bugün

merhaba, MNG Kargo Emek, Ankara Şubesi ile yaşadığım ve henüz çözüme ulaşmamış bir rezaleti paylaşmak istiyorum.
Trendyol'dan sipariş verirken çalışıyor olmamdan dolayı Mng Kargo Emek Şubesini Gel-Al Noktası olarak belirledim. 3 gün içerisinde teslim alınması gerektiğini biliyordum fakat işlerimi bir türlü ayarlayamadığımdan gidip alamadım, 3.günde kargo çalışanı tarafından arandım, "bugün içerisinde gelmezseniz kargonuz iade edilecek, çok acil gelmelisiniz." gibi bir söylemle kargomu almam gerektiğini söyledi. ben de işlerimi ayarlayamadığımı, iade edebileceklerini söyledim. sonrasında zaten depremi yaşadık ve benim aklımdan tamamen çıktı. dün bu olayı hatırlayıp iadesi yapılmış mı diye baktığımda kargomun teslim alındığını gördüm. S... E... şeklinde birisi tarafından teslim alınmış. Kargo şubesini aradım, oradaki çalışan başka birisinin ilgilendiğini ve 10 dakika sonra o kişinin gelmiş olacağını tekrar aramam gerektiğini söyledi. tekrar aradığımda daha önce beni aramış olan personelle konuştum. kendisi kargomu bulamadığını ve böyle bir olayı da hatırlayamadığını söyledi. ismini sorduğumda önce duymamış gibi yaparak benim ismimi tekrar etti, sonra tekrar sorduğumda isminin Seda olduğunu söyledi. kargomu kendisinin teslim alıp almadığını sordum "ben size dönüş yapacağım kontrol edip" dedi. dünden beri kendisinden dönüş bekliyorum. bu sürede müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim, whatsapp üzerinden. onlar da bir şey yapamayacaklarını, şubeyle iletişime geçmem gerektiğini söylediler.
Özetle, iadesini talep ettiğim kargom iznim ve haberim olmadan MNG-Emek şubesindeki bir çalışan tarafından teslim alınmış ve şu an kargom kayıp durumda. nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemediğimden sizlerle paylaşmak istedim.

edit: akşam saatlerinde bir beyefendi tarafından arandım, çalışanlarının hata yaptığını, satın almış olduğum ürünün bedelini ödeyeceklerini söyledi. whatsapp üzerinden iban paylaşmamı istedi. sorunlara alakalı ilerleyeşi benimle paylaşacağını da ekledi. sorun çözüldü. herkese teşekkürler.
REZALET GiBi REZALET. PUanım 10/10.
burada paylaşman iyi oldu. şimdi tüm türkiye çalkalanacak bu haberle ve mng kargo borsada dibe çakılacak. hak ettiler bunu...

rezalet puanım 7/7...
kargon iç edilmiş geçmiş olsun. kvkk gereği doğrudan teslim alan bilgisi de vermezler. tüketici hakem heyeti falan kovala dur şimdi.