bugün

izmir metro inşaatında meydana gelen patlamadır.

inşaat halinde ki metro da saat 17:00 sıralarında meydana gelen patlama nedeniyle çökme meydana gelmiş.2 işçi hayatını kaybetmiş diğer 2 işçi ise yaralanmış.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/15337853.asp?gid=373

edit:işçilerimize allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.
dalga geçilmeyecek bir iştir.
başımız sağolsun. o işçiler bizim için sabah akşam hiç durmadan çalışmaktadırlar, ama bakıyorum da bu kadar önemli bir konuda bile dalga geçebilen arkadaşlarımız var yazık. mekanınız cennet olsun.
Türlü türlü dalaverelerle, yolsuzluklarla yıllar yılı süren, birkaç kez iptal edilen metro inşaatinde meydana gelen patlamadır.
aliağa'ya uzanan metro ise şayet, yöre halkının daha çok bekleyeceği anlamını taşımaktadır. zira aliağalı vatandaşlar senelerdir metro gelecek diye umutla bekliyorlar. ölenlerin ailelerine baş sağlığı diler, yaralı işçilerimizin en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını gönülden isterim.
üç yol - üç kuyular hattında (inönü caddesi) meydana gelmiştir..

7 yıldır bitirilemeyen inşaatın o güzergahını, 1 hafta önce trafiğe kapatmışlardı. böyle olacağı çok belliydi, geçen sene yine göcük meydana gelmiş ancak kimsenin haberi olmamıştı.

biz 'neden bu kadar beceriksizsiniz' dediğimizde ekşi yağmuruna tuttular. çok işbilir izmir büyükşehir belediyesini kutlarız(!), bir 7 yıl daha inşaatta başarılarının devamını dileriz.

(bkz: 20 yılda metro bitiremeyen belediye)
merhum işçilerimize allahtan rahmet, ailesine başsağlığı dilediğim olay.
hakkında sadece 10 tane entry girilmiş şu ana kadar.(başka başlık var mı bilmiyorum aradım bulamadım) yani şu olay bir istanbul metrosunda olsa şu saate kadar kaç sayfa entry dolardı şurası.

hükümete denmedik laf bırakılmazdı. şimdi bakıyorum bütün sözlük kafasını kuma gömmüş.

zaten sol kesimin en çok busundan iğreniyorum.

ya bütün olaylarda konuşun ya da hepsinde susun. iki yüzlülük böyle bir şey demekki. *
eğer söylentiler doğruysa, defalarca uyarılmasına rağmen hava tankını değiştirmeyen izmir belediyesi'nin sebep olduğu patlamadır. Bakalım olayın aslı ayyuka çıkacak mı, yoksa chp belediyesi diye basınımız örtbas mı edecek.

işçilerimize Allah rahmet eylesin.

Ama insan sinirlenmiyor değil. belden aşağı muhabbeti olsa sayfalar dolusu entry girilir ama böyle bir vahim olaya gerçektende 10 tane zor bulunuyor.
merhumlara allah rahmet eylesin. aziz kocaoğlu denen beceriksizin de payı vardır.
başa gelicek çok kötü olaylardan biridir.
olayda canını kaybeden işçilere allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim.

olayın aslı bilinmeden direk siyasete çekilmesi durumlarını yaşatan bir olaydır.
istanbul ya da ankara'da belediyeye ait en ufak bir sorun olduğunda ortalığı velveleye veren sözlük camiasının çok sessiz kaldığı ihmalkarlığın sonucu gelen kaza. yandaş ve candaş medya da bunu muhtemelen yalandan geçiştirecektir.

(bkz: izmir büyükşehir belediyesi çalışıyor)
haberlerde iş kazası olarak gösterilen 'talihsiz' olaydır.
ulan hala neden bitmedi bu metro derken patlama ile artık nefret ettiğim projedir.
alın lan metro götünüze girsin yeter artık.
bedevi şansı olan, projedir.

müteahhiti ( birazda bilinçli ) batıp kaçmıştır, belediye başkanı hep yanlış tercih yapmıştır. hatay caddesinin hali 5 yıldır haraptir. izmir halkının metrosuna kavuşamaması için zaten her şey yapılınca bedevi şansı gelmiş ve patlama olmuştur. doğaldır. ne de olsa eni topu 4,5 km metroyu bitiremeyen ve bitirtmeyen zihniyet sonucunu benim zavalı insanım çeker.. yazıktır, günahtır.