bugün

bir araya geldiğimizde gozyaslarımı zor tuttugum ve bir parca ozlendiğimi anlayınca hayatımda yaşadıgım en guzel duygulardan bir tanesini yasamama sebep olmakla birlikte allahtan bana bu guzel gunu tekrar yaşatması için dua etmeme neden olan durum.
(bkz: 10 sene sonra ilkokuldaki arkadaşlarla buluşmak)
(bkz: ben yaptım ordan biliyorum)
(bkz: reunion)
döner pilav günü ,aşure günü gibi bahaneler adı altında toplanıp bir araya gelip geçmişi yad ederek kim neler yapmış ,nerelere gelmiş gibi anlardanda bahsederek eski dostlukları tazeleme durumu
muhtemalen eğlenceli geçecektir çünkü zaten 2 senedir hayatından uzaklaştırdığın insanlardır dolayısıyla herşey anlıktır keyfini çıkarırsın..yok zaten çok sevdiğin insanlarsa neden 2senede bir buluşursun..
+oo hoca tarz yapmışız, valla yolda görsem tanıyamicam
-kanka ne kilo almışın yaa* yakışmış ama yakışmış*
onların evrim geçirdiklerini gördüğünüzde dünyada tek değişmeyenin kendiniz olduğunu farkettirdiklerinden dolayı artık sizin için gereksizleşmiş insanlar oldukları için gereksizleşmiş görüşmedir. *
(bkz: 2 yıl sonra yine burdayız tamam mı)
22 yıl sonra ilkokul arkadaşıyla buluşmaktan daha az heyecan verici durum.
Hiç görmeyip de 2 yıl sonra karşılaşılması güzel olan durumdur, yeter ki araya sohbeti muhabbeti kaynatacak başka bir uğraş girmesin.
(bkz: halı saha maçı)

çünkü sonra, görüşen yabancılar haline geliniyor.

bazıları için ise, lise arkadaşlarının çoğunu 12 yaşından beri tanıdığı için* çok da yaşayamadığı duygudur*.

onun dışında, daha samimi olunanlarla yapılanlar için de
(bkz: 7 yıl sonra lise arkadaşlarıyla içiyor olmak)
12 sene geçince anlamı kalmayacak eylem.
-eskiden sadece biri diğerine yazmışsa iki kişide masanın en uzak iki ucunda oturur.hiç selamlaşılmaz. Göz ucuyla iki kere kesme hakkı vardır . Selamlaşmak zorunda kalınırsada hiç bişi yokmuş gibi kankaymış gibi davranılır.

-ikiside zamanında birbirine yazmışsa ne yaşanılırsa yaşansın artık daha mutluyum imajı vermek için kesinlikle muhabbet ederler ayrılan taraf diğerine sevgi dolu bakışlarla bakar ve acıyarak baktığını kesinlikle belli eder.

-iki kişi birbirine yazmış ve hala ayrılamamışlarsa özellikle o gün aşk böcükleri olduklarını belli etmek zorunda olduklarının farkındadırlar. daha öncesinde ne yaşanılırsa yaşansın, hele bide çiftlerden herhangi birine yazmış ve avcunu yalamış biri vardıysa ortamda o masayı sevgi seline cevirmekten hiç çekinmez, gocunmazlar.

-ne zamanında birine yazmıs nede hala birini bulabilmişse(abazan-ı meclis) tek tabanca gezmekten daha mesut oldukları havasını vermeye calışılsada kimsenin bunu yemeyeceğinin farkındalığında acı bir ifadeyle uslu uslu otururlar.

-zamanında en çok tekme yiyen ( sevdiğini saklamayan ) ve tip olarakta çok şey vaadetmeyenlerse uni hayatında tavan yapmıştırlar zira kalender meşreptirler ve ayrım yapmadan çıkmışlardır . Masada yanlarında oturan ve tekme yediği kızlara bunları anlatabilecek kişilere ince datayıyla kaç sevgilisi olduğunu ,aynı anda kaç kişiyi idare ettiğini , ne gibi sebeblerle ayrıldığını ve kimseyi ilgilendirmeyen ince detaylarını anlatırlar.

*eve dönülürken grup halinde çıkanlar dedikoduyu tava yaptırır
*tek başına dönenler o küçük ortamdan kendine yetecek bir sevda yeşertmiş olabilir
*kimi gerçekten mutlu olur gördüğüne
kimi yalancıktan,
*kimi seneye aramayın beni der,kimi her sene burda bugün bulusalım ütopyasını ortaya sürer.
*ve tabi msn adresleri paylaşılıp alay edilebilecek adreslerle toplu biçimde alay edilip yan masadakilerde illaki rahatsız edilir ileri gidilip sef garsonun masaya uğraması sağlanır.
öss ve ergenliğe rağmen, aslında en güzel yılların lisede geçtiğini hatırlatacak durumdur.
"abi sen çok değişmişin ya" gibi tepkilere sebep olacak durum.