bugün

kimse zaferini kutsamak için bu maçta bir gariplik olduğu gerçeğini yok saymamalıdır.
kemal unakıtan'ın maçı izlemeye gelmesi bile, boluspor aleyhine haksız rekabet yaratmıştır ki, sonuç itibarı ile 2. dakikada ağır bir kararla önce 10 kişi ardından da 9 kişi bırakılan boluspor süperlig'den edilmiştir. nihayetinde tam da türk futboluna yakışmıştır böyle bir sonuç. * *

hobbit: müdahale sonucu eskişehirsporlu futbolcunun ayağı kırılmış bunu bilmiyordum. bu konuda haksızlık etmişim.
malesef izlemeden insanların yorum yaptiği maçtir. evet unakıtan seçim propagandası olarak kullanmıştır eses'i hatırı sayılır maddi destekte bulunmuştur. ama dikkat edilmeyen durum 2.dakikada kirmizi kart gören bolulu erhan'in sezginin ayağini kirmasidir. bolu maça sert başlamasa belki de süper lige onlar çıkardı. unakıtan ve ya selçuk dereli kirmizi siyah formayla çıkıp gol atmamışlardır. maç gayet açık ve temizdir.
çekemeyenler de sabahtan akşama kadar unakıtandan dereliden bahseder fakat süper ligte eskişehirspor vardir ve sonuna kadar hak etmiştir.
hakem kararıyla eskişehirspor'un lehine sonuçlanmış karşılaşmaymış diyorlar. ben izleyenlerin yalancısıyım.
istanbul trafiğinin ağzına emiş maçtır. bebekten taksime tam bir buçuk saat süren bir yolculukla gelinebilmesine yol açmış, stad trafiğinden kaçmak için akaretlerden yukarı çıkıldığı halde hiç bir işe yaramamıştır. bendeniz futboldan hiç anlamam, hiç de hazzetmem ama gecenin 12'sinde oh rahat rahat gideriz dediğimiz yolu bir buçuk saatte alınca delirmeme sebep olmuş maçtır.
eskişehirspor'un kazanmasına şaşırdığım, hakemin selçuk dereli olduğunu görünce şaşırmaktan vazgeçtiğim karşılaşma. türk futbolunda malesef futbol oynayan iyiler değil masa başındaki kötüler kazanıyor.
umulanın olmadığı maçtır.
boluspor'un 10 kişi kalmasına rağmen yüreği ile oynayıp direkten dönen topunun hemen akabinde yediği golle yıkıldığı karşılaşmadır. ikinci golu zaten es geç. boluspor taraftarı gibi centilmen bir taraftar topluluğunu bile çileden çıkarabilen selçuk dereli'ye diyecek söz yok. bu sene olmadı seneye inşallah.
(bkz: küçük şehrin büyük öyküsü)
tamamen notr bir bicimde, sadece futbol izlemek icin stada gitmis biri olarak diyorum ki, boluspor daha ustun bir futbol ortaya koydu. aslinda o kadar da tarafsiz degildim, sabah kalktim, giseye gittim ve eskisehir tarafi biletlerinin tukendigini ogrendim. mecburen bolu tarafindan aldik ama o yeni acigin kapaliya yakin alt kosesinde toplanip toplanip es es tarafina gecen taraftarlar arasinda bu uuser bozuntusu da vardi. amac tribun gormekti tabi, maksat envanter genislesin. neyse haci, bu selcuk dereli essegini isinirkan gordum ve icimde oynanacak futbol acisindan umut kalmadi. nitekim bize stresli maclarda gerilimi dusurememe beceriksizligini tekrar kanitladi.

macin en ilginc noktasi, hatta mubalagaya kacmaktan imtina etmeksizin soyle bir tanimlama yapmak istiyorum, dunya futbol tarihine gececek kadar ilginc bir olay su idi: eskisehirsporlu ersin, macin seksen bilmem kacinci dakikasinda kirmizi kartla oyun disi kaldi. simdi bunun kafayi onune egip, boyle mimiklerle, jestlerle 'hocam ben ne yaptim habura koyim' olarak tercume edebilecegimiz bir takim hareketlerde bulunmasi gerekirdi.

