bugün

tsi 14:30 başlayacak olan 2010 güney afrika dünya kupası f grubu maçı.
berabere bitmesi kuvvetle muhtemel maç. zevkli bir maç olacağı aşikar. skor tahmini yapacak olursak 1-1.
çok zevkli geçeceğe benzeyen maçtır. yeni zelanda'nın gruptan çıkma şansının çok az olduğunu düşünürsek, italya'yla birlikte ikinci tura yükselecek takımı belirleme potansiyeline sahip bir maçtır bu.
italya'ya kök söktüren bir paraguay.
çek cumhuriyeti futbol takımının hemen yerini alan, ciddi bir ivme yakalayan slovakya.

kanımca dünya kupasının en zevkli maçı olacaktır.
gündüz maçıdır ve bütün gündüz maçları gibi temposuz geçecek maçtır. ancak en az 3 gol olacağını düşünüyorum.
spikerimizin salata dememek için biraz kastığı maç olmuştur lakin yapacak birşey olmadığını farkedince bırakmıştır kendilerini.
--spoiler--
sağ kanat oyuncusu soldan sağ ayağının içiyle falsolu bir orta yapma hazırlığı içerisinde... kısa oynamayı tercih etti.
--spoiler--
tansu polatkan abimizin yine yardırdığı maçtır.
multi süper star stoch yine yedek bu maçta.
paraguay'ın 3'lü defansıyla daha açık oynadığı bariz olan maç. ileride son hareketleri daha iyi yapabilirlerse Paraguay rahat kazanır.
öğlen uykusu için en ideal spikerimizin görev aldığı musabaka..
holosko gibi bir oyuncu varken teknik direktör tarafından yedek oturtulan maç. anlamıyorum bu adamı, maçı kazannmak zorunda olan bir takım ve çıkardığı kadroya bak. maçın gidişatına göre bir yorum yapayım ; roque santa cruz gol atacak sanki.
27. DAKiKADA PARAGUAY'IN 1-0 ÖNE GEÇTiĞi MAÇ.
dakika 27 de Enrique Daniel Vera Torresin golüyle paraguayın 1-0 öne geçtiği maçtır.
vera nın dış üst tekniği * ile attığı gol ile paraguay ın 1-0 öne geçtiği maç.
şestak, şikertel, hemşik, salata gibi futbolcuların oynadığı futbol mücadelesi.
aynı anda 29 kameranın görev yaptığı ve bu kameraların her birinin farklı açılarda olduğunu bize söyleyen spiker amcaya sahip maç. zaten 29 kameranında aynı açıda olması saçma olurdu iyi yapmışlar farklı açılara yerleştirerek.
stoch gibi über süper fantastik bir futbolcunun bu maçta yedek oturması tüm futbol dünyasini yasa boğmuştur.
tansu polatkan'sız izlemek isteyenler;

chelsea'de oynadığı için övüle övüle bitirilemeyen ve dünya yıldızı olduğu iddia edilen miroslav stoch'un yedek soyunduğu karşılaşmadır.

kimse kıvırmasın yahu, ricardo quaresma'yla taşak geçip "daha 24 yaşında chelsea'de oynadı bu adam yea muhteşem futbolcu, genç yetenek bu dünya yıldızı!" demeyen kaç fenerli vardı? slovakya iyidir güzeldir de, dünya yıldızını yedek bırakacak kadar kaliteli bir takım da değildir.

aman ya, slovakya teknik direktörü de futbol mu biliyor zaten? koyacaksın oraya bir fenerli, alacak oyuna stoch'u, vuracak kırbacı. gör bakalım paraguay mı kalıyor?

tansu polatkan'ın harika anlatımıyla pek eğlenceli geçen maçtır. eskisi kadar sakin değil ama fantastik yorumlarına devam ediyor ki bu beni ziyadesiyle eğlendiriyor. yeni uyandım lan, ne uyuması? pas atarken dikkat edilmesi gereken şeyleri saydı. ben "uzuv" diye anladım onları ama sanırım kendisi "unsur" dedi. uzuv dediğini düşünmek dahi istemiyorum. öyle olduğunu varsayalım,

bu uzuvlardan hatırladığım sadece "zaman" var. birisi eksik olunca pas olmuyormuş.
bizleri radyo günlerine geri döndürmüş futbol maçı. bir pazar günü tansu polatkan ile ruhumuzu arındırıyoruz.
riveros un golüyle paraguay ın 2-0 öne geçtiği karşılaşma.
stoch oyuna girdi.

edit: aha paraguay atti 2-0 oldu
stoch yine son 8 dakika oyunda, bu da demek oluyor ki stoch un sakatlığından ötürü az süre aldığı yalan oluyor. fıs demiyoruz elbette ama teknik direktör düşünmediğine göre ortada sıkıntı var. yoksa kurtarıcı olarak daha önce oyuna sokulurdu.

ek bilgi: slovakya 2 maç sonunda 1 puanda kalacak, zira durum 2-0 oldu. italya nın da zorlanarak da olsa zellanda ya 1 tane atacağını düşünecek slovakya nın kupalara veda ettiğini söyleyebiliriz.
(bkz: stoch oyuna gir slovakya yı kurtar)
miroslav stoch oyuna girdikten sonra, slovakya'nın gol yediği maçtır. 0-2.

(bkz: 15 haziran 2010 yeni zelanda slovakya maçı)

aynısı olmuştu. tabi ki bu öküzlüğü stoch'a bağlamak işin esprisi. ama ister istemez gülüyorum lan. adam oyuna girince gol yiyor slovakya.