malpraktis davası açın doktor ceza alsın, hastaneye de cismani zarardan maddi manevi tazminat davası açın süründürün.
rezalet değil görünen o ki cinayet. allah rahmet eylesin.
öncelikle başınız sağ olsun, allah rahmet eylesin.

önce suç duyurusunda bulunun, doktorun mesleki sorumluluk sigortası varsa sigortaya durumu bildirin ve tazminat talebinde bulunun. ve mutlaka bir avukattan destek alın. durumunuz yoksa istanbul barosundan adli yardım talebinde bulunun, size bir avukat tayin edeceklerdir.

ufak tefek yardımcı olunabilecek bir şeyler varsa ben buradayım.
Doktor da insan hata yapabilir. Robot olsa o bile hata yapar ihmal varsa o sorun sadece. Açın dava tabi açın açın. Cerrahlıklar boş kalıyor bu davalar yüzünden en düşük puanda bile kimse yazmaz oldu. Giderek daha kötü doktorlar yapsın ameliyatları açın dava sakın durmayın.

Edit: yuz tane başarılı ameliyat yaparsn birinde yanlslkla arteri kesersin hasta ölür. En başarılı cerrahın da yeni mezunun da başına gelir. Büyük cerrahi yapan her doktorun başına gelmiştir. Abd de yapılan araştrmaya göre abdde her yıl onbinlerce hasta malpraktis yüzünden ölüyor. Beğenmeyen robotlar ameliyatlara girene kadar ameliyat olmasın. ihmal varsa o sorundur.
doktor da hata yapar deyip savunan muhtemel bir doktor olmuş. ulan can almış can! kabul hatadır. cana mal olmuştur. cezasını çekecektir! net! beceremiyorsan siktir git derler adama!

https://barandogan.av.tr/...lume-neden-olma-sucu.html
adam öldürmüş ama sorun yok canda kurtarıyor.
tamam, çalıyor ama yol yaptı.
ikiside aynı kafa.
adamın içinde kamera unutuyorlar hacı. adamın içinde kamera unutuyorlar. ameliyatta hani.

içip içip ameliyata mı girmiş bu doktor amk.

tam anlamıyla cinayettir.
üstünde durulması gereken olaydır. sonuçları giden canı geri getirmeyecektir ancak gelecekte olacak bu gibi durumların önüne geçebilir. geçmelidir.

benim anlamadığım bişey var abi. lütfen aramızda doktor varsa izah etsin.

şimdi bu ameliyat bildiğim kadarıyla bir ekip işi. hadi doktor bunu unuttu diyelim bu ekipteki diğer doktorlar hemşireler ne yapıyordu?
yada ne bileyim ameliyata giren alet sayısı belli. işlem bitince hiç mi saymıyorlar eksik var mı diye?
ben rahmetli babamın oto tamirhanesinde çalışırken bile arabayı tamir eder, kullanılan takımları toplarken bakardım eksik var mı diye... araba tamir ederken diyorum bak. araba!

aklım almıyor gerçekten. ciddi olarak varsa bilen anlatsın bana...
(bkz: #35449566) anlamadım ben bunu. nasıl yani ? kimsenin mesleğine laf atmak gibi bir derdim yok ama hekimler değil mi "biz hayat kurtarıyoruz kardeş" diye böbürlenen ? elbette böbürlenmek hakkıdır, tek kelime laf etmem. hiçbir zaman da aklımdan olumsuz bir şey geçmedi hekimlerle ilgili. ama bu entry tamamen fanatiklik, tamamen çamur atma. aynı şekilde karşılık vermek istiyorum, madem böyle düşünüyorsun böbürlenmeyeceksin o zaman hayat kurtarıyoruz diye. ortada bir adam vardı, artık yok. anlayabildin mi ? elbette ki mağdurlar dava açacak, ihmal yoksa dava reddedilecek. ama dava açmayın demek nasıl bir basiretsizliktir ? ki referans alınan olaya hiç değinmedim bile. kamera unutmuş adam, nasıl olacak şimdi o iş ? bir avukat 1 kez temyiz süresini kaçırsın, görevi kötüye kullanma suçuyla yargılanıyor, meslekten ihraçla karşı karşıya gelebiliyor. peki hekim ? hekimlere karşı dava açılmasın. olur canım, yaz sen bunu listeye.

not: birilerinin çocukluk arkadaşı, birilerinin çocuğu, birilerinin kardeşi ölmüş. burada kavga etmenin alemi yok. her meslek belli başlı sorumluluğu bünyesinde barındırır. uzamasın mevzu. mağdurların yaralarını sarmak niyetinde olalım.

edit: imla.
rezalet gibi rezalettir.

resmen göz göre göre 23 yaşında bir delikanlının canına kıymışlar!

o doktor bir an önce bulunmalı ve en ağır şekilde ceza yemeli.

öyle ağır bir ceza yemeli ki bu tür şerefsizliği düşünen tüm meslektaşlarına örnek teşkil etmeli!!!
Devletlerin görevi vatandaşının sağlık ihtiyacını karşılamaktır. Özel hastane mafyası bu hızla ilerlemeye devam ederse nitelikli sağlık hizmetini alan birey sayısı günden güne azalacak ve '20 dklık iş'lerle daha nice canlar yitecek.
Rezalet gibi rezalettir. Başınız sağolsun hocam doktorun da adını soyadını da yazsaydınız keşke. Bilseydik bu iş bilmezi.

Trafikte bir anlık bakın sadece bir saniyelik dalgınlıkla kaza yapıp insan öldürüp "katil" damgası yiyip hapse düşebiliyorsunuz. Doktor dediğin kim ki yargılanmayacak.

Adamı utanmadan savunuyorlar bir de. Olum siz hipokrat yemini öncesi insanlık yemini edin. yanlışlıkla damar kesmeyi geçtim adam kamera unutmuş. Kamera. Alooo insanın içinde malzeme unutan doktorun ki kaza falan değildir. Savunulacak yanı yok adam hala gelmiş kazadır doktor hata yapar diyor. adamın iş bilmezliği malzem unutması ve bunun üstüne yaptığı hatadan bir insan öldü. daha kötüsü onun yakınlarına yalan söylüyorsun. daha amerika da ki davalardan bahsediyor. işte amerika da ki gibi hata yapan doktoru yargı sikmediği için doktorlar böyle hastanın içinde malzeme bırakıyor hata yaptım öldü diyor. Bir d onu meslektaşları savunuyor çünkü yargı dokunmuyor abd gibi. Asıl o kamerayı bunu yapan doktorun ve savunanın götüne sokup orada unutacaksın.