bugün

genelde sınav zamanları vuku bulan olaydır. ulan amma da uyumuşum diye hayıflanarak kalkılır ki yataktan hayatın en büyük komedisi o anda olur işte.

hayır sanki 20 dakika uyuyup uyandıktan sonra deli gibi ders çalışacakmış gibi.
Dün yaşadım bu olayı. Ders çalışacaktım kalkıp oysa.
uyku borcu denilen olayın vuku bulması. insan hala kendini tanımamakta ve vucud sinyallerini tam yorumlayamamaktadır.
sabah alarmı kurmuşsunuzdur 7'ye. 8'de ki sınavınız için kalkacaksınızdır. saat çalmadan önce uyanırsınız. saate bakarsınız. daha 20 dk vardır. biraz daha kestireyim der ve nasıl olsa saat çalacak diyerek yatarsınız. ama gelin görün ki telefonunuzun şarjı biter ve doğal olarak alarm da çalmaz. gözünüzü açarsınız saat 3tür. heyecanla fırlarsınız yataktan.

işin kötü yanı sınavın yarın olduğundan da haberiniz yoktur. o an yaşanan adrenalin de yanınıza kar kalır.
En cok yasadigim durumdur kendisi. Ulan bes dk daha, cok degil diye koyarım kafamı yastıga kaldırabiline aşk olsun her seferinde de geç kalırım.
bu şekilde vizeyi kaçıran bir arkadaşım vardı. çocuk çok çalışkan biriydi, sabaha kadar ders çalışmış. şöyle bir yarım saat uyuyayım diye gözleri bir kapatmış, uyanınca bir bakmış saat öğlen vize neredeyse bitmek üzere. işin kötü yanı telefonu da şarja takmayı unutmuş, kapanmış telefon ve alarm çalmamış. neyse ki yalandan bir rapor buldu da tekrar girdi vizeye.
Kırk tane alarm kurdum yine uyumusum amk ya. Gece uyuyabilirsen uyu simdi.