bugün

akpliler ve pkk lıların daha fazla şehit konusunda anlaşması yapılan görüşmedir.
görüşmeler normaldir, her ülke bunu yapmıştır. ancak bu görüşmenin nasıl olması gerektiği biraz muammada kalıyor. şimdi sen zaten görüşme yapıyorsan, ben seni askeri olarak yenemedim, üstünlük sağlayamadım diyorsundur. ama bunu görüşmenin üslubuna yansıtmak yanlıştır. neden? çünkü sen türkiye cumhuriyetini temsil ediyorsun, o görüşmelerde terör örgütüne övgüler yağdırıp örgütçü ağzıyla, örgütçü terimleriyle konuşursan bu görüşme direk ihanete dönüşür ve ne derlerse kabul etmeye meyilli gibi görünürsün. bana göre görüşmelerde olması gereken, siyasi taviz verilmemesi. o adamlarla ateşkes yapmak istiyorsan gidip bükemediğin eli öper gibi konuşmayacaksın. sen de elindeki fırsatları değerlendireceksin. fırsatlara gelecek olursak, elebaşlarının devletin elinde olması (elinde mi sırtında mı bu da ayrı bir merak konusu). koy bazı kısıtlamaları bu adama, uygula biraz yaptırım. diğer fırsat, önleyici birlikler. bu ülkede hiç mi yetişmiyor önleyici insanlar? takip et, bilgi topla, her şeylerini engelle. topla istihbaratı, silahları aldıkları sırada bas orayı al silahları. para kaynaklarını bloke et. sağlam bir politika izlense, tamamen durdurulabilir terör.

bunca yazıyı boşa yazdım biliyorum, çünkü terörün bitmesini iktidar asla istemez.
iyi niyetli yaklaşalım...

hükümet, ''vatandaş buna hazır değil, onun için gizlemek lazım'' deyip, zamanında pkk ile görüştüğümüzü iddia eden şerefsizdir demiş olabilir...

olay ortaya çıkınca, partisini korumak adına akp hükümeti değil devlet görüşmüştür de demiş olabilir.

hiç kimsecikler ikna olmayınca, örnekler vererek bütün ülke istihbaratları teröristlerle görüşüyor da diye açıklamaya çalışmış da olabilir. haklıdır da.

yukardaki her şeyi sindirdiğinizi düşünün. hadi bunları kabul edilir düşünün...

kabul edilemeyen;

2 oslo görüşmesi için adamlara yalvarıyoruz. adamlar da, apoyu bırakın öyle görüşelim diye kapıyı gösteriyor. teröriste yalvarmak... bari bu biraz ağırınıza gitsin lan! basiretsizler!
şerefsiz sıfatı taşımayanların buluşmaya cagrılmayacagı toplantı!
pkk gibi iki it sürüsüyle konuşup anlaşmaya çalışanların onlardan farkı yoktur. bi avuç peaevenkten mi korktunuzda anlaşıyorsunuz benim devletim bu kadar caiz mi yazıklar olsun size dış güçlerden pkkdan korkunuzdan bi adım atamıyorsunuz eğer siz yapamıyorsanız bırakın biz ülkücüler yapalımda vatanı sevmeyi korumayı bizlerden öğrenin.allah türk ü korusun ve yüceltsin.
elinizin güçlü olduğu konularda karşı tarafı mecbur bırakıp yapılması gereken görüşmeler iken, oy uğruna yapılan ve elinizin güçsüz olduğu konularda sizi mecbur bırakan, halka şirin görünmesinizi sağlayan çözüm olacağını düşünmediğim görüşmelerdir.ne zaman sıkıntılı dönemlere girilse güzel şeyler olacak, önümüzde iyi şeyler var denilip haklı kandırmaya bir son verilmesi gerekir.
adamlara sadece biraz daha cesaret verme yoludur. Senin söyleyecegin su olmali oysa icerdeki deyyusa seni idam edeyim mi etmeyeyim mi hayatin bu pisligini temizlemene bagli. Emin ol o disardaki sürüyü harcar bu pezevenk pis cani icin onlar da bunun nasil yavsak okdugunu görür akillari baslarina gelir.