bugün

bjk inönü stadında oynanacak olan hazırlık maçı.
catania'nin saglam defansı önünde beşiktaş'ın muhtemelen zorlanıp uzaktan şutlarla şansını deniceği maç .
Beşiktaşın sezonu açtığı maçtır.
Catania gibi 2.sınıf bir italyan takımının ezilerek alt edilmesi gerekir ancak bunun gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğu aşikardır.
sezonun ilk hazırlık maçı için gayet ideal bir seçim yapmış beşiktaşımızı bu sezon izlemek için ilk fırsattır. kaçırılmaması gerekmektedir. hem de inönü'de ise!
açik tribünlerin 15,00 tl, kapalı tribünün ise 25,00 tl olduğu maç..
sıcaklar dolayısıyla saat 21:00'de başlayacak olan maç..
beşiktaşın tarihi fark atacağı maç.
d-smart'dan naklen verilecek olan maç.
mustafa denizli nin kadro yeterli açıklamasının yalan olması için 10 numara eksikliğini buram buram hissetmemizi istediğim maç. Hayır yusuf gider 15 çalım atar denizli gaza gelir bizim quaresma işi yatar o yüzden diyorum.
bursalı olup üstüne bir de fenerbahçe taraftarı olan heyecanlı gençlerin beşiktaş'ın rezil olmasını dilediği maç.

bak fenerli arkadaşım rezalet burada; http://www.youtube.com/watch?v=rcU4JxI6QN4

ha biz beşiktaşlılar olarak yenilmemizi istiyoruz ki, tüpçü adam gibi takviye etsin şu takımı o ayrı!
catania nın 1-0 öne geçtiği mücadele.
catania'nın yan toptan golü bulduğu maçtır. ama beşiktaş güzel oynuyor. özellikle yeni alınan ismail isimli çocuk.
beşiktaş tan yarası olup gocum gocum gocunan bazı insancıkların içlerini döktüğü başlık. ama unutmamalı ki ne demişti luce (bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)

aman herkes üstüne alınmasın, alınması gereken zaten eksiliyor sürekli.
beşiktaşımızın 2009-2010 sezonu öncesi ilk hazırlık maçıdır.

öncelikle kaza bela maçı izlemeyip sözlükten fikir edinmeyen çalışan bir kişi yanmış gözüküyor. öncelikle catania bir seria takımıdır. ikinci sınıf bir italyan takımı degildir. genç ve sağlam bir kadroları vardı. tabiki beşiktaş ile karşılaştırılacak bir gücü olmasa da ilk hazırlık maçı için sağlam bir takımdı diyebiliriz. en azından ismini ilk defa ögrendiğimiz(!) takımlardan birisi hiç değil. hiç mi iddaa oynamadın aq?

kızınca çok seksi olduğumu söylüyorlar ama göbek yaptım ben de pek inanmıyorum böyle mavralara. neyse tamam, fazla ısrar etmeyin başlıyorum yorumlara...

beşiktaşımızın yeni transferlerinin hırslı futbolu ile iyi işaretler verdiği bir maçtı. özellikle ismail köybaşı'nın hatasız futbolunu harika bindirmeleri ile süslemesi takdire değerdi. bu çocuk bu sene iyi işler yapacağa benziyor, aman o lanet kem gözlerinizi uzak tutun pis fenerliler... *
ankaraspor'dan yeni transfer erhan da fena değildi bugün. isabetli pasları ve iki mücadelelerdeki akıllı oyunu artı yanlarıydı. bindirme yaptığı pozisyonlarda erken geri dönebilir ve kondisyon açığını kapatırsa bu çocuk da gelecek vaadediyor.

yeni transfer ferrari golde adamını kaçırması da dahil olmak üzere pek vasatı aşamadı bugün. ama gökhan zan'ın saçma şişirmelerini yapmaması orta sahaya isabetli ve yerde sert pas vermesi hoşuma gitti. şimdilik kapalı kutu gibi. zira forma çok yakışmış. beşiktaş forması siyahi oyunculara bir ayrı gidiyor açıkcası...

şahan gökbakar'ın bir tiplemesinden esinlenerek taşşak geçilen yeni transferimiz fink 2 agustos'u bekliyor. demedi demeyin ! tam bir görev adamı. kafasını kaldıran, isabetsiz pas atmayan ve özellikle kanatlardan bindiren bekleri, ayağının dışı ile attığı temiz pasları ile besleyen bir oyuncu. iyi çalıştı bugün. henüz çok yeterli olmasa da hatasız oynadı diyebiliriz.

ernst yine bildiginiz ernst. henüz sakatlıktan tam çıkmadan oynatmış bugün denizli onu. fazla riskli toplara girmedi zaten fink o işi fazlasıyla üstlenmişti. ama yine de vasatın üzerindeydi.

beşiktaş forvetleri bugün yattı diyebiliriz. nobre, bobo ve holosko al birini vur ötekine dercesine isteksiz oynadılar bugün. zaten catania'nın kalabalık defansı arkasına pek girmediler. ismail'in orta girişimlerinin çoğu da sırf bu yüzden etkisiz kaldı diyebiliriz. ama bobo ve nobre'nin hafif sakatlıkla bu maça çıktığını da belirtmekte fayda var.

serdar özkan ve ugur inceman bugün vasatı aşamadılar yine. özellikle serdar özkan, geçen seneki kanser eden futboluna kaldığı yerden devam ediyor. bu adama şans verildikçe daha da çok sıçıyor. beşiktaş yönetiminden olsam yollarım bu adamı. cidden takıma zarar veriyor. bir tek olumlu işi olmaz mı adamın yahu?

kaleler taş gibi. rüştü yediği golde hatasızdı. altı pastan sekip uzak köseye giden bir kafa topunu çıkaran bir kaleci henüz bu coğrafyada oksijen yakmadı aslan! bu da böyle biline. beşiktaş kalecisi yalandan uçmaz, delikanlı gibi uçar; çıkartırsa çıkartır, çıkartamazsa siki sağ olsun!

gelelim beşiktaşımızın teknik kapasitesi yüksek ayaklarına. tabiki yusuf ve tello'dan bahsediyorum. adamların kumaşı zaten belli. oyuna girdiler, golü attılar. geçen sezonki tempolarını aratmayacaklar gibi gorunuyorlar. kamp donemini sakatlık gormeden geçirmeleri durumunda sezona taş gibi hazır olacaklarını düşünüyorum.

d smart ekranlarından gördüklerim bu kadar.

(bkz: söz sende ankara)