pendik kadıköy otobüsü, ömür törpüsüdür ama candır, hala gördüğümde gözlerim yaşarır.
çift katlı, toplam süresi 210 dakika olan, insanın ömründen ömür çalan, akbilinden 2 lira alan otobüs, iett'nin göz bebeği. dolmuşların kadıköy pendik 8 tl olduğu düşünülürse gayet de uygundur. lakin 222'nin yerini tutamaz.
1.70 boyundaki adamın kafasının tavana değdiği otobüstür. sorsan 2 katlı. bir de 2 lira basar efenim.
Kaynarcadan binildiginde yanıma yolluk aldigim otobustur. 2 saatten fazla surede kadikoye gider.
Yolumu uzatmak pahasına biniyorum bu aq otobüsüne. Mazoşist miyim neyim...
sahil yolundan giden kadıköy-pendik otobüs hattı. sefer sayısı fazladır. ancak pahalıdır.
anadolu yakası içi çalışan iki çift katlı hattan sadece biridir. öbürü için (bkz: 18d)
okulların açıldığı gün toplu taşıma ücretsiz olduğu için bedavaya binmiştim.
üst katında seyahat etmesi keyifli olan otobüs.
şuan üst kat en ön koltukta seyahat ettiğim otobüs.
maçtan dolayı kadıköy'ün içi kapalı, otobüsler kızıltoprak'tan dönecekmiş.
kadıköyde her maç olduğunda zulüme dönüşen hat.
bostancı'dan kadıköy'e giderken kullanmıştım deprem zamanında.
bağdat caddesi'nin tek yön olmasından dolayı kadıköy'e giderken bağdat caddesinden, dönerken ise sahil yolundan giderek giderken ve dönerken farklı his ve keyif veren iett otobüs hattı.
tek bilet çektiğini öğrendiğim otobüs hattı. ben çift bilet zannediyordum galiba. bence çok güzel. özellikle de kadıköy'den maltepe tarafına giderken çok güzel. yol çok akıcı oluyor.
otobüs hattı.
kadıköy ve bağdat caddesi tarafına gittiğim zaman severek kullandığım iett otobüs hattı.
pendik kaynarca'ya kadar gitmesine rağmen bağdat caddesi ile özdeşleşmiş olduğu için pendik'ten bindiğimde bana farklı gelen iett otobüs hattı.
kadıköy'e gitmenin en keyifli yolu.
maltepe'ye giderken kullandığımda çok güzeldi üstelik otobüs duraklarda durduğunu bile hissettirmiyordu. yol açıktı.
dün maltepe konserine giderken ve oradan dönerken bindiğim iett otobüsü. bağdat caddesinde gece diye çok trafik yoktu ama kadıköy'den binerken daha iyi gidiyor. hem kadıköy'den binince söğütlüçeşme'ye de girmiyor galiba. akşam saati olmasına rağmen konsere yetiştim.
şehir içinde bir yere gitmekten daha çok turistik seyahate çıkmış hissi veren iett otobüs hattı.
ebru gündeş'in fırtınalar şarkısının klibinin geçtiği mekanlardan (caddebostan, kalamış, bağdat caddesi) geçen iett otobüs hattı.
artık tek katlı belediye otobüslerinin de çalıştığı otobüs hattı.
maltepe sahiline en kolay gitmeyi sağlayan bir ulaşım hattı.