydi?
Her lafın söyleneceği yer ve zaman vardır. Biri öldüğü gün gidip ailesine "bana 15tl borcu vardı.Paramı verin" demezsiniz. Ölmesine üzüldüğünüzü söyler,Pazartesiyi beklersiniz. 30 kişi bombalı saldırıyla parçalandığında ailelerine "ama onların da yanlış düşünceleri vardı" demezsiniz. Bombalı saldırıyı desteklemediğinizi söylersiniz. Ama %3 bile alsa "tek başına iktidar" hayali besleyecek bir partinin stratejisini "lider partideki milliyetçi oyları geri alabilmek için elimizden geldigince çirkefleselim" üzerine kurmasından daha doğal bir şey yok.
Bu patlamada ölenlerin hepsi devrim ayağına teröristerin yanında yer almış pis bir zihniyete sahiptir. Arkadaş burası türkiyedir burada türkler yaşar eğer başka etnik Gruplar burada yaşamak istiyorlarsa, adam olacaklar öyle her boka sokağa dökülmeyecekler.

Bu ülke kanla kazanıldı, kansız kaybedilemez. Adam olun!
bir takım kansız yazarlar tarafından oldukça haklı bulunan iğrenç açıklamalardır. size de bu yakışırdı. aferin...
--spoiler--

Kobani aşkıyla yanıp tutuşanların bu aziz millete karşı mensubiyet sancısı, bu kutlu vatana yönelik muhabbet ve sevgi bunalımı yaşadığı kuşkusuzdur.

Türkiye'de yardım edilecek yer ve insan bitmiştir de geriye bir tek Kobani mi kalmıştır? Bu sorunun samimiyetle cevaplandırılması lazımdır.

--spoiler--

Can alıcı yeri burasidir. Helal olsun Bahçeli reis.
--spoiler--
Ortadoğu'da uzunca bir süredir sahnelenen ve küresel bir arka planı olduğu tartışmasız olan kaos ve karmaşanın giderek çıtayı yükselttiği anlaşılmaktadır
--spoiler--

--spoiler--
Terör saldırıları tahammül sınırlarını ve hazmetme ölçülerini çoktan aşmış durumdadır
--spoiler--

--spoiler--
Kim olursa olsun, neye inanırsa inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, amasız ve önşartsız lanetliyorum.
--spoiler--

--spoiler--
Terörle huzur arasında tarafsız ve yalıtılmış bir bölge olmadığını herkes görmeli, kabullenmelidir.
--spoiler--

gibi ifadeler de içermektedir.
Doğru düzgün işler yapsın, yapanlata da mana bulmasın, mhpli militanlar ırkçıyız faşistiz demekten çekinmiyor, sonra da millet yanlış yaptı hdpyi meclise soktu diyor, lan föşikler madem iyi propaganda yapsaydınız da hdpyi meclise sokmasaydınız, vatanı koruyoruz allahuekber diye düzgün siyaset yapanlara saldırmasaydınız, şuan bu ülkenin teröristi, oyun bozanı kendinden olmayanı yakmaya öldürmeye çalışanı mhplilerdir, bahçeli önce bu durumla ilgilenmelidir, sırf farklı bir millet diye, türk değil çocuklar diye onlara oyuncak götüren insanlar suçlu göstermemelidir.
Elinde tarihin en kanlı terör örgütü'nün başının pankartlarıyla teröre tepki gösterme eylemi yapan puştları görünce hak verdiğim açıklama.
Herkesin bildiği ama söyleyemediği şeyleri dile getirmiştir.
''türkiye'de yardım edilecek yer ve insan bitmiştir de geriye bir tek kobani mi kalmıştır? bu sorunun samimiyetle cevaplandırılması lazımdır.''

bunu diyenlerin ve savunanların sokaklarda linç edecek çinli aradığı günler üzerinden bir kaç gün geçti, türkiye'de yardım edecek türk mü yoktu da çin'e akın düzenleniyordu klavye başından?
paşam her zamanki gibi.
Çakma hümanistlere gönderme yapmış olduğu açıklamadır.

"Türkiye'de yardım edilecek yer ve insan bitmiştir de geriye bir tek kobani mi kalmıştır? "

Adam dibine kadar haklı.

Bizim ülkemizde yardıma muhtaçları önemsemeyip,sözde kürdistan toprağı olan bir yerdeki muhtaçları önemserse ben hiç önemsemem.
Küsküyü dayamış herzaman ki gibi.
doğru söylemiş.
klasik ülkücü açıklaması. mantıktan, vicdandan uzak bir yaklaşım.
bahçeli'nin haklı olduğu konuşmadır. ülke içerisinde pek çok bölgede insanlar yardıma ihtiyaç duyarken kobane'ye yardım etmenin manası yoktur.

orası çatışma bölgesi diyeceklere peşinen anlatalım. kobane'de aktif süren bir çatışma yoktur. tek amaç orası üzerinden propaganda yapmak. kobane'nin doğusunda bulunan tel abyad bölgesi asıl çatışma alanıdır. ypg'nin ifadesine göre ışid zulmünden yeni kurtarılmış tel abyad yerine kobane'ye yardım göndermenin amacını bilale anlatır gibi anlatalım:

- kobane yada diğer ismiyle arap pınarı kamışlı ve afrin ile birlikte kürtlerin çoğunluk olduğu 3 bölgeden birisidir.
- kobane apo'nun türkiye'den suriye'ye kaçtığı yerdir.
- kobane halkı diğer suriye kürt bölgelerine göre daha fazla pkk sempatizanıdır.
- kobane salih müslim başta olmak üzere çoğu pkk'nın suriye kanadı olan pyd liderlerinin doğum yeridir.
- rojava devrimi denen pkk işgalinin başladığı yer kobane'dir.
- kobane 3 ayrı kürt kantonunun ortada olanıdır. bu yüzden en merkezi olanıdır.
- kobane için hdp bütün ülkeyi karıştırıp 40 kişinin ölümüne rahatlıkla sebep olabilir.
- kobane pkk'nın batı ile resmi işbirliğinin başladığı yerdir.
- kobane savaşı sonrası pyd çok büyük kazanım elde etmiştir.

bütün kürtler terörist veya pkklı değildir. fakat kobane'ye yardım için gidiyor denilenlerin önemli miktarı sınırı elini kolunu sallayarak geçerek ypg teröristi olacaktı. yardım için gidenlerse insanı yardım yerine pkklı olan şehri ödüllendirmek için gidiyordu. kimse bize insanlıktan bahsetmesin. ypg'nin ışid ile savaştığı yerler tel abyad ve haseke'dir.
eniklere ağır koymuş olan sağlam konuşmadır.
açıklamanın özeti,

siz orospu çocukluğu yapıp terör örgütlerini desteklemekle uğraşırsanız ananınızın amını böyle görürsünüz işte yarrrrak başları.