bugün

ingiltere'nin 3-0 kazanacağı maçtır.
21.45 / trt
Rooney in sahalara dönüş yapacağı maçtır. iki maçtır eksikliğini hissediyordu ingiltere. Beraberlik ingiltere ye yeteceği için ukrayna saldırmak zorunda. Ama kazanabileceklerini sanmıyorum. ilk yarıdan ingiltere golü bulur ve maçı kazanır.
ilk 20 dakikası ukrayna nın kontrolünde geçen maç. Adeta tek kaleye döndü. Yarmolenko ve konoplyanka ukrayna nın hücumlarını şekillendiriyor.
ukrayna'nın allah ne verdiyse yüklendiği maçtır. zira şu yarmolenko bize (beşiktaş) leblebi gibi gol atarken ingiltere maçında an itibari ile sıçmaktadır. ukrayna yerden oynarsa yavaş ingiltere defansını geçebilir. gönlümüz ukrayna ile...

not: an itibari ile yarmolenko'nun kaleci ile karşı karşıya kalıp yavaşlıktan dönüp vuramadığı pozisyonu unutan ömer üründül rooney'in vurduğu kafaya maçın en net pozisyonu dedi. he yavrum he, başka maçı izliyoruz ya amk.
Ukrayna çok etkili geldi yarmolenko nun şutunu hart tuttu.
joe hart'ın maçıdır kesinlikle.
domuzcuktan gol bekledigim mac.
40 dakika sona erdi değişen bir şey yok. Top ukrayna da , ingiltere pusuda. ilk yarı bitmek üzereyken ingiltere den bir ani atak golü bekliyorum. Dakika 42 bu arada.
"allah belanı versin yarmolenko!" dedirten maçtır. bi kere de düzgün bi şut çek, bitir amk. bitiricilik -5 olmuş adamda...
Beklediğim gol gelmedi. ilk yarı 0-0 sona erdi. ingiltere birkaç önemli pozisyon yakaladı ama oyun ukrayna nın kontrolünde geçti. ikinci yarı milner ın yerine wallcot girerse bence ingiltere için daha iyi olur. Çünkü ukrayna gol için geride daha fazla geniş alan bırakmak zorunda kalacak.
umarım ukrayna'nın debelenip debelenip sonucunda ingiltere'nin güleceği bir maç olmaz. ah be sheva sen olsan böylemi olurdu skor şimdi.
Az önce porto-beşiktaş maçında ersan ın çizgiden çıkardığı pozisyonun neredeyse aynısı ingiltere kalesinde yaşandı. Gol mü , değil mi tartışmaları bolca yapılır artık.
ukrayna'nın golünün sayılmadığı maçtır. o kadar kamera var ama oyuna faydası yok, rezilsin fifa, rezilsin uefa.
Ukraynanin golu verilmedi az once.
o çizgi hakemlerinin niye orda durduğunu anlamadım maçtır. gol olan pozisyonu göremedi adam.
çizgi hakeminin ukrayna nın golünü nasıl göremediğine anlam veremediğim maç. böyle durumlarda art niyet arıyor insan...
ukrayna'nın golünün bağıra bağıra güme gittiği karşılaşma. o kale arkasındaki hakem müsfettesi ne işe yarar arkadaş götünün dibindeki kalenin çizgisini geçip geçmediğini göremiyomusun o topun be kardeşim.

gerçi pozisyon başlangıcındada ofsayt vardı ukrayna'nın uzun topunda. ordada yan hakem sıçışlardaydı. bu pozisyondan 2-3 dk öncede ukrayna'nın kaçan yüzde yüz hava topunda yine ofsayt vardı kaleyi tutsa gol vericeklerdi oda ofsayttı. ordada aynı yan hakem sıçtı.

her şeye rağmen ukrayna elenirse yazık olacak bu pozisyondan sonra. bu arada sheva reis oyuna giriyor birazdan. hadi be reis çak şu ibne ingilizlere görsünler ebelerinin amını çay tabağında.

edit: dedic seninde belanı sikeyim adam gibi vuramadın o topa orda köşelere falan yoksa şimdi 2.yi bile atardı ukrayna bu futbolla.
maçın 60. dakikalarındaki pozisyon artık kale çizgisi teknolojisi devreye geçmelidir, dedirtmiştir, tekrarlar bakılırsa gol olmuş, gol değilse bile muallakta kaldı artık pozisyon. ukraynalı futbolcular için kalan dakikalar çok daha zor geçecek.
"ukrayna yenilince ben de yenik sayıldım." dedirten maçtır. atar yapıp maçı izlemeyi bırakıyorum lan.
ukrayna'nın verilmeyen golü;
görsel
ukraynanın hakkının yenildiği karşılaşma.

az evvel bariz bi gol verilmedi. topun gol olması için "yere" değmesi gerekmiyor. sadece çizgiyi geçmesi gerekiyor. ancak çizgiyi geçmesine rağmebn top ingilizlerce yere değmeden dışarıya çıkartıldı. ve "gol" olmadı.

bu konu, sonradan çok daha uzun bir şekilde tartışılır. hakemlerle ilgili çok değişik düşnceler ortaya atılır. atılmalıdır da. kaç hakemler, ve "golü" kaçırdılar. bu kadar da olmaz yani.
shevchenko'nun bariz şekilde sakat sakat oyuna girdiği karşılaşma. adama helal olsun.

bu ukrayna'nın kalecisi andriy pyatovda iyi kaleciymiş beğendim.
Dakika 75. Tempo iyice arttı. Klasik tabiriyle adeta tenis maçı gibi oldu. Bir o kalede , bir bu kaledeler. Her an bir gol daha gelebilir.
taş gibi mücadeleye sahne olan maç. ukrayna'nın emeklerine yazık olacak gibi.