bugün

seçenekler içinde biri vardır ki beni benden almıştır.

karadeniz akdeniz denizyolu tüneli projesi...
pardon procesi.

zira ancak bir liseli düşünebilir böyle gereksiz birşeyi.

(bkz: liseli başbakan)
daha açıklanmadan laikçilerimizin moralini bayağı bir bozmuştur. bozuldunuz mu lan?
aile imamı geliyormuş, öyle diyolağ. sayısında inanılmaz artış gözlenen imam hatip okullarından çıkan mezunları hileyle hurdayla dahi yerleştire yerleştire bitiremeyen tayyeap bu fikri düşünmüş ve hayata geçirmeyi düşünüyormuş. ben çok sevindim buna.
(bkz: mekke medine hızlı tren ihalesi)
az önce mehmet barlas'tan içeriğini öğrendiğim açıklama.

rte, abdullah gül ile birlikte kaybedenler kulübü adlı radyo programını sunacakmış...

işte çılgın proje budur...
benim de aklımı kurcalayan projedir. hem de çılgın. allah allah. şöyle bir tahminim var; rte izmir vilayetine özerklik verecek, sonra da türkiye'deki bütün laikçileri oraya tıkayacak. onlar kendi dünyalarında mutlu, biz kendi dünyamızda... ne güzel olurdu aslında olsa böyle bir şey?
ilk türk yapımı uzay gemisi olan ümmetim-1'in yapımına başlanacağı açıklanacak procedir.

uzay gemisine ilk kaynağı abdullah gül ile rte birlikte puntolayacaklarmış...
üzerinde yoğunlaştığım proje. bugünümü (yani açıklanana kadar) bu projeye ayıracağım. tahminler yürüteceğim.
aman allah'ım! çılgın proje deniyor! dünyada eşi-benzeri yok deniyor!
ne olabilir ki?

şeriat geliyor olmasın lan?
(bkz: otomatik kömür bulgur makarna dağıtım makinesi)
sığ tartışmalarla alakam olmayıp ciddi anlamda beni meraklandıran ve heyecanlandıran projedir. başbakanın uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı, hiçbir ortamda paylaşmadığı ve hatta ipucu dahi vermediği yapılanları/yapılmaya çalışanları görünce ümitlendiren, atfedilen projelere başbakanın gülüp geçtiği projedir. inşallah yüzyılın icadı ginger gibi fos çıkmaz.

peşin edit: salt istanbul ile alakalı bir proje ise hayal kırıklığı olacaktır.*
manhattan da olanları istanbula uygulamak olabilir...
(bkz: moonlight sonata nın beresi)

evet artık eminim rte'nin çılgın procesi bu...

tüm akp sempatizanlarına moonlight sonata beresi dağıtılacakmış...
akp her seçim öncesi binbir türlü vaatte bulunup seçimden sonra hepsini unuttuğu için hiç merak etmediğim açıklamadır.
ama bu partinin her seçimde bu saçma sapan vaatlerle oy topladığını düşünürsek, pekçok akp hayranının merakla beklediği açıklamadır. malum adam bir söz verse de ben de onu bahane edip akp'ye oy versem diye bakan insanlar mevcut yalnız ve güzel ülkemizde.
seçime 1 hafta kala açıklanması beklenen açıklanmaydı.
hayret, şaşırttı bizi tayyip baba.
fethullah'ı ülkeye geri getirme operasyonu olabilir mi diye düşündüren projedir.
belki de kenan evren'i yargılayacaklarını açıklayacaktır. gerçi bunu daha önce ima ettilerdi ama...
veya belki dokunulmazlığı kaldıracağını söyleyecektir. yok lan onu da daha önce söylemişti...
bilemedim ya. belki okul filan açacaktır. veya yeni bir yol filan açabilir.
tiyatrocuların kaşlarının alınarak göz kapaklarının japon yapıştırıcısıyla yapıştırılmasıdır açıklanacak proce.

böylece hiçbir başbakan yahut bakan kızı laik tiyatrocular tarafından kaş göz yapılarak taciz edilemeyecektir.
masalımsız vaadlerin dışındadır, ötesindedir.
hadi bakalım.
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
Makarna değil pirinç dağıtacaklarmiş.
kendini imha etme makinesi yapacaklarmış ve ilk olarak kendi üstlerinde deneyeceklermiş.
hiçbir gerçekçi yanını göremediğim birkaç projeden birinin açıklanması durumudur.

hele karadeniz-akdeniz projesi diye bir tanesi var ki... neymiş, sudan yüksekliği 18 metre olacakmış, su altı payı 25 m olacakmış....e öyle olursa, istanbul boğazında çalışan vapurlar geçebilir oradan ancak- büyük gemiler geçemedikten sonra ne işe yarar ki?...amaç gemilerin yollarını kısaltmak galiba ama- biraz az düşünülmüş.. onun yerine herbiri 5 km uzunluğunda olan yük trenlerinin gidebileceği trenyolları yap. amerika´daki gibi bi vagona 2 contianer salla, bi vagon 17 m olsa, 295 vagonlu tren eder, 600 tane container taşıtırsın bi trene...önüne de taktın mı 5-6 tane lokomotif,mis gibi iş....hem de öyle pek çılgın falan da olmayan bi proje. o karadeniz akdeniz projesini yapana kadar böyle 20 hat trenyolu döşersin.

inşallah karadeniz akdeniz projesi değildir konu. oysa, yandı gülüm keten helva valla...

ben de bi çılgın proje öneriim...halici yerinden söküp altına botlar koymak suretiyle yüzdürsünler, sultanahmet camii yeni camii falan şeklinde- önden çeken römorklarla dünyanın her yerine o güzelim camilerimizi orijinal bi şekilde götürüp reklamımızı yapsınlar. bunu yapmak, türkiye´nin ortasına 600km hacmi seksen metre olan bi tünel kazmaktan daha kolaydır.
kulislerde dolaşan dedikodulara göre ayasofya yeniden camii yapılacakmış. aman allah'ım!
(bkz: erdoğan ın çılgın istanbul projesi)
bırakınız bu yok tüneldir yok yeni istanbuldur bu işleri. eğer çılgın proje yapmak istiyorsan yüzbinlerce genç var işsizlikten bunalan intiharın eşiğinde olan. bunlara iş ver üniversiteli işsiz ordusu kurma.
(#11441050)