eleman soyunma odasi yolunda kapalinin onunden gecerken, once elini kulaklarina goturdu, tribunu cildirtti, oleyini cektirdi ve gitti. kirmizi kart gorup de bu hareketi yapan ilk fitbolcu olarak kayit altina alinmasini istiyorum ben bu yaratigin.
eskişehirspor' un alnının teriyle süper lige döndüğünü ilan ettiği maç. hiçbir şampiyon ve hiçbir başarı lekelenmemelidir. bundan sonra yapılması gereken centilmence eskişehirspor' a hayırlı olsun dileklerini sunmak, mücadelesinden dolayı boluspor' u alkışlamaktır.
artık sporla politikayı karıştırmadan şampiyonları alkışlamasını öğrenmeliyiz.
eskişehirspor un yine haketmeden kazandığı karşılaşmadır. selçuk dereliye en derin sevgilerini göndersinler.
sonunda tarihi es es tribünlerini tekrardan * süper ligimize kazandıran maç. darısı tüm belediye spor'ların düşmasi ve adana ve sakaryaspor gibi takımların süper lige katılmasına.
çatır çatır mücadeleye sahne olan maç. maç başlar başlamaz selçuk dereli kartlarını kontrol ederken bir de baktık ki bizim kasap erhan allah ne verdiyse daldı adama e hakettiği kırmızı kartı da aldı.

boluspor ilk yarıyı atak oynadı ama golü bulamadı. ikinci yarının başında bir top direkten döndü aynı atagın devamı gitti boluspor kalesine gol oldu. işte gol oldu eskişehirsporlu kardeşlerin gözleri toprağa bakmaya başladı. her topta kendilerini yere atıp iyice gerdiler maçı. maçın toplamında 3 topun direkten dönerse, 88 dakika 10 kişi oynarsan zor be süperlig boluspor'um. zaten buralara kadar bile gelerek büyük iş başardın. hem ara transferde iki as oyuncunu sattın yerine adam almadın, hem kaptanın kadro dışı kaldı.

hülasa eskişehirspor süper lig'e çıktı tebrik ederim kendilerini ama süperlig'de böyle yatırmazlar adamı söyleyeyim.
göztepemizin son zamanlardaki olaylara rağmen hala kardeş olan kulübü eskişehirin kazandığı maç. yalnız unakıtan'ın adının geçmesi üzüyor sadece, es es kendi ayaklarının üstünde de çıkabilirdi "babalar gibi satarım" diyen adamla değil. bolu da süper oynadı üzüldüm adamlara.
tipik bir selcuk dereli maçı.
hakemliğini selçuk dereli'nin yaptığı bol kartlı maç. eskişehirspor boluspor'un kalesini iki kez havlandırarak süperlige yükselmiştir.
goller: doğa kaya('27), coşkun birdal('88)
kartlar:
boluspor: erhan yılmaz(kırmızı), aytek aşıkoğlu-ömer ateş(iki sarı dolayısıyla kırmızı)
eskişehirspor:engin öztonga-doğa kaya-mustafa ulaş ortakaya(sarı)
bol kornalı bir gece bizleri beklemektedir.

albız alsın...
boluspor'un 9 kişi kaldıgı ve dakikaların 88'i gösterdigi maçtır. haydi hayırlısı.
boluspor'un direkleri dövdüğü maçtır. yamulmuyorsam 3 topları direkten döndü.
doğa' nın golüyle eskişehirspor' un 1-0 öne geçtiği maç.
Eskişehir'in kazanıp Süper Lig'e yeni bir hava getirmesini isterken bir web sitesinden Boluspor ile ilgili haber okuyup Türk futbolunun yeni heyecana değil, böyle centilmen bir taraftar topluluğuna ihtiyacı var düşüncesi ile Boluspor'un kazanmasını umut ettiğim maçtır.
ilk yarı 0 - 0 eşitlikle geçilmiştir.
boluspor'un 10 kişi kalmasına rağmen baskılı oynadığı maçtır. haydi yarenler..
boluspor henüz 2.dakikada erhan'ın gördüğü kırmızı kartla 10 kişi kalmıştır.

edit: hemen akabinde bir boluspor atağı direkte patlamıştır. eskişehirspor 11. dakikada serdarı çıkararak erken bir oyuncu değişikliği yaptı.
trabzonspor gibi senelerce üç büyüklere kök söktürmüş bir takım varken,daha şampiyon bile olmadan kendilerine ''anadolu efsanesi'' gibi komik nicknameler takan eskişehirspor'un yenilmesini istedigim maç..

tamam arkadaşım güzel anadolumun güzide klüplerinden biri olabilirsin de biraz da çapımızı bilmeliyiz demi?..cık cık cık!
takoz recep, rahim, rıdvan dilmen diye uzayan bir listeye sahip türkiye'nin en çok yıldız futbolcu yetiştiren anadolu kulüplerinden biri olan bolspor'un kazanmasını istediğimiz maçtır.