bugün

alsa bile taraflı bir eğitim almamalı ,bütün dinler inanışlar eşit biçimde anlatılmalı belki .
seçmeli olduğu sürece herkes istediği şeyin eğitimini almalı..
din eğitimi almak istemeyen ergenin feryadıdır.

ne oldu lan sureleri mi ezberleyemedin?
Yahudilerin din eğitiminden habersiz olan kişidir. bunu bir yahudi'ye söylesen geç kaldın diyecektir. Ama başka inançlarda nasıl oluyor bilmiyorum.
Desteklediğim öneridir, almamalı.
Boş vakitlerinde "ulan bugün ne ibnelik yapsam?" diye düşünen yazar basligidir...
15 yaşından küçükler eli sikinde gezmeyi.biliyor din eğitimi neden zor geliyor.
ilkokul yıllarım aklıma geldikçe katıldığım önerme. Duaları ezberlemeyince bildiğin dayak yiyorduk lan!
(bkz: hoşgörü dini islamiyet)
Din eğitimi taraflı olmamalı ama ne yazık ki %98'i Müslüman olan bir ülkede tarafsız din eğitimi verilmesini nasıl beklersiniz ki ? Hele de başımızda böyle bir hükümet/yöneticiler/yaltakçılar-yandaşlar varken. Din eğitimi verilmeli ve o çocuk ne istediğine kendisi karar vermeli. Din eğitiminin gerekliliğinin bu olması gerekir. Çocuklara sadece Müslümanlığı öğretmek değil, bütün dinler hakkında bilgi vererek çocuğun seçimini ya da seçmemesini kendisine bırakmak gerekir. Sonuçta Müslümanlık hoşgörü dini (bize öğretilen ama Müslümanların(!) neredeyse hiçbirinde olmayan özellik).
Din değil felsefi eğitim almalı. Düşünüp inanmaya sevk etmeli böyle geleneksel inanca değil. Kişinin kendisine bırakılmalı kararı.
kesinlikle karşı olduğum öneridir.

yahu 15 yaşından büyük ve hele de sağlam bilimsel temellere dayanan bir eğitim almış çocuğa, dünyadaki tüm canlıların çifter çifter bir gemiye alındıklarında sığdığına, insanların domuza dönüşebildiğine, ayın yarıldığına, karıncaların ve hüdhüd kuşlarının konuşabildiğine, bir insanın balığın karnında yaşayabildiğine nasıl inandıracaksın?
burda mı alırsınız paket mi yapalım?
dinin nasıl siyasetle yan yana olmaması gerekiyorsa evet din olgusunun da körpe dediğimiz henüz olgunluğa ermemiş beyinlere ''zorla'' eğitim adı altında dayatılmamısını savunuyorum. dünya savaşlarına neden olan, kardeşi kardeşe kıydırtan böylesi önemli bir konunun kişinin kendi iradesine bırakılması ve mümkünse bireyin duygu ve düşünceleri oturduktan sonra bilgilendirilmesi gerektiği görüşündeyim.
daha altını ıslatan, anne babasının ismini doğru dürüst söyleyemeyen çocuklara m. Kemal in adının öğretilmesini din yerine koymuş laik kafa beyanıdır. Ayrıca bazılarıda dini kerametlerden, mucizelerden ibarer sanıyor. Oysa kur an ın anlamını bilmezler. Onun yaratıcının kendi varlığını bildirgesi, emir ve yasaklar olduğunu, dünya ve ahireti cennete çevirmek
istediğini düşünmezler.
Yarın öbürgün diyeceklerki istiklal Marşı da okumasinlar, tarihte bilmesinler, terbiye de ogretmeyin... çocuk büyüyünce kendi secsin her şeyi. e sonra hayvan oluyorlar iste.
Agac yasken egilir herturlu egitim hatta spor bile kucuk yasta baslanildiginda daha iyi sonuclar veriyor.teessuf ederim
biraz doğru zira adama yüklersen kapastesinden fazlasını ya doğa tapıcısı olur çıkar ya da gelenekçi yobaz olur çıkar. bırakınız kendi öğrensin fikrini her zaman savunmuşumdur. kendi öğrenlerin çoğu islam'ı doğru biçimde anlıyor, algılıyor. çünkü tengrinin emrettiği gibi akıl ediyor, sorguluyor ve ona ulaşıyor. öte yandan adam baskı altında dini eğitimini alıyor ondan sonra turan dursun gibi evrilleşiyor önce mürted akabinde doğa tapıcı oluyor. buna aydın ilahiyatçılarımızdan salih akdemir hoca "şirk ve küfür topluma yabancılaşmanın bir koşuludur" şeklinde fikir getirmiştir. rahmetli akdemir hoca'nın kur'an ve laiklik eserini okumanızı öneririm. orada ayrıntılarıyla tez şeklinde anlatmıştır. ayrıca ne bilim dini ne de din bilimi dışlatamaz buda aytunç altındal üstadın bir makalesinden...