bugün

izmirdeki büyük sel faciası.
Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyon yapılıp pkk'nın anasının silkilmesi. Binden fazla it gebermişti. Bir de şimdiki halimize bak aq.
Mesut yılmazın konuşma aralarında (eee denen ve duraklanan yerlerde) reklam yayını.

Tansu çiller verdiği ayarlar: Haydi türkiyem ileri, haydi türkiyem ileri.
Türk ordusunun 35.000 askerle kuzey Irak'a girmesi.
3. Ya da 4. Sınıfta olmam nedeniyle, ahmet buhan adlı matematikçinin zorla aldırılmaya çalışılan kitapları. Kol gibi zordu soruları. Bu arada, saftig li galatasaray bu sene mi üçüncü olmuştu, kuzmanovski denen kasap, yine bu sene mi galatasaray da oynamıştı, aklımda deli sorular?
Kuntz un eskişehire 25 metreden yarm voleyle attığı gol.
doğdum.
Dünyaya gelişim.
Srebrenica katliamı,avrupa ortasında müslüman katlıamı ve avrupadan tık yok,ardından vurduk sırpları kafalarına kafalarına caktık füzeleri.
Ben. Doğum tarihimovski.
Ben daha vitaminovskiyken.
6 yaşında okula gitmeye heves eden bir çocuk, tüm hevesimi orada kullanmış olmalıyım ki bir daha sevemedim okulu. Sonuç itibarı ile okudum yıllarca hep okudum.
Ben daha vitaminimizin ozaman dedem ölmüş o sene.
ilkokula gidiyorsiki anasını...
Vitanminmişim diyenler var amk. Mahallede top koşturuyorduk işte nolsun..
hucreydim o zamanlar. bilgim yok.
Öndekine kama arkadakine mama deDim.

memeye de meme dedim.

2 yaşımdan beridir bu böyle gider.
Power rangers'tan herkese bir karakter seçiyor ve mahallenin en sevmediğimizine pembe rangers' ı veriyorduk.
mirkelam geliyor aklıma, ne dinlerdik, klibini izlerken golden köpekler gibi sırıtırdık.
bir de çiller, erbakan, yılmaz, baykal dörtlüsünün karikatürlerini çizerdim, ne kadar derinden etkilenmişsem demek.
erbakan'ın elindeki dosyada 'köhler' yazdığını hatırlıyorum bir de, sponsoru muydu neydi, bilemiyorum artık.
ilkokul 3. Sınıfa gidiyordum.

Lan ne güzel zamanlardı beş, şimdiki Veletler gibi kafası ekrana gömülmüş şekilde geçirmiyorduk günlerimizi.

Okul çıkışı akşam ezanına kadar maç yapardık okulun bahçesinde, sonra eve gider sapanlarımızı alır akşam 8 e kadar kuş avlardık bahçelerde.

O sıralar hangi meyveler yetişiyorsa her girdiğiniz bahçede ondan yerdik. Kuş vurursak ki anca birkaç tane serçe, ateş yakar o iki kuşu pişirir tadımlık yer mahalleye geri dönerdik.

Bir arkadaşın evin önüne oturur saat 10 a kadar elektrik lambasının altında yer oyunu oynardık.kim istersek o olurduk.
hey gidi günler hey dedirten başlık. tansu çiller, mesut yılmaz, murat karayalçın, hikmet çetin, deniz baykal; süper baba, bizimkiler vardı... aykut kocaman, oğuz çetin, engin ipekoğlu, bülent uygun ne kadroydu be... sonra seçim 1995: refah'ın anap ve dyp'nin eline verdiği seçim doğal olarak erbakan hoca. kardak krizi ile çelik operasyonu, o zaman başbakan tansu çiller'dir çıkıp "bizde bir çakıl taşı bile verilmez" demişti kardak'ı yunana kaptırmamıştık. şuan yıl 2015 maalesef süleyman şah verildi. aradan geçen 20 seneye bak nereden nereye gelmiş türkiye. ajax vardı o zamanlar avrupa'yı silkiyordu adeta şampiyonlar ligi finalinde milan'ı tuş etmişti ajax'ı unutmak tarihe ihanettir. daha neler vardı kim bilir hep mazi oldu...
o zamanlar tabi bez bağlarlardı göte. ah o boklu günler
(bkz: gazi olayları)
Yazlıkta ayağıma deniz kestanesi batmıştı. büyük kuzenlerim şimdi kestaneyi çizdirdin işte diye günlerce dalga geçmişlerdi; o zaman anlamamıştık tabi sonradan öğrenince beş yıl sonra çemkirdim ama etkili bir çemkirme olmadı tabi.
evimizin inşaat halindeki görüntüsü annemin babamın nasıl koşturduğu bir kaç şeker, pinokyo bisikletim ve bülent ecevit.