bugün

Dağ fare doğurdu.
ekrem imamoğlu ile binali yıldırım arasında en az 10 gömlek fark olduğunu ortaya çıkaran yayındır.

binali'ye izmir belediye başkanı adaylığında kalma izmir verilerini eline vermişler adam resmen hazırlanmamış bile...

ibb hakkında sayfalarca usuzlsüzlüğün olduğu sayıştay raporunu "okumadım" demesi rezaletti...

birde fetö ile ilişkisi sorulduğunda "yok, yok" demesi çok komikti, türkçe olimpiyatlarına çıkıp "hoca efendiii, hoca efendiii" diye bağırsan sen değilmiydin diye soraralar adama binaliiii.*
şahsım gerçekcidir.
takım tutar gibi parti tutmam. teknoloji, üretim ve carı açığın azalması, özgürlükler konusunda kim daha iyi planlar sunarsa ona oy veririm. o açıdan taraf olarak değerlendirilmek istemem.

öncelikle demokrasimiz çok şey kazandı bu iki keskin olmayan insan sayesinde. öyle ya
sonuçta bu sadece bir seçim. kazananı olacak, kaybedeni olacak ama kazanan kaybedeni ve taraftarlarını ezmeyecek çünkü bu vatan kimsenin babasının malı değil. biz görevlendiricez, bir dahaki seçimde beğenmezsek göndericez.

imamoğlu, akılcılığı, objektif bakışı ve çağa uygun ve açık olma tavırları ile radarımda olan bir insandı.
yıldırım ise anadolu insanının yumuşaklığı, sakin konuşması, kendi tarzında espri yapabilmesi, neşesi, arada dobra açıklamaları ile radarımdayd, yani binali yıldırım son zamanlarda çok sık gördüğümüz asık yüzlü politikacılardan değil. daha esnek, daha neşeli.
adayların eksileri de olabilir ama şu an önemli değil.

iki liderin oturup medenice kendilerine seçmen kazanmaya çalışmaları ve bunu herkesin önünde yapabilecek özgüvenleri, karşısındakine, asgari de olsa saygıları. millete örnek oldu.
böyle olmalı zaten.
politik programları arada izlememe rağmen çanak sorularla oluşturulan tiyatromsu programlara döndüğü için izlemiyordum.
inşallah bu tarz devam eder de millet neyin ne olduğunu daha çok öğrenir.

öyle ya hala s 400 lerin yozgat ta yapıldığını sanan insanlar var.

ha, programdan sonra görüşüm değişti mi, zerre değişmedi.
imamoğlu neden vali sorusunu geçiştirdi ? Daha sonuçlar açıklanmadan Anıtkabir'e gitmeler falan.. Dün gece de boş boş vaatler o beleş şu beleş diye diye attı kendisi bile tutamadı. Binali Yıldırım dün gece itibari ile seçimi kazanmıştır. Muharrem ince vardı bir aralar yok şimdi ortalıkta aynısı Ekrem Bey'e olacak.