bugün

henüz küçük denilebilecek bir insanın kendini ''ay ben çok hırpalandım, yoruldum, hayatı anladım'' demesine iten şey. aslında girdiğini sandığı depresyon, belki de ona asla ulaşamayacak kadar uzakken, o ölecek.
edit: (bkz: 38 kötüleyen kimsiniz la).
bunların aşka inanmayan versiyonları da vardır ki onlar hiç çekilmezler. odunla dövülesi insanlar...
(bkz: 17 yaşında öss ye girmek)
(bkz: annesinin kuzusu büyümüş de depresyona da girermiş)
ergenlik kaynaklı bir durumdur.
bunların tribe yatanları ya da otu boku gözünde büyüttüğü için depresyona girdiğini sananları olduğu gibi gerçekten bu hastalığa yakalanmış olanı da olabilir. normaldir de herkezin sosyal çevresi ve yaşam standartları bir olmuyo malesef. bu gün 40 yaşında dötüne çük değmemişin biri "depresyon da neymiş artistlik bunlar hep" diyebilir. aynı şekilde 17 yaşında bir genç o herifin hayatında karşılaşmadığı zorluklarla da karşılaşa bilir. muhakkak ki bu da ruh sağlığına etki edecektir. (ulan bana ne oluyosa) * * *
22 yaşında depresyonun size girmesine neden olacak olaydır. neyin depresyonu lan o yaşta? iyileşmeyen sivilcelerin mi?
(bkz: dedirten başlık)
aslında, sonunda fiil bulunan bu mevzunun çıkış noktası, hayatı henüz 18 yaşında olup da anladığını sanan kimi 'dallama'ların varlığıdır. ''ay ben de depresyondan yeni çıktım, çok kötüyüm ve aynı zamanda 17 yaşındayım'' denilirse elimin tersiyle kuvvetlice vururum adama.
izleyici kitlesi ilk ve ortaöğretim öğrencileri olan dizileri izleyip, oradaki karakterlere özenen çocuklarda görülebilen olay. bu yaşlar biraz aşıldıktan sonra ise hayatın o dizilerde göründüğü gibi olmadığını öğrenince gerçek depresyon başlar.
17. yaş gününde çok güvendiği erkek arkadaşı tarafından hapla uyutulup tecavüz edilen bir kızın haklı olduğu durumdur. sözde onu garantiye almıştır a.o.ç.(küfür yasak olmasın istiyorum en azından böyle durumlarda) alın size veya sözde depresyona girenlere gerçek hayattan bir depresyon malzemesi. bu kız herşeye rağmen yaşamaya çalışıyor ve hiçbir psikolog ve psikiyatrist tedavisini üstlenmek istemiyor.
en önemli nedeni için:
(bkz: öss)
pisikoloklar * ve pisikiyatrisler * depresyondaki kimsenin depresyonda olduğunun farkında olamayacağını söylerler iken; çoğunluğun ağzına doladığı cümleciktir. depresyondaki bir kimse bir kere en az 1hafta boyunca hiç yemek yemez, asla gülmez tebessüm bile etmez, odasından çıkmaz, konuşmaz zaten ayağa kalkacak hali de yoktur. biz türk halkı olarak her işte gösterdiğimiz başarıyı burda da sergileyerek 2saatte gireriz depresyona o ayrı.
ya nereye girem, mahmut'a mi girem? diyecektir bu yastaki genc. gunde iki kere girmesi normaldir. zamanla taslar yerine oturur. klinik vakalarin belirti ve tedavileri farklidir.
ülke şartlarında kaçınılmaz bir durumdur. sosyal yozlaşma, kısır sınav sistemleri, maddi sorunlar vb. gibi birçok sorunlarla karsı karsıya kalan körpecik gencin kaderidir.
çoğu vaka da görülmüştür ki; tedavi edilmesi gereken durumlardan genç ve ailesinin haberi dahi olmamış ve bu depresyon kalıcı hasarlara yol açmıstır. toplum, cehalet ve maddi imkansızlıkları yenemediği sürece fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı bir gençlik düşünülemez.
*
öss stresinin artık geçmiş yıllara göre tavan yapması, herkesin işin biraz daha bilincinde olmasıyla karışan durumlardan ötürü gayet doğal durumdur. bunun 13 yaşındayken giren modeli de vardır.
(bkz: yaş 17)
(bkz: genç anathema fanı)
ahan da ben de bunu diyordum;

(bkz: yas 17 bucuk yolun ceyregi).
(bkz: yıllardır depresyondayım abi)
ÖSS'nin büyük etkisinin yatsınamaz olduğu bir sonuç.
%99 fasülyedendir.
(bkz: geçer)
depresyona yaş sınırlaması getirilmesini gerektiren eylemdir. * çocukcağızın anne ve babası da sözlükte bu başlık altına yazanların birçoğu gibi ise eğer çocuğun depresyona girmesi kadar doğal birşey yoktur. yani 'sus bakıyım 17 yaşındaki çocuğun depresyonu mu olurmuş' diye yaklaşırsa konuya çocuk en kısa zamanda uyuşturuca bağımlısı dahi olabilir.
çocuklukta yaşananlar , girilen depresyonlar önemsenmediğinden geleceğe hastalıklı bireyler hediye edilmiştir.
sanki bütün çocuklar mutludur , sanki hiçbir çocuk dayak yememektedir, sanki hiçbir çocuğun maddi sıkıntısı yoktur , sanki çocuklar tacize uğramıyordur , sanki bütün çocukları sağlıklı anne ve babalar yetiştiriyordur.bu sebeble 17 yaşında depresyona girmek yasaklanmıştır , girenler şiddetle ayıplanacaktır.
bayansa regli epeyce gecikmiş ve sanımca kendisi bu arada çok az bisiklete binmiştir.
erkekse ailesi tarafından fazla iyi terbiye edildiğinden her nasılsa ilk birasını ilk kız arkadaşıyla birlikte içtiğinde birden her şeyin aslında çok farklı olabileceğini görmüş ve olaylar gelişmeye başlamıştır. şans hepimizin dostu olsun...
ehh 17 yaşına kadar hiç kız-erkek arkadaşı olmadıysa olabilir.*
15 yasinda hayati cozdugunu sanan kizın sergileyeBileceği Bir davranıştır. ya o değil de sözlük, Bünyendeki çoğu kişi de doğuştan depresyonistmiş Be